Τί αντιπαθείτε περισσότερο σε ένα ταξίδι?

a_nikos

Member
Μηνύματα
907
Likes
226
Ταξίδι-Όνειρο
Βορεια Αμερικη
filippia said:
Οι βορειοελλαδίτες πάνε μόνο στη Χαλκιδική! Η Αθήνα είναι "κακή" λέξη!:bleh::bleh::bleh:
Εμένα μου τη σπάει ότι μια δυο μέρες πριν έχω πολύ άγχος ότι κάτι δεν έχω κάνει σωστά, αλλά κυρίως με εκνευρίζει η ατάκα "στην Ελλάδα είναι καλύτερο" ... το φαγητό, η θάλασσα, τα δωμάτια, οι άνθρωποι, τα αυτοκίνητα κλπ κλπ.:mad: Και η γκρίνια-βαρεμάρα στην παρέα, αλλά αυτό ευτυχώς δε μου συμβαίνει συχνά.
Εχει βρεθεί άνθρωπος που να πει ότι στην Ελλάδα είναι καλύτερα τα αυτοκίνητα;;;;;;;;;;;;
 

filippia

Member
Μηνύματα
356
Likes
372
Επόμενο Ταξίδι
Μπρατισλάβα-Βιέννη-Τσεχία
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Εχει βρεθεί άνθρωπος που να πει ότι στην Ελλάδα είναι καλύτερα τα αυτοκίνητα;;;;;;;;;;;;
Τρόπος του λέγειν βρε Νίκο, εννοούσα ότι όλα τους φαίνονται καλύτερα στην Ελλάδα. Συνήθως αυτό το σχόλιο γίνεται για το φαγητό-καφέ και για τα μαγαζιά τους. Το'χω ακούσει π.χ. για την πίτσα στην Ιταλία.:shock:
Δε θυμάμαι αλήθεια κάτι για τα αυτοκίνητα αλλά ίσχυε σίγουρα παλιότερα (έχω να πάω απ'το 2003) σε χώρες του πρώην ανατολικού μπλοκ.
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.145
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Τρόπος του λέγειν βρε Νίκο, εννοούσα ότι όλα τους φαίνονται καλύτερα στην Ελλάδα. Συνήθως αυτό το σχόλιο γίνεται για το φαγητό-καφέ και για τα μαγαζιά τους. Το'χω ακούσει π.χ. για την πίτσα στην Ιταλία.:shock:
Μα ισχυει... Συνηθως και για τα μαγαζια και σιγουρα για την πιτσα.
 

guess who!!!

Member
Μηνύματα
58
Likes
18
Ταξίδι-Όνειρο
Ο γύρος του κόσμου!
Αμ το άλλο με το φραπέ!!! Γνωστός μας σε ταξίδι στο εξωτερικό, αφού μας έπρηξε και λύσσαξε ότι μόνο φραπέ πίνει και τίποτε άλλο, μπήκε μέσα σε καφετέρια και τον έφτιαξε μόνος του στην κουζίνα! Άλλος πάλι πήρε μαζί του στη Βιέννη νεσκαφέ και ζάχαρη φακελάκια, σέικερ και καλαμάκια και κάθε λίγο σταματούσε την παρέα και τις βόλτες για να φτιάχνει καφέ! Γι΄αυτό καλύτερα ταξίδια μονάχος του ο καθένας...
 

koyrsaros

Member
Μηνύματα
55
Likes
19
Επόμενο Ταξίδι
AUSTRALIA
Ταξίδι-Όνειρο
ΑΥΣΤΡΑΛΙΑ(soon)
φακελακια νες καφε καλο ειναι να υπαρχουν κοντα, ενα παγωμενο μπουκαλακι νερο μεσα ο καφες και χτυπημα στο μπουκαλι χαχαχαχα
 

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.572
Αμ το άλλο με το φραπέ!!! Γνωστός μας σε ταξίδι στο εξωτερικό, αφού μας έπρηξε και λύσσαξε ότι μόνο φραπέ πίνει και τίποτε άλλο, μπήκε μέσα σε καφετέρια και τον έφτιαξε μόνος του στην κουζίνα! Άλλος πάλι πήρε μαζί του στη Βιέννη νεσκαφέ και ζάχαρη φακελάκια, σέικερ και καλαμάκια και κάθε λίγο σταματούσε την παρέα και τις βόλτες για να φτιάχνει καφέ! Γι΄αυτό καλύτερα ταξίδια μονάχος του ο καθένας...
Mόνο εμένα αηδιάζει ο φραπέ; Μου φαίνεται ο χειρότερος σε γεύση καφές και βρωμάει (σε συνδυασμό με τσιγάρο μάλιστα κάνει μια ανάσα σκέτη μέντα :p). Και στο εξωτερικό μπορείς να βρεις ένα σωρό είδη ωραίου μυρωδάτου καφέ, δε καταλαβαίνω το κόλλημα με τον στιγμιαίο καφέ..

Και για να απαντήσω και στο ερώτημα, εμένα με χαλάει αφάνταστα όταν έχω να ταξιδέψω χαράματα και απ'το άγχος δε κοιμάμαι καθόλου, καθώς και στην επιστροφή που πρέπει να αδειάσω βαλίτσες, να πλύνω κτλ..
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.883
Likes
14.444
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Mόνο εμένα αηδιάζει ο φραπέ; Μου φαίνεται ο χειρότερος σε γεύση καφές και βρωμάει (σε συνδυασμό με τσιγάρο μάλιστα κάνει μια ανάσα σκέτη μέντα :p). Και στο εξωτερικό μπορείς να βρεις ένα σωρό είδη ωραίου μυρωδάτου καφέ, δε καταλαβαίνω το κόλλημα με τον στιγμιαίο καφέ...
+ 1 dear. Είναι και πολύ βαρύς για το στομάχι.
 

dimitrak

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
500
Επόμενο Ταξίδι
????
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
το πιο κουφο που εχω ακουσει ηταν μια συναδελφος που θα πηγαινε Τοσκανη και με ρωταει: Ξερεις κανα καλο Ελληνικο εστιατοριο στην περιοχη?εμεινα...και αλλαξα αμεσως συζητηση
 

Panos_65

Member
Μηνύματα
506
Likes
1.170
Αμ το άλλο με το φραπέ!!! Γνωστός μας σε ταξίδι στο εξωτερικό, αφού μας έπρηξε και λύσσαξε ότι μόνο φραπέ πίνει και τίποτε άλλο, μπήκε μέσα σε καφετέρια και τον έφτιαξε μόνος του στην κουζίνα! Άλλος πάλι πήρε μαζί του στη Βιέννη νεσκαφέ και ζάχαρη φακελάκια, σέικερ και καλαμάκια και κάθε λίγο σταματούσε την παρέα και τις βόλτες για να φτιάχνει καφέ! Γι΄αυτό καλύτερα ταξίδια μονάχος του ο καθένας...
Πραγματικά αυτή η "εξάρτηση" μερικών με τον φραπέ είναι εκνευριστική και θα έλεγα και αντιαισθητική.
 

tupacgr13

Member
Μηνύματα
283
Likes
597
Επόμενο Ταξίδι
Άγνωστο!
Ταξίδι-Όνειρο
Νεπάλ
Εγώ θυμάμαι ταξίδι στο Βελιγράδι με κάτι φίλους. Τελευταία μέρα τους λέω πάμε και στον Άγιο Σάββα είναι πολύ όμορφη εκκλησία και η πιο ψηλή στον κόσμο(χωρίς να είμαι και 100% σίγουρος). Ε με το που φτάσαμε εκεί με λέει ο ένας ρε μ***** σαν την Αγία Βαρβάρα είναι τι μας λες.(Η αγία Βαρβάρα είναι μία εκκλησία δίπλα στο γήπεδο του ΠΑΟΚ. Τώρα από διαστάσεις μπορώ να σας πω ότι είναι μία νορμάλ εκκλησία ούτε καν μεγάλη δεν τη λες).
 

filippia

Member
Μηνύματα
356
Likes
372
Επόμενο Ταξίδι
Μπρατισλάβα-Βιέννη-Τσεχία
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Μα ισχυει... Συνηθως και για τα μαγαζια και σιγουρα για την πιτσα.
Για τα μαγαζιά θα συμφωνήσω. Για την πίτσα όμως όχι.:bleh:
Τελοσπάντων, αυτό που εννοώ ότι μου τη σπάει δεν είναι αν ισχύει ότι κάποια πράγματα είναι καλύτερα στην Ελλάδα (σίγουρα κάποια είναι κι αν δεν είναι τα έχουμε συνηθίσει και μας φαίνονται εμάς καλύτερα), αλλά το ότι πας ένα ταξίδι κι αντί να ψάξεις να δεις και να ανακαλύψεις τα τοπικά έθιμα, τρόπο ζωής, αρχιτεκτονική, φαγητό κλπ τα αποδοκιμάζεις όλα και σκέφτεσαι το φραπέ στην παραλία της Θεσσαλονίκης. Ε μην πας καθόλου, κάτσε σπίτι σου καλύτερα.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
884.005
Μέλη
38.908
Νεότερο μέλος
Apostolos88

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom