Ταξίδια Με ή Χωρίς Σύντροφο ?

nicole.g.<3

Member
Μηνύματα
398
Likes
455
Ταξίδι-Όνειρο
Γαλλική Πολυν.-Καραϊβική!
για ποτε καταληξαμε να κοιμομαστε στο αεροδρομιο της Φρανκφουρτης στις καρεκλες, περιμενοντας την πτηση για Μεξικο το επομενο πρωι ή να κανουμε απανωτες πτησεις απο θεσνικη ως Ταιτη μεσω αθηνας-φρανκφουρτης-λονδινο-Μαιαμι και διαφορα αλλα ταξιδια, οδικως, ακτοπλοικως και αεροπορικως , χαμπαρι δεν πηραμε....μας βγηκε τοσο φυσικα και ανετα..
anyway ταξιδι χωρις την γυναικα μου δεν μπορω να φανταστω...
Είναι πολύ συγκινητικά και ρομαντικά αυτά που γράφεις! Σας εύχομαι πάντα να είστε τόσο ευτυχισμένοι και να ταξιδεύετε μαζί!

vagantos said:
" Καλό το ταξίδι, αλλά αν δεν έχεις και τον άνθρωπό σου να το μοιραστείς, είναι μισό"
Αρχικά ας σκεφτούμε πως ένας από τους πολλούς λόγους που γραφτήκαμε στο φόρουμ είναι για να μοιραστούμε τα ταξίδια μας με κάποιους άλλους ανθρώπους-άγνωστους και γνωστούς-από την ανάγκη του ανθρώπου για φιλία και συντροφικότητα! Μέσω λοιπόν, αυτών των ιστοριών και των περιγραφών έχει δημιουργηθεί μια μεγάλη παρέα που κρατάει χρόνια και όλο μεγαλώνει!

Φανταστείτε τώρα πόσο σημαντικό είναι το να μοιράζεται κάποιος με το ταίρι του αυτό που αγαπάει και πόσο κοντά φέρνει ένα ζευγάρι!
Το ταξίδι είναι καταπληκτικό από μόνο του αλλά αν έχεις και έναν συνοδοιπόρο τα κάνει όλα πιο όμορφα! Πόσο μάλλον αν αυτός είναι ο σύντροφός σου...
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.094
Likes
41.338
Φανταστείτε τώρα πόσο σημαντικό είναι το να μοιράζεται κάποιος με το ταίρι του αυτό που αγαπάει και πόσο κοντά φέρνει ένα ζευγάρι!
Το ταξίδι είναι καταπληκτικό από μόνο του αλλά αν έχεις και έναν συνοδοιπόρο τα κάνει όλα πιο όμορφα! Πόσο μάλλον αν αυτός είναι ο σύντροφός σου...
'Ετσι για ποικιλία, κάποιος που να ταξιδεύει με τον παράνομο δεσμό του δεν θα μας πει την άποψή του εδώ μέσα;
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.036
Λεμε τα λογικα...εχουμε ενα συντροφο,αγαπιομαστε,μας αρεσουν τα ταξιδια,παμε μαζι...ολα καλα,ολα ωραια...και ανθηρα:)!
Αλλα,αν εχουμε εναν συντροφο,που δεν αγαπαει τα ταξιδια,οπως εμεις τι κανετε?...1."πατατε ποδι" και πηγαινετε το ταξιδι που ονειρευοσαστε μονος-η?
2.δεν πατε,για να μην χαλασει η σχεση?
3.βρισκετε εναν συμβιβασμο με το ταιρι σας,κανοντας εσεις το ταξιδι και ο συντροφος σας κανει κατι αλλο μονος του?
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Το ιδιο δεν ειναι και οταν το μοιραζεσαι με καλους φιλους?
Συγνωμη που θα σας χαλασω το ρομαντικο του θεματος , αλλα εχω τυχει σε ταξιδια με "σχεση " και σε ταξιδια με την παρεα μου
Τα δεύτερα ειναι πιο ξεγνοιαστα....
 

nicole.g.<3

Member
Μηνύματα
398
Likes
455
Ταξίδι-Όνειρο
Γαλλική Πολυν.-Καραϊβική!
'Ετσι για ποικιλία, κάποιος που να ταξιδεύει με τον παράνομο δεσμό του δεν θα μας πει την άποψή του εδώ μέσα;
Ε μα βαρέθηκε η κοπέλα να ακούει γλυκανάλατα και ρομαντικά :haha: !
Θέλει κάτι πιο πικάντικο...:bleh:
Λες να το μοιράζονταν δημόσια βρε?
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.094
Likes
41.338
Ε μα βαρέθηκε η κοπέλα να ακούει γλυκανάλατα και ρομαντικά :haha: !
Θέλει κάτι πιο πικάντικο...:bleh:
Λες να το μοιράζονταν δημόσια βρε?
Δεν είναι θέμα πικάντικου, απλά κι αυτά μέσα στη ζωή είναι :D
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.094
Likes
41.338
Συγνωμη που θα σας χαλασω το ρομαντικο του θεματος , αλλα εχω τυχει σε ταξιδια με "σχεση " και σε ταξιδια με την παρεα μου
Τα δεύτερα ειναι πιο ξεγνοιαστα....
Πράγματι τα πιο ξένοιαστα, ειδικά όταν η παρέα είναι του άλλου φύλου και εγώ η μοναδική εκπρόσωπος. Επίσης το καλύτερο ταξίδι με μεγάλο έρωτα (δεν γκρινιάζω για τίποτε, παραδόξως) και πιο αγχωτικό με μεγάλη γυναικοπαρέα.
 

nicole.g.<3

Member
Μηνύματα
398
Likes
455
Ταξίδι-Όνειρο
Γαλλική Πολυν.-Καραϊβική!
Γιατι,θα τους στιγματισουμε?:haha:
Για παραδειγματισμό καλέ :haha:!
:haha: Πλάκα κάνω βέβαια...απλά πάντα υπάρχει και το ενδεχόμενο να τον πάρει πρέφα ο/η σύζυγος! Ο γραπτός λόγος μένει :bleh:...Αν ήμασταν τώρα κάπου έξω για καφεδάκι και τα λέγαμε θα ήταν πιο εύκολο! :D

karfitsa said:
1."πατατε ποδι" και πηγαινετε το ταξιδι που ονειρευοσαστε μονος-η?
2.δεν πατε,για να μην χαλασει η σχεση?
3.βρισκετε εναν συμβιβασμο με το ταιρι σας,κανοντας εσεις το ταξιδι και ο συντροφος σας κανει κατι αλλο μονος του?
Πάτε με πολύ καλούς φίλους, παιδιά, πρόσωπα που περνάτε καλά μαζί και έχετε τα ίδια γούστα...δεν είπε κανείς πως μόνο ο σύντροφος είναι συνοδοιπόρος :D !

ευαγγελια said:
Το ιδιο δεν ειναι και οταν το μοιραζεσαι με καλους φιλους?
Συγνωμη που θα σας χαλασω το ρομαντικο του θεματος , αλλα εχω τυχει σε ταξιδια με "σχεση " και σε ταξιδια με την παρεα μου
Τα δεύτερα ειναι πιο ξεγνοιαστα....
Φυσικά Ευαγγελία μου αν η σχέση στο βγάλει από τη μύτη...χίλιες φορές καλύτερα με καλούς φίλους που θα περάσεις καλά εγγυημένα! Πολύ ρομάντζο έπεσε..πήραμε φόρα :D

Τελείως μόνη πάντως δεν ξέρω αν θα πήγαινα εύκολα...θα ήθελα και κάποια παρέα!
 

YBONNH

Member
Μηνύματα
234
Likes
115
Ταξίδι-Όνειρο
γυρος του κοσμου
Και ομως ο tupacgr αγαπητες φιλες εχει δικιο. Και μην σας πειραζει γιατι δυστυχως στις 80% των περιπτωσεων ετσι ειναι. Σημειωτεον και η δικια μου γυναικα θελει ταξιδια μονο σε Ευρωπη....πουθενα αλλου. Εγω τι να κανω λοιπον??
Πρότεινέ της Νεα Υορκη. Αναλογα με τα ενδιαφεροντα της, κατι θα βρεις να τη δελεασεις. Ετσι ετσι εχεις ξεπερασει τον σκοπελο του υπερατλαντικου ταξιδιου. Και αν περασει καλα, εχεις ενα ατρανταχτο διαπραγματευτικο επιχειρημα;)
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.094
Likes
41.338
Λεμε τα λογικα...εχουμε ενα συντροφο,αγαπιομαστε,μας αρεσουν τα ταξιδια,παμε μαζι...ολα καλα,ολα ωραια...και ανθηρα:)!
Αλλα,αν εχουμε εναν συντροφο,που δεν αγαπαει τα ταξιδια,οπως εμεις τι κανετε?...1."πατατε ποδι" και πηγαινετε το ταξιδι που ονειρευοσαστε μονος-η?
2.δεν πατε,για να μην χαλασει η σχεση?
3.βρισκετε εναν συμβιβασμο με το ταιρι σας,κανοντας εσεις το ταξιδι και ο συντροφος σας κανει κατι αλλο μονος του?
1. Πατάμε πόδι για σημαντικότερα. Για τα ταξίδια γκρινιάζουμε νυχθημερόν μέχρι να του σπάσουν τα νεύρα και να μας στείλει και να πληρώσει και τα εισιτήρια.
2. Μάλλον χαλάνε οι σχέσεις γιατί δεν αντέχει ο ένας την παρουσία του άλλου, όχι την απουσία του.
3. Αρκεί να μην ακούγεται πολύ χαρούμενος στο τηλέφωνο όσο λείπουμε και πολύ λυπημένος μόλις επιστρέψουμε.
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.036
1.πολυ σωστο και συνισταται τετοια τακτικη.
2.σιγουρα,αρα δεν ειναι τα ταξιδια που χαλανε την σχεση.
3.η μπορει να συμβει το αναποδο,παντως δεν γινεται να τα θελουμε ολα δικα μας!:D
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.252
Μηνύματα
885.136
Μέλη
38.935
Νεότερο μέλος
newrevie

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom