Ταξίδια και gadget(ακηδες)

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
Μα έχει είδη ταξιδίου από διάφορες εταιρείες. Για αυτό είναι House and Travel Τα γκατζετάκια είναι κυρίως της Travel Blue (μπορεί να έχει κι από άλλη εταιρεία, δεν θυμάμαι, αλλά αυτά παίρνω γιατί τα βρίσκω πολύ οικονομικά) .
Μάλλον πρέπει να πάς στο κατάστημα για να τα βρείς, δε μου φαίνεται να γίνεται τίποτα online...
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.043
Likes
41.050
Στη θέση σου θα έπαιρνα ένα τηλέφωνο και μπορεί να έβρισκα άκρη με κωδικούς. Το γεγονός ότι έκλεισε της Αθήνας δείχνει ότι δεν πουλάνε όπως πριν και δεν αποκλείεται να κανόνιζαν μια αποστολή.
 

silje

Member
Μηνύματα
20
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Madrid??? μάλλον..
Δεν είναι σκληρό, δεν πρέπει να το παραφουσκώσεις, γιατί τότε είναι σκληρό. Το φουσκώνεις λίγο, μετά που ανεβαίνει το αεροπλάνο φουσκώνει μόνο του ακόμη λίγο και έρχεται μια χαρά.
Και εννοείται ότι παίρνεις φουσκωτό με αφαιρούμενο ύφασμα για να το πλένεις, όπως εμένα! :lol:

Όσο για φακό, παρήγγειλα και γω πρόσφατα έναν απο e-bay, το έψαξα αρκετά, έχει αυτό το τύπου led που λέγεται ceed αν θυμάμαι καλά και φωτίζει πολύ, παίρνει μόνο 1 μπαταρία (παίζει μεγάλο ρόλο για μένα) και είναι μόνο 14εκατοστά. Επίσης, έχει 3 σκάλες έντασης φωτισμού και ακόμη 3 επιλογές (SOS κλπ). Και επίσης είναι στεγανό. Καλά, δε θα τον πάρω στις καταδύσεις μαζί μου, αλλά δε θέλω να βραχεί η να πέσει λίγο νερό πάνω του και να τα παίξει.
χμμ.. απο ότι κατάλαβα είναι καλός ποιοτικά ..και πόσο κάνει θυμάσαι?? δεν είχα ψάξει κατι άλλο τοσα χρόνια πέραν των maglite.. αλλά θα ήθελακαι ένα δεύτερο.. μπορεις να μου στείλεις λινκ please ή πμ? :rolleyes:
ευχαριστώωωω
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
Επειδή είμαι απ'το κινητό τώρα,θα σου στείλω λεπτομέρειες αργότερα.
Πάντως μη φανταστείς,από Honk Kong έρχεται,κινέζικος είναι,γύρω στα 15 δολάρια,δεν θυμάμαι ακριβώς.Βασικά,δε μου'χει έρθει,αν θες να περιμένεις λίγο να φτάσει,να σου πω πως μου φαίνεται.
Αλλά ο συγκεκριμένος είχε όσα έψαχνα,μεγάλη φωτεινότητα (ως 1300 lumen),1 μπαταρία,στεγανός,μικρός,με φως cree και με ρυθμίσεις.
Δηλαδή μπορεί να ήθελα φως κάπου,αλλά όχι 1300 lumen,τον ρυθμίζω χαμηλότερα και είναι εντάξει.
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Νωριτερα στο σκλαβενιτη ειχε ενα σταντ με γκαντζετ για ταξιδι.Travel Blue νομιζω η εταιρεια.

Ειχε μικρα τσαντακια που ανοιγουν και γινονται τσαντες ωμου και σακιδια.
Μαξιλαρακια για το κεφαλι,πετσετε και υφασματινα.
Ειχε θηκες για διαβατηριο.
Κατι ζωνες για λεφτα που μπορεις να τις βαλεις γυρω απο την πλατη και απο τη μεση.

Γενικα ειχε αρκετα πραγματακια.
Ετσι πληροφοριακα για οποιον θελει να παρει κατι.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.043
Likes
41.050
Νωριτερα στο σκλαβενιτη ειχε ενα σταντ με γκαντζετ για ταξιδι.Travel Blue νομιζω η εταιρεια.

Ειχε μικρα τσαντακια που ανοιγουν και γινονται τσαντες ωμου και σακιδια.
Μαξιλαρακια για το κεφαλι,πετσετε και υφασματινα.
Ειχε θηκες για διαβατηριο.
Κατι ζωνες για λεφτα που μπορεις να τις βαλεις γυρω απο την πλατη και απο τη μεση.

Γενικα ειχε αρκετα πραγματακια.
Ετσι πληροφοριακα για οποιον θελει να παρει κατι.
Καλή πληροφορία, γιατί πέρασα σήμερα από το στοκάδικο ειδών ταξιδίου που ανέφερα χθες, αλλά το εμπόρευμα είναι ελάχιστο πλέον σε αυτή την κατηγορία και κάτι μου λέει ότι δεν είναι και πολλά τα ψωμιά του (αν και υπήρχε άφθονο εμπόρευμα σε Delsey βαλίτσες, τσάντες κλπ). Μπορεί στης Γλυφάδας να είναι καλύτερα. Κρίμα, πάντως, γιατί η έκπτωση ξεπερνάει το 50% και πάντα τσέκαρα πρώτα εκεί.
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
Καλή πληροφορία, γιατί πέρασα σήμερα από το στοκάδικο ειδών ταξιδίου που ανέφερα χθες, αλλά το εμπόρευμα είναι ελάχιστο πλέον σε αυτή την κατηγορία και κάτι μου λέει ότι δεν είναι και πολλά τα ψωμιά του (αν και υπήρχε άφθονο εμπόρευμα σε Delsey βαλίτσες, τσάντες κλπ). Μπορεί στης Γλυφάδας να είναι καλύτερα. Κρίμα, πάντως, γιατί η έκπτωση ξεπερνάει το 50% και πάντα τσέκαρα πρώτα εκεί.
Κρίμα γιατί προσπαθύσα να το εντάξω στο πρόγραμμά μου, μιά βόλτα απ'το κατάστημα με την πρώτη ευκαιρία.

Αυτό το σακ βουαγιάζ, μήπως μπορείς να το βρείς απλά τον τύπο, γιατί έχει καμιά 10ρια, να ξέρω ποιο να διαλέξω; Μια που είναι δοκιμασμένο...
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.043
Likes
41.050
Κρίμα γιατί προσπαθύσα να το εντάξω στο πρόγραμμά μου, μιά βόλτα απ'το κατάστημα με την πρώτη ευκαιρία.

Αυτό το σακ βουαγιάζ, μήπως μπορείς να το βρείς απλά τον τύπο, γιατί έχει καμιά 10ρια, να ξέρω ποιο να διαλέξω; Μια που είναι δοκιμασμένο...
Είναι περίπου αυτό ΠΤΥΣΟΜΕΝΟ ΣΑΚ ΒΟΥΑΓΙΑΖ ΜΑΥΡΟ 60Χ35Χ29 TRAVEL BLUE. Περίπου, γιατί πάνε 3 χρόνια που το πήρα και η διαφορά στο δικό μου είναι ότι το πορτοφολάκι που βάζεις το σακίδιο κρεμιέται και σαν τσαντάκι όταν είναι άδειο.
Μπήκα με την ευκαιρία στο site του bag stories Travel Blue*|* Bag Stories και είδα όλους τους κωδικούς του καταστήματος λιανικής. Λοιπόν , επειδή το Stock House and Travel είναι το στοκάδικο του συγκεκριμένου μαγαζιού, τελικά τα ίδια ακριβώς προϊόντα είδα και στο στοκάδικο. Φαίνεται ότι απλά περιορίστηκε η γκάμα των προϊόντων που εισάγουν στα καταστήματα λιανικής. Παλιότερα σίγουρα υπήρχε μεγαλύτερη ποικιλία. (Αν είσαι στο πρόγραμμα Miles and More, κοίταξέ το, η εταιρεία είναι επίσημος συνεργάτης στην Ελλάδα και είτε κερδίζεις είτε εξαργυρώνεις μίλια με τις αγορές σου).
Οπότε παίρνω πίσω το σχόλιό μου, οι άνθρωποι φέρνουν πραγματικά ό,τι υπάρχει από τα καταστήματα λιανικής και μάλιστα στη μισή τιμή. Να πας να δεις, λοιπόν, γιατί το τι θα βρεις εξαρτάται και από το πότε είναι μέρα παραλαβής.
 

silje

Member
Μηνύματα
20
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Madrid??? μάλλον..
ευχαριστώ! θα περιμένω να τον τσεκάρεις και αν είναι καλός θα τον πάρω και εγω... πέρασα απο το σουπερ μαρκετ που έλεγες και βρήκα τις πετσέτες! φαίνονται μια χαρα.. είναι για πλύσιμο τώρα ...επίσης είχε μαξιλαράκια για τον αυχένα με 6 ευρώ με memory foam για οποιον ενδιαφέρεται.. πήρα και από αυτό..ειπα να μην δώσω 17 της γνωστής εταιρείας και να βολευτώ με το φθηνό ..κάπως έτσι είναι:;)
http://imgs.inkfrog.com/pix/kabicy/j01644.jpg
 

aggel100

Member
Μηνύματα
32
Likes
17
Επόμενο Ταξίδι
N. Κορέα - Κίνα
Ταξίδι-Όνειρο
Japan
Γιατί δεν αναφέρει κανείς τα προφυλακτικά? εγω σαν gadget τα βλέπω και πάντα τα έχω μαζί μου.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.832
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom