Βουλγαρία Σόφια 15 Χρόνια Μετά

LULLU

Member
Μηνύματα
3.500
Likes
7.691
Επόμενο Ταξίδι
το ψαχνω....
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νιγηρας-Μαλι
.. πολυ ομορφη η ιστορια σου ευχαριστω που τη μοιραστηκες μαζι μας..
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.854
Likes
14.088
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Αυτές οι εναλλαγές του παρελθόντος με το παρόν με μάγεψαν πραγματικά και με ταξίδεψαν στην πόλη που γνώρισα κι εγώ πριν 2 χρόνια, και στην πόλη για την οποία άκουγα ιστορίες από τη γιαγιά μου.
Τη διάβασα σα μυθιστόρημα. Σε ευχαριστούμε πολύ !
 

night prowler

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
σοφια
Ονειρεμένο Ταξίδι
the seven seas
διαβάζω το φόρουμ εδώ και λίγο καιρό ως επισκέπτης αλλά η ιστορία σου με έκανε να κάνω λογαριασμό

ήμουν σόφια από 1993-1999 , τα μέρη , τα μαγαζιά ακόμα και τα πρόσωπα που περιγράφεις είναι τόσο οικεία,
να θυμίσω επίσης τη τσεσεκα , το καπουτσίνο , το νάρκισσο και άλλα πολλά μαγαζιά,

btw ο Τόλης μάλλον είναι ακόμα πάνω και ο τανάσης ήταν ακόμα μετρ σε μπουζούκια πριν 2-3 χρόνια
 

asxetos

Member
Μηνύματα
13
Likes
2
πολύ ωραία.. .

ωραίο αυτό το flashback


αν και δεν πήγα πότε.. ακούω sofia και νοιώθω φοβίες :)
ανασφάλεια.. ( οχι πως εδώ που ζούμε έχουμε ασφάλεια...)

αξίζει να πάει κάποιος μόνος sofia ? 2-3 μέρες. είναι επικίνδυνα ?
 

night prowler

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
σοφια
Ονειρεμένο Ταξίδι
the seven seas
πολύ ωραία.. .

αξίζει να πάει κάποιος μόνος sofia ? 2-3 μέρες. είναι επικίνδυνα ?
η βουλγαρία ήταν σχετικά επικίνδυνη μετά την πτώση του κομμουνισμού ως το 97-98 , μετά τα πράγματα σταδιακά άρχισαν να στρώνουν και τώρα , από όσα ακούω από τις λίγες επαφές που έχω κρατήσει , είναι ακόμα καλύτερα και έχει αλλάξει ριζικά.

νομίζω ότι αξίζει μια επίσκεψη στη σόφια ίσως και για παραπάνω μέρες αν συνδιαστεί με ημερήσιες στη φιλιππούπολη , το χιονοδρομικό στη βίτοσα κτλ

σκέφτομαι να ανέβω και εγώ φεβρουάριο ή μάρτιο για ένα επταήμερο οδοιπορικό στις αναμνήσεις των φοιτητικών χρόνων και το καλό είναι ότι οι τιμές που βρίσκω είναι ακόμα σε χαμηλά επίπεδα (όχι βέβαια σαν τα βασιλικά χρόνια :D 93-94 αλλά ακόμα είναι οικονομικά)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.792
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom