Σύρος Σύρος

canf

Member
Μηνύματα
735
Likes
218
Επόμενο Ταξίδι
Ολλανδία
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος Ισπανίας
η αποκλεισμενη επεστρεψε:haha::haha:
2 μερες δεν εφευγε τπτ απο συρο...

anyway θα σας τα πω ολα;)

Παντως θελω να ευχαριστησω τον galat γιατι 99,9% οσων ειπε ήταν οντως υπεροχα...
:D
 

iopa22

Member
Μηνύματα
209
Likes
177
Επόμενο Ταξίδι
Πορτογαλία
Ταξίδι-Όνειρο
Λας Βεγκας-Νορβηγια
Οσοι πατε ,να δοκιμασετε το γλυκο κουταλιου λεμονακι,το τυρι Σαν-Μιχαλης,να πατε στην Ανω Συρο .Το Καζινο μικρο ,δεν λεει και πολλα ,με ακριβη εισοδο 15Ε. Τα θαλασσινο-μεζεδες κ.λ.π. στο Μ.Ο.τιμων.Τριτη φορα που πηγα ,αλλα μαλλον και η τελευταια .Ειδα αρκετη οικοδομικη δραστηριοτητα στο νησι (11-14 Ιουνιου)
 

Gloriana

Member
Μηνύματα
151
Likes
45
Επόμενο Ταξίδι
Μιλάνο
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία, Σκανδιναβία
Τρίτη μέρα στη ΣΎΡΟ και την έχω λατρέψει.
Πανέμορφη, με πολυ προσωπική ταυτότητα, ευγενάστατους ντόπιους, φοβερό φαγητό, υπέροχο κλίμα.

Αύριο επιστρέφω και θα γράψω αναλυτικά εντυπώσεις από το 3μερο.
 

landra

Member
Μηνύματα
9
Likes
2
Γεια χαρα!
θα ήθελα να μου προτείνεις μέρη για φαγητό στη Σύρο

Ευχαριστω!
 

GEORGIALAK

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Καλησπέρα,παρόλο που οι πληροφορίες είναι αρκετές στο φόρουμ θα ήθελα να ρωτήσω και εγώ! ψάχνουμε ένα σχετικά ήσυχο μέρος για διακοπές και είμαστε 2 ζευγάρια ! Η σύρος "παραείναι" οικογενειακή? Οι παραλίες είναι προσβάσιμες με τοπικά λεωφορεία και είναι κοντά? Επίσης, όσον αφορά την νυχτερινή ζωή ύπαρχουν ωραία μαγαζάκια που να παίζουν πχ Βαμβακάρη και να πίνεις ήσυχος του ουζάκι σου ? ευχαριστώ,εκ των προτέρων
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Νομίζω ότι η Σύρος καλύπτει όλα τα γούστα.
Και είναι ένα από τα νησιά με παρά πολύ καλή συγκοινωνία ( έχω βρεθεί στο νησί με , αλλα και χωρίς αυτοκίνητο και έχω χρησιμοποιήσει τα λεωφορεία - οι συνδέσεις είναι άριστες )
Για τα μαγαζιά θα σε ενημερώσει ο galat , αν μας διαβάζει :)
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.322
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
Θα συμφωνήσω οτι καλύπτει τον καθένα ίσως.
Μή παραλείψετε να ανεβείτε Άνω σύρο για το μουσείο του Βαμβακάρη.
Θα πιείτε και τα έτσι σας στο καφενεδάκι απο δίπλα.
Επίσης πολύ καλή περίπτωση για φαγητό είναι στο κίνι, ένα εστιατόριο που βρίσκεται ακριβώς πάνω στο κύμα, με απίστευτα φαγητά....Μου διαφεύγει προς το παρόν το όνομα, αν και θα το βρεις,ξεχωρίζει...
 

kos_kal

Member
Μηνύματα
10
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη
Ταξίδι-Όνειρο
Αμερική
Καλησπέρα σε όλους ! Σχετικά με την Ανω Σύρο , υπάρχει δυνατότητα να την περπατησεις έχοντας καρότσι με μωρό (9 μηνών );;
 

galat

Member
Μηνύματα
851
Likes
2.118
Επόμενο Ταξίδι
...
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Καλησπέρα σε όλους ! Σχετικά με την Ανω Σύρο , υπάρχει δυνατότητα να την περπατησεις έχοντας καρότσι με μωρό (9 μηνών );;
Πρακτικά όχι. Έχει πολλά σκαλιά.
 

amaria1989

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
παιδια καλησπερα.λεω να παω ενα 3μερο στη συρο τωρα τον οκτωβρη και θα ηθελα να μου πειτε πως ειναι το νησι το χειμωνα και τι εναλλακτικες υπαρχουν γοα φαι ποτο κτλ!ευχαριστω πολυ!
 
Last edited by a moderator:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.216
Μηνύματα
883.928
Μέλη
38.907
Νεότερο μέλος
Chrysostomos

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom