Βουλγαρία Σόφια 15 Χρόνια Μετά

LULLU

Member
Μηνύματα
3.506
Likes
7.699
Επόμενο Ταξίδι
το ψαχνω....
Ταξίδι-Όνειρο
Νιγηρας-Μαλι
.. πολυ ομορφη η ιστορια σου ευχαριστω που τη μοιραστηκες μαζι μας..
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.876
Likes
14.376
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Αυτές οι εναλλαγές του παρελθόντος με το παρόν με μάγεψαν πραγματικά και με ταξίδεψαν στην πόλη που γνώρισα κι εγώ πριν 2 χρόνια, και στην πόλη για την οποία άκουγα ιστορίες από τη γιαγιά μου.
Τη διάβασα σα μυθιστόρημα. Σε ευχαριστούμε πολύ !
 

night prowler

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
σοφια
Ταξίδι-Όνειρο
the seven seas
διαβάζω το φόρουμ εδώ και λίγο καιρό ως επισκέπτης αλλά η ιστορία σου με έκανε να κάνω λογαριασμό

ήμουν σόφια από 1993-1999 , τα μέρη , τα μαγαζιά ακόμα και τα πρόσωπα που περιγράφεις είναι τόσο οικεία,
να θυμίσω επίσης τη τσεσεκα , το καπουτσίνο , το νάρκισσο και άλλα πολλά μαγαζιά,

btw ο Τόλης μάλλον είναι ακόμα πάνω και ο τανάσης ήταν ακόμα μετρ σε μπουζούκια πριν 2-3 χρόνια
 

asxetos

Member
Μηνύματα
13
Likes
2
πολύ ωραία.. .

ωραίο αυτό το flashback


αν και δεν πήγα πότε.. ακούω sofia και νοιώθω φοβίες :)
ανασφάλεια.. ( οχι πως εδώ που ζούμε έχουμε ασφάλεια...)

αξίζει να πάει κάποιος μόνος sofia ? 2-3 μέρες. είναι επικίνδυνα ?
 

night prowler

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
σοφια
Ταξίδι-Όνειρο
the seven seas
πολύ ωραία.. .

αξίζει να πάει κάποιος μόνος sofia ? 2-3 μέρες. είναι επικίνδυνα ?
η βουλγαρία ήταν σχετικά επικίνδυνη μετά την πτώση του κομμουνισμού ως το 97-98 , μετά τα πράγματα σταδιακά άρχισαν να στρώνουν και τώρα , από όσα ακούω από τις λίγες επαφές που έχω κρατήσει , είναι ακόμα καλύτερα και έχει αλλάξει ριζικά.

νομίζω ότι αξίζει μια επίσκεψη στη σόφια ίσως και για παραπάνω μέρες αν συνδιαστεί με ημερήσιες στη φιλιππούπολη , το χιονοδρομικό στη βίτοσα κτλ

σκέφτομαι να ανέβω και εγώ φεβρουάριο ή μάρτιο για ένα επταήμερο οδοιπορικό στις αναμνήσεις των φοιτητικών χρόνων και το καλό είναι ότι οι τιμές που βρίσκω είναι ακόμα σε χαμηλά επίπεδα (όχι βέβαια σαν τα βασιλικά χρόνια :D 93-94 αλλά ακόμα είναι οικονομικά)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.764
Μέλη
38.882
Νεότερο μέλος
aggelostzava

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom