Ταξίδια Με ή Χωρίς Σύντροφο ?

Μηνύματα
101
Likes
145
Επόμενο Ταξίδι
Κένυα
Ταξίδι-Όνειρο
Θιβέτ,Κίνα και ξανά Νεπάλ
Κι' αν ο-η σύντροφος(εννοειται και ο-η συζυγος), δεν εχει την ίδια μούρλα με τα ταξίδια, τοτε τι κάνεις;
Ψάχνεις καινούργιο σύντροφο;-Ακολουθεις στρατηγική μηνών μέχρι να πετύχεις το στόχο σου;-Το λες μπαμ και κατω;-Πας μέχρι το περίπτερο για τσιγάρα;
Συντρόφια περιμένω '' πρώτες βοήθειες '' ,γνώμες και για τους μπαρουτοκαπνισμένους ΠΟΛΥΤΙΜΕΣ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ.
 

ginita

Member
Μηνύματα
57
Likes
13
Επόμενο Ταξίδι
Eκουαδόρ-Βραζιλία ίσως...
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος Ν. Αμερικής
Κι' αν ο-η σύντροφος(εννοειται και ο-η συζυγος), δεν εχει την ίδια μούρλα με τα ταξίδια, τοτε τι κάνεις;
Ψάχνεις καινούργιο σύντροφο;-Ακολουθεις στρατηγική μηνών μέχρι να πετύχεις το στόχο σου;-Το λες μπαμ και κατω;-Πας μέχρι το περίπτερο για τσιγάρα;
Συντρόφια περιμένω '' πρώτες βοήθειες '' ,γνώμες και για τους μπαρουτοκαπνισμένους ΠΟΛΥΤΙΜΕΣ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ.
Έθεσες μεγάλο θέμα!!! Ελπίζω κάποιος πιο έμπειρος να βοηθήσει με τις συμβουλές του:haha:
 

marydim

Member
Μηνύματα
1.631
Likes
410
Επόμενο Ταξίδι
Μεσόγειος
Ταξίδι-Όνειρο
Δρόμος Αγ. Ιακώβου-Ισπανί
Κάνω λάθος ή το έχουμε ξανασυζητήσει το συγκεκριμένο θέμα?
 

pigi_dikaiou

Member
Μηνύματα
550
Likes
521
Επόμενο Ταξίδι
......
Ταξίδι-Όνειρο
Αγιο Ορος
Κι' αν ο-η σύντροφος(εννοειται και ο-η συζυγος), δεν εχει την ίδια μούρλα με τα ταξίδια, τοτε τι κάνεις;
Ψάχνεις καινούργιο σύντροφο;-Ακολουθεις στρατηγική μηνών μέχρι να πετύχεις το στόχο σου;-Το λες μπαμ και κατω;-Πας μέχρι το περίπτερο για τσιγάρα;
Συντρόφια περιμένω '' πρώτες βοήθειες '' ,γνώμες και για τους μπαρουτοκαπνισμένους ΠΟΛΥΤΙΜΕΣ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ.

Τι να σου πω...Βοηθεια σου!!!Πριν τον κανεις συντροφο πρεπει να ταιριαζεις στα βασικα!!!Γιατι τα ταξιδια πανω απο ολα ειναι εμπειρια και η εμπειρια ζωη...
 

mariath

Member
Μηνύματα
2.223
Likes
5.764
Ταξίδι-Όνειρο
Όλη η Νότια Αμερική
Εδώ που τα λέμε, αν δεν ταιριάζεις δεν συμπεθεριάζεις...
Είναι πολύ δύσκολο να "σέρνεις" κάποιον που δεν θέλει να σε ακολουθήσει, που κουράζεται και μόνο στην ιδέα. Φαντάζομαι ότι το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να ψάξεις για εναλλακτική παρέα. Ε, άμα του κακοφανεί και αυτό, τότε μάλλον ψάχνεις για άλλον σύντροφο!:bleh:
 

mpiftex

Member
Μηνύματα
892
Likes
265
Ταξίδι-Όνειρο
παντού για πάντα
Μηνύματα
101
Likes
145
Επόμενο Ταξίδι
Κένυα
Ταξίδι-Όνειρο
Θιβέτ,Κίνα και ξανά Νεπάλ
Όπως σωστά είπε η marydim, το ίδιο ακριβώς θέμα είχε συζητηθεί στο Τι θα κάνατε αν... όπου πολλά μέλη έχουν ήδη γράψει τις απόψεις και τις εμπειρίες τους. Κατ' επέκταση έχει συζητηθεί και στα θέματα: Με ποιους ταξιδευετε? και Και μαζί και μόνοι...
:)
Ευχαριστω τα διαβαζω
 

eva kas

Member
Μηνύματα
961
Likes
225
Επόμενο Ταξίδι
οσο πιο μακρια γινεται!
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτικη + Αρκτικη
μμμ ωραιο θεμα!
και γω αντιμετωπισα το ιδιο προβλημα πριν 2 χρονια.
ο "τοτε" φιλος μου δεν ηθελε να ερθει μαζι μου ταξιδι στο εξωτερικο που ηθελα να παω,ειχαμε κλεισει εισητηρια και για τους 2 και την τελευταια μερα που επρεπε να τα παρουμε και να τα πληρωσουμε,με περνουν απο το πρακτορειο και με ρωτουν τι να κανουν.
η απαντηση μου ηταν "θα σας παρω σε 5 λεπτακια!"
τον περνω τηλ,κοιμοταν,τον ρωτω και μου λεει "μπα,που να τρεχουμε τωρα..."
περνω το γραφειο και τους ακυρωνω το ενα εισητηριο και κραταω το δικο μου,
5 μερες πριν ταξιδεψω πεταω κατι στον αερα να αιωρειται οτι πρεπει να βρω την βαλιτσα μου αλλα φανταστηκε οτι λογω δουλειας με εστελναν καπου.
παραμονη με βλεπει να ετοιμαζω την τεραστια βαλιτσα μου και απορει,τοτε μονο σκεφτηκε να ρωτησει...."που πας?"
του εξηγησα οτι εγω δεν μπορουσα να χασω το ταξιδι μου γιατι ετσι εχω μαθει να κανω καθε χρονο και οτι δεν εχει να κανει με την σχεση μας,με πηγε στο αεροδρομιο και να πω ανυσηχουσε πιο πολυ τις μερες που ελειπα για μενα!
το ιδιο εκανε και εκεινος οταν μετα απο λιγο καιρο ηθελε να παει να δει την ομαδα του στο εξωτερικο!
και ολα καλα!δεν χωρισαμε για αυτο το λογο.....
 
Μηνύματα
101
Likes
145
Επόμενο Ταξίδι
Κένυα
Ταξίδι-Όνειρο
Θιβέτ,Κίνα και ξανά Νεπάλ
Αφού τα τελευταία χρόνια ταξιδεύω μόνος και γουστάρω, χώρισα με τη γυναίκα που ζούσα τα τελευτάία 27 χρόνια και σε 3 μέρες την κάνω πάλι για Ασία, γι αυτό και χάθηκα, έπρεπε νάρθω στα ίσια μου ... και καλοβλέπω και την Κίνα, εννοείται Ladaki ξαναπάω με χίλια σύντομα στην Βόρεια Ινδία. Τώρα γιατί τα γράφω αυτά στο Φόρουμ στις 3 το βράδυ κι αύριο πρέπει να σηκωθώ από τις 7... ΕΤΣΙ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΩ ΤΟ ΑΙΜΑ ΜΟΥ ΠΙΣΩ!
 

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.572
Αφού τα τελευταία χρόνια ταξιδεύω μόνος και γουστάρω, χώρισα με τη γυναίκα που ζούσα τα τελευτάία 27 χρόνια και σε 3 μέρες την κάνω πάλι για Ασία, γι αυτό και χάθηκα, έπρεπε νάρθω στα ίσια μου ... και καλοβλέπω και την Κίνα, εννοείται Ladaki ξαναπάω με χίλια σύντομα στην Βόρεια Ινδία. Τώρα γιατί τα γράφω αυτά στο Φόρουμ στις 3 το βράδυ κι αύριο πρέπει να σηκωθώ από τις 7... ΕΤΣΙ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΩ ΤΟ ΑΙΜΑ ΜΟΥ ΠΙΣΩ!
Συγγνώμη για την περιέργια αλλά μετά από 27 χρόνια ήταν τα ταξίδια ο βασικός λόγος χωρισμού;
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Αφού τα τελευταία χρόνια ταξιδεύω μόνος και γουστάρω, χώρισα με τη γυναίκα που ζούσα τα τελευτάία 27 χρόνια και σε 3 μέρες την κάνω πάλι για Ασία, γι αυτό και χάθηκα, έπρεπε νάρθω στα ίσια μου ... και καλοβλέπω και την Κίνα, εννοείται Ladaki ξαναπάω με χίλια σύντομα στην Βόρεια Ινδία. Τώρα γιατί τα γράφω αυτά στο Φόρουμ στις 3 το βράδυ κι αύριο πρέπει να σηκωθώ από τις 7... ΕΤΣΙ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΩ ΤΟ ΑΙΜΑ ΜΟΥ ΠΙΣΩ!
Είσαι θεός !! Ετσι προχωρα και μη μασάς !:clap:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.254
Μηνύματα
885.076
Μέλη
38.933
Νεότερο μέλος
athgouletas

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom