Ivana

Member
Μηνύματα
899
Likes
1.432
Ονειρεμένο Ταξίδι
οχ.....όλος ο κόσμος
Γνωρίζουμε που γίνονται covid rapid test στο Βελιγραδι;;;
Γίνονται σε φαρμακεία και εκδίδουν πιστοποιητικο στα αγγλικά;;;
ξέρω μόνο για το αεροδρομιο σίγουρα…

Σε οποιοδηποτε μικροβιολογικό.
Δεν γίνονται στα φαρμακεία. Θα τονισετε οτι ειναι για ταξιδι για να εκδοθεί στα αγγλικά.

Medigroup
https://g.co/kgs/iGhsDm
Aqualab
https://g.co/kgs/MSu2qd

Beolab
https://g.co/kgs/p2VGop


Hexalab
https://g.co/kgs/qRnCau


Καντε αναζήτηση για να δείτε ποιο ειναι το κοντινότερο εκει που μενετε.
 

Manos46

Member
Μηνύματα
586
Likes
2.452
Ονειρεμένο Ταξίδι
???
Να μεταφέρω και γω τις εμπειρίες μου σχετικά με πιστοποιητικά κτλ στα αεροδρόμια, από το ταξίδι μου στο Βουκουρέστι...
Πτήση προς Ρουμανία, μας έλεγξαν τα plf στο αεροδρόμιο στην Ελλάδα και οι Ρουμάνοι εκεί στο OTOPENI μόνο πιστοποιητικό εμβολιασμού και ταυτότητα/διαβατήριο.
Στην πτήση της επιστροφής προς Ελλάδα, σχολαστικός έλεγχος του αρνητικού τεστ πριν την επιβίβαση και της γλώσσας. Το Ρουμάνικο τεστ δεν το δέχονταν ούτε οι Ρουμάνοι υπάλληλοι της ryanair. Στην Ελλάδα πάλι έλεγχος του αρνητικού τεστ και ανά 2 άτομα έστειλαν 1 για ράπιντ.
Καλά ξεμπερδέματα σε όλους τους τολμηρούς ταξιδιώτες!
Rapid test που κάνατε στο Βουκουρέστι;
 

MIX

Member
Μηνύματα
18
Likes
33
Rapid test που κάνατε στο Βουκουρέστι;
Επειδή σε μερικές πετάμε για ένα τριήμερο στο Βουκουρέστι κ η επιστροφή γίνεται ξημερώματα Δευτέρας πρωί ότι πληροφορίες σχετικά με τέστ υπάρχουν είναι καλοδεχούμενες σας ευχαριστώ πολύ προκαταβολικά!!!
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.626
Likes
50.300
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Χρειαζόμαστε plf ΠΡΟΣ κάποια από όλες αυτές τις χωρες;
 

Marinetta

Member
Μηνύματα
326
Likes
2.303
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νησί του Πάσχα
Αν επισκεφθείτε το Ζάγκρεμπ και θέλετε να κάνετε rapid για επιστροφή στην Ελλάδα, έχει βγάλει η κυβέρνηση μια προσφορά σε κάποια σημεία που το ράπιντ κοστίζει 50 κούνα αλλά προσπάθησα να κλείσω 4 μέρες πριν και είχαν εξαντληθεί τα διαθέσιμα ραντεβού . Τελικώς έκανα σε ένα λίγο πιο έξω από το κέντρο με 100 κούνα που όμως δεν απαιτούσαν κλεισμένο ραντεβού (λέγεται prima nova και είναι στο avenue mall, ωραία διαδρομή από κέντρο με το τραμ 14 , είδα και το ποτάμι) .
όλες οι πληροφορίες υπάρχουν στο επίσημο τουριστικό σαητ της Κροατίας.
 

alma

Member
Μηνύματα
3.717
Likes
15.013
Αν επισκεφθείτε το Ζάγκρεμπ και θέλετε να κάνετε rapid για επιστροφή στην Ελλάδα, έχει βγάλει η κυβέρνηση μια προσφορά σε κάποια σημεία που το ράπιντ κοστίζει 50 κούνα αλλά προσπάθησα να κλείσω 4 μέρες πριν και είχαν εξαντληθεί τα διαθέσιμα ραντεβού . Τελικώς έκανα σε ένα λίγο πιο έξω από το κέντρο με 100 κούνα που όμως δεν απαιτούσαν κλεισμένο ραντεβού (λέγεται prima nova και είναι στο avenue mall, ωραία διαδρομή από κέντρο με το τραμ 14 , είδα και το ποτάμι) .
όλες οι πληροφορίες υπάρχουν στο επίσημο τουριστικό σαητ της Κροατίας.
Σου ζήτησαν οποιοδήποτε πιστοποιητικό για είσοδο σε μουσεία, εστιατόρια, αξιοθέατα οι Κροάτες ή όλα ελεύθερα και τεστ μόνο για επιστροφή Ελλάδα;
 

Marinetta

Member
Μηνύματα
326
Likes
2.303
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νησί του Πάσχα
@alma
Σε ένα μουσείο που πήγα δεν μου κοίταξαν το εμβόλιο ή κάτι άλλο. Ούτε και πουθενά αλλού απ όσο θυμάμαι . Νομίζω μόνο στην Σλοβενία το είδαν στο εστιατόριο και στο τελεφερίκ για το κάστρο αν δεν τα μπερδεύω τώρα.
 

alma

Member
Μηνύματα
3.717
Likes
15.013
@alma
Σε ένα μουσείο που πήγα δεν μου κοίταξαν το εμβόλιο ή κάτι άλλο. Ούτε και πουθενά αλλού απ όσο θυμάμαι .
Είχα διαβάσει πριν κάποιους μήνες πως δεν ζητούν πιστοποιητικά οι Κροάτες και μπαίνεις ελεύθερα σε κλειστούς χώρους, αλλά επειδή έχει περάσει καιρός, είπα να ρωτήσω κι εσένα που πήγες πρόσφατα. :)
 

Marinetta

Member
Μηνύματα
326
Likes
2.303
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νησί του Πάσχα
Είχα διαβάσει πριν κάποιους μήνες πως δεν ζητούν πιστοποιητικά οι Κροάτες και μπαίνεις ελεύθερα σε κλειστούς χώρους, αλλά επειδή έχει περάσει καιρός, είπα να ρωτήσω κι εσένα που πήγες πρόσφατα. :)
Ναι έτσι είναι και γενικά δεν φόραγαν και μάσκα ιδιαίτερα. Ούτε οι εργαζόμενοι ούτε ο κόσμος στα μέσα πολύ.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.626
Likes
50.300
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Είχα διαβάσει πριν κάποιους μήνες πως δεν ζητούν πιστοποιητικά οι Κροάτες και μπαίνεις ελεύθερα σε κλειστούς χώρους, αλλά επειδή έχει περάσει καιρός, είπα να ρωτήσω κι εσένα που πήγες πρόσφατα. :)
Έτσι ακριβώς είναι έως και σήμερα. Μου ζήτησαν πάντως πιστοποιητικό εμβολιασμού ή pcr στα χερσαία σύνορα.
 

taniakar

Member
Μηνύματα
240
Likes
125
Επόμενο Ταξίδι
Vienna, Bratislava!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ο γύρος του κόσμου
Σκέφτομαι να κάνουμε ένα οδικό ταξίδι στα Βαλκάνια και συγκεκριμένα Αλβανία, Μαυροβούνιο, Κροατία, Σλοβενία και κατέβασμα από Βοσνία. Απαιτεί κάποια από τις χώρες αυτές τεστ για είσοδο στη χώρα τριπλοεμβολιασμενων? Η μόνο πιστοποιητικό εμβολιασμού και plf?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.666
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom