Ταϊλάνδη Ταιλανδη με παιδι....

joela

Member
Μηνύματα
351
Likes
149
Επόμενο Ταξίδι
ΠΕΡΟΥ
Ταξίδι-Όνειρο
Ο γύρος του κόσμου!!!!!
Καλησπέρα.Φέτος το καλοκαίρι θέλουμε να φύγουμε 10 μέρες σε κάποιο νησί της Ταιλάνδης????
σκοπός είναι η απόλυτη ηρεμία-χαλάρωση-ξεκούραση.Κοινώς.....μάμ, κάκα μπάνιο στη θάλασσα, ατελείωτες ώρες στην παραλία,νάνι.Ούτε να γυρίσουμε θέλουμε ούτε να δούμε τρελά πράγματα.Το μπάτζετ είναι 2000Ε(εισητήρια,διαμονή,φαί) για δύο άτομα και το αβάπτιστο.
Ο κουνίαδος μου μας πρότεινε Κο παγκάν ή Κο τάο.

1)Είναι όντως καλά γιάυτό που ζητάμε?
2)Με αυτά τα στανταρτς που έχουμε υπάρχει κάτι ποιο καλό?
3)Θα δυσκολευτούμε με το μωρό?(κοντά χρονιάρικο τότε)με την έννοια του φαγητού κυρίως.
4)Να το προτιμήσουμε απο την Κώ(εγω πάντως μόνη θα το προτιμούσα)που λέγαμε στη αρχη να πάμε?
5)14-25 Αυγούστου είναι καλή εποχή? ο καιρός πως είναι τότε?
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.950
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
joela.
οι προορισμοί που αναφέρεις ειναι μιά χαρα!
έχε όμως υπόψιν σου ότι την εποχή αυτή τα εισιτήρια ειναι γύρω στα 600 per person..
Αυγουστιάτικα ταυλάνδη και 10 μέρες ..χμμμ
 

joela

Member
Μηνύματα
351
Likes
149
Επόμενο Ταξίδι
ΠΕΡΟΥ
Ταξίδι-Όνειρο
Ο γύρος του κόσμου!!!!!
joela.
οι προορισμοί που αναφέρεις ειναι μιά χαρα!
έχε όμως υπόψιν σου ότι την εποχή αυτή τα εισιτήρια ειναι γύρω στα 600 per person..
Αυγουστιάτικα ταυλάνδη και 10 μέρες ..χμμμ
Μας είπε ο κουνιαδος μου γύρω στα 500 το άτομο για εισητήρια(θα τα κλείσει απο τώρα μέσω φίλου) 10 μέρες είναι λίγες.Ο αυγουστός δεν είναι καλός? δυστύχώς έχουμε περιορισμούς λόγω δουλειάς.
Μια χαρά έτσι? Για πουκέτ δε το συζητάω δεν μας ενδιαφέρουν τα τόσο τουριστικά.
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.950
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
Τα νησιά που σας πρότειναν ειναι super!
oι μέρες φτάνουν για να χαλαρώσετε οπως θα θέλατε..
Δωμάτια θα βρείτε αξιοπρεπή και φθηνά..
Για τον χρόνο εννοώ οτι άν ειναι μαζί με το ταξίδι είναι λίγες..αν ειναι καθαρός ο χρόνος εκεί 10 μέρες,κατι γίνεται.
 

joela

Member
Μηνύματα
351
Likes
149
Επόμενο Ταξίδι
ΠΕΡΟΥ
Ταξίδι-Όνειρο
Ο γύρος του κόσμου!!!!!
10 μέρες καθαρές είναι καλά δλδ?νομίζω 2-3 μερούλες μπορεί να τις ξεκλέψει ο σύζυγος.
Για το παιδί είναι οκ?
 

ELGEO2

Member
Μηνύματα
732
Likes
693
Επόμενο Ταξίδι
ΠΕΡΟΥ
Ταξίδι-Όνειρο
πέρασμα καρακορουμ
εγω θα διαφωνησω.....κατ αρχας στο θεμα προορισμος ναι 100% , ειδικα εαν πατε σαν ζευγαρακι... τελεια εκδρομη....αλλα μαζι με τοσο μικρο baby εχω μια διαφωνια.sorry αλλα η γνωμη μου ειναι να πατε χωρις το baby ..
 

joela

Member
Μηνύματα
351
Likes
149
Επόμενο Ταξίδι
ΠΕΡΟΥ
Ταξίδι-Όνειρο
Ο γύρος του κόσμου!!!!!
εγω θα διαφωνησω.....κατ αρχας στο θεμα προορισμος ναι 100% , ειδικα εαν πατε σαν ζευγαρακι... τελεια εκδρομη....αλλα μαζι με τοσο μικρο baby εχω μια διαφωνια.sorry αλλα η γνωμη μου ειναι να πατε χωρις το baby ..

Aπο πια αποψη? είναι επικύνδινα?
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.950
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
Ο elgeo καταλαβαίνω τι εννοεί..
απλά δεν θα απολαύσετε το ταξίδι με την εννοια οτι θα κάνει ζέστη,θα γκρινιάζει το μωρό,θα γίνει σαν αστακός..γενικά θα κουραστείτε!
επικινδυνότης μηδέν!
 

joela

Member
Μηνύματα
351
Likes
149
Επόμενο Ταξίδι
ΠΕΡΟΥ
Ταξίδι-Όνειρο
Ο γύρος του κόσμου!!!!!
Ο elgeo καταλαβαίνω τι εννοεί..
απλά δεν θα απολαύσετε το ταξίδι με την εννοια οτι θα κάνει ζέστη,θα γκρινιάζει το μωρό,θα γίνει σαν αστακός..γενικά θα κουραστείτε!
επικινδυνότης μηδέν!

Αυτό με νοιάζει γιατί και να θέλαμε(που δε θέλουμε)δεν έχουμε κανένα να μας το κρατήσει.Δεν υπάρχει δλδ επιλογή.Οπότε αυτο που μένει είναι να νοιαστώ για το πόσο κατάλληλος είναι ο προορισμός για το παιδί απο θέμα φαγητου νοσοκομεία κτλ.Ο αστακός είναι το λιγότερο.Απλά δεν βγαίνουμε πριν μια συγκεκριμένη ώρα για μπάνιο ή πάντα κάτω απο σκιά(έχει εκεί σκιές φαντάζομαι)Κατι για το οποίο θα φρόντιζα και στην Ελλάδα.(Ο ήλιος πιά είναι παντού επικίνδυνος)
 

TAKIS-SOL

Member
Μηνύματα
19
Likes
4
εγω θα διαφωνησω.....κατ αρχας στο θεμα προορισμος ναι 100% , ειδικα εαν πατε σαν ζευγαρακι... τελεια εκδρομη....αλλα μαζι με τοσο μικρο baby εχω μια διαφωνια.sorry αλλα η γνωμη μου ειναι να πατε χωρις το baby ..
και 11 ωρες μεσα στο αεροπλανο..που το εκανα εγω...ειναι θεμα
απο καιρο..εχω ακουσει οτι το αυγουστο δεν ειναι και τοσο καλως..
ζεστη μεν...αλλα αν βρεξει..δεν σταματα..
αρχες φεβρουαριου πηγα..και απο 4 στην αθηνα
κατεβηκα μπανγκοκ..38
 

dmdoc

Member
Μηνύματα
1.413
Likes
899
Πάλι Ταυλάνδη;;;;;;;;;;;;;;;;;;;
4 φορές το ίδιο θέμα σε λίγες μέρες.Μάλλον τελικά η "αναζήτηση" θα αχρηστοποιηθεί :roll::roll::roll:
Moderators?????
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.190
Μηνύματα
883.399
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom