ΤΑΞΙΔΙΑ ΖΩΗΣ

maska_29

Member
Μηνύματα
381
Likes
788
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Να δω το Σέλας...
Είναι τόσα πολλά τα μέρη που θέλω να πάω...
Όμως το δικό μου «ταξίδι ζωής» είναι και θέμα τύχης...
Θα ήθελα απλά να δω το Σέλας!
Νομίζω ότι η Γροιλανδία και ο Καναδάς είναι η βέλτιστη λύση αλλά και με μια Νορβηγία συμβιβάζομαι... :rolleyes:
 

Gyristra

Member
Μηνύματα
23
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Μπαλι
Εκτέλεση στο όνομα του λαού που βασάνιζαν ήταν, όχι δολοφονία...
Στο οναμα κανενος λαου δεν γινονται εκτελεσεις ,γιατι τοτε γινομαστε ιδιοι με αυτους που εκτελουνται-δολοφονουνται.
Ονειρο ζωης,Περου-βολιβια.:)
 

_maya_

Member
Μηνύματα
8
Likes
0
1. Μεξικό
2. Ινδία
3. Βόρειο Σέλας

Αλλά γενικά η ζωή μου θέλω να γεμίσει από ταξίδια...Χωρίς όρια...
 

mat_lZ

Member
Μηνύματα
84
Likes
12
για το θεμα του τσαρου, ο λαος τοτε δεν ειχε να φαει και αυτοι ζουσαν μεσα στη χλιδη, προφανως και καλα τους κανανε πλακα κανουμε!!! ποτε με το καλο να ερθει αυτη η ωρα και στη χωρα μας για να καθαρισει ο τοπος απο τους τσαρους!!!!

οσο για τα ταξιδια ζωης.. η γη ειναι πολυ μεγαλη!! τι να πρωτοδιαλεξεις, απλα του γουστου μου ειναι ποιο αγριες καταστασεις ενα ταξιδη στην αμαζονια του περου πχ και οχι τοσο παραλιες και πολυβουες μεγαλουπολεις
 

gmavro75

Member
Μηνύματα
436
Likes
563
Ταξίδι-Όνειρο
Ταξίδι στο χρόνο
Ωραίο θέμα! Ταξίδι ζωής έχει να κάνει (για μένα) με τις συνθήκες ταξιδιού και όχι τόσο με τον προορισμό ειδικά αφού πήγα Περού, Νεπάλ και Θιβέτ που ήταν παιδικά μου όνειρα. Συνθήκες λοιπόν...
1. Ταξίδια για εθελοντική εργασία, τόσο για τη χαζο-ικανοποίηση των ενοχών μου και για τη βοήθεια που μπορεί να παρέχεις σε μια κοινωνία βοηθώντας ας πούμε στη κατασκευή ενός σχολείου, όσο και γιατί πιστεύω ότι έτσι θα γνωρίσεις πραγματικά τους ανθρώπους και θα αναπτύξεις πραγματικές σχέσεις και ουσιαστικά θα γνωρίσεις σε βάθος τον τόπο, τις συνήθειες, τα προβλήματα κτλ κτλ...
2. Ο γύρος του κόσμου για δυο χρόνια non-stop και on the road (ελάχιστη δυνατή χρήση αεροπλάνου). Αυτό στη σύνταξη, με το εφάπαξ (χαχαχαχα καλό ε?)...
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.880
Likes
14.432
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Ισλανδια - Γροιλανδια
Αυστραλια - Νεα Ζηλανδια
Τεξας - Τενεσσι
δρομος μεταξιου
Ρωσσία - Βαλτική - Σκανδιναβία

βασικά, να πω τι δε θελω?
 

mariaj

Member
Μηνύματα
319
Likes
414
Ταξίδι-Όνειρο
Bali
Φιλανδια-χωριο του αη-βασιλη (το εχω ονειρο απο παιδι) Γυρος Ταυλανδης:D
 

canf

Member
Μηνύματα
735
Likes
218
Επόμενο Ταξίδι
Ολλανδία
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος Ισπανίας
ονειρο μου να βρω χρονο και λεφτα και να εχω ενα μηνα να γυρισω καθε ακρουλα της ισπανιας;)
 

Harry Green

Member
Μηνύματα
59
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Φλωρεντια
Ταξίδι-Όνειρο
Χαβαη
πολυ ωραιο θεμα κ δεν καταλαβαινω γιατι δεν ειχε κ τοσο απηχηση μεχρι τωρα.

Δυστυχως κανενα απ τα ταξιδια που ονειρευομαι δεν εχω κανει ακομα (oκ,εχω δει ομορφα μερη,μην ειμαι κ αχαριστος) αν και μερικα απ αυτα ειναι πραγματοποιησιμα κ θα εχω την ευκαιρια ελπιζω να τα πραγματοποιησω.

Tα δικα μου αγαπημενα ειναι τα εξης.

1) Χαβαη.Δεν υπαρχει λογος συγκεκριμενος,απλα παιδικο ονειρο που μου χει μεινει.Μπορει να απογοητευθω,μπορει μπορει μπορει αλλα απο παιδι οταν εκλεινα τα ματια με ηρεμουσα να σκεφτομαι φοινικες κ παραλια στην Χαβαη.Waikiki beach κ ξερο ψωμι

2) Aλασκα.Το απολυτο χειμερινο τοπιο για μενα.Μια παρειτσα χιουνιου,λιμνων,φυσης κ αρκουδων.

3) Καραιβικη γιατι απλα ειναι η καραιβικη με την απολυτα χαλαρη διαθεση,τις τελειες παραλιες,τους χαλαρους ανθρωπους κ ολα οσα θα εψαχνε καποιος για να κανει τις διακοπες του

4) Κενυα γιατι εκει βρισκεται το καλυτερο σαφαρι στον κοσμο κ ειναι μια εμπειρια που θα ηθελα πολυ να την ζησω.

5) Miami οπου η χαβαη συναντα το new york κ την ιμπιζα στο πακετο του ενος.
 

Alexandraaa

Member
Μηνύματα
260
Likes
34
Ταξίδι-Όνειρο
Αργεντινή-Κούβα
Ταξίαδια ζωής αχ υπέροχο θέμα...
Αργεντινή: Να μάθω να χορεύω tangο.
Αίγυπτο: Να ανέβω σε καμήλες και να δω την έρημο από κοντα.
Κούβα: Μιλάμε για το απόλυτο όνειρο να δω από κοντά την χώρα που αγονήστηκε ο Che Geuvara (αγάπη μεγάλη ήταν στην εφηβεία μου αχ)
 

AERIKO

Member
Μηνύματα
423
Likes
205
Επόμενο Ταξίδι
χωρίς χάρτη...
Ταξίδι-Όνειρο
Παταγονία ,Γαλ. Πολυνησία
Άχ...άχ...

Αν δεν κάνεις τα όνειρά σου πραγματικότητα, η πραγματικότητα θα σου πάρει τα όνειρα...:roll:


'Ονειρο ζωής νούμερο ένα ...η Παταγονία..ή αλλιώς γή του Πυρός..ή το τέλος του κόσμου!
Πείτε το όπως θέλετε...εγώ το θεωρώ ταξίδι ζωής !!

Όνειρο ζωής νούμερο δύο ...Γαλλική Πολυνησία !Ειλικρινά θεωρώ ότι είναι η απόλυτη εξωτική ταξιδιωτική εμπειρία...!!!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.207
Μηνύματα
883.770
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom