japetus

Member
Μηνύματα
576
Likes
1.068
Υπάρχει αυτό το διάστημα λεωφορείο από Θεσσαλονίκη ή Αθήνα για Σκόπια; Είχαν καταργηθεί με την έναρξη της πανδημίας.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.607
Likes
50.231
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Μόνο PCR ή δέχονταν και rapid; Από Βοσνία πέρασες τα σύνορα;
Από Σλοβενία και Σερβία, δέχονται και ραπιντ. Βοσνία δεν έχω παει ακόμη. Ρουμανια, Κροατία, Σερβία, χύμα σε μπαρ, εστιατόρια, μουσεία, οι Σλοβενοι αντίθετα αυστηροί στον έλεγχο σε κάθε μέρος. Σήμερα μόνο έχουμε δείξει πιστοποιητικό 6 φορές κι έχει μέλλον ακόμη.
 

taniakar

Member
Μηνύματα
240
Likes
125
Επόμενο Ταξίδι
Vienna, Bratislava!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ο γύρος του κόσμου
Από Σλοβενία και Σερβία, δέχονται και ραπιντ. Βοσνία δεν έχω παει ακόμη. Ρουμανια, Κροατία, Σερβία, χύμα σε μπαρ, εστιατόρια, μουσεία, οι Σλοβενοι αντίθετα αυστηροί στον έλεγχο σε κάθε μέρος. Σήμερα μόνο έχουμε δείξει πιστοποιητικό 6 φορές κι έχει μέλλον ακόμη.
Γιώργο στα σύνορα σε αυτές τις χώρες εκτός από πιστοποιητικό εμβολιασμού και πιθανο plf ζητάνε και τεστ η όχι?
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.607
Likes
50.231
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Γιώργο στα σύνορα σε αυτές τις χώρες εκτός από πιστοποιητικό εμβολιασμού και πιθανο plf ζητάνε και τεστ η όχι?
Όχι, σε.καμια, αν είσαι εμβολιασμενος δε ζητάνε κάτι άλλο.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.607
Likes
50.231
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Παρεμπιπτόντως, rapid test στα Τίρανα ξέρει κανείς πού κανω;
 

taniakar

Member
Μηνύματα
240
Likes
125
Επόμενο Ταξίδι
Vienna, Bratislava!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ο γύρος του κόσμου
Η Βουλγαρία δε βλέπω να θέλει plf, ισχύει? Αρκεί μόνο το πιστοποιητικό εμβολιασμού?
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.844
Likes
14.004
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Ποιο είναι το επίσημο σάιτ από το οποίο μπορούμε να ενημερωθούμε για την είσοδο σε Σερβία και Βόρεια Μακεδονία.
 

Στάθης

Member
Μηνύματα
502
Likes
978
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ισλανδία
Σκεφτόμαστε να πάμε Βελιγράδι τέλη Μαΐου. Ξέρετε για είσοδο αεροπορικός αν ζητάνε πιστοποιητικό εμβολιασμού ή φτάνει κ ένα αρνητικό τεστ?
Επίσης έχω διαβάσει οτι στα εστιατόρια δεν ζητάνε πιστοποιητικά κτλπ, πήγε κάποιος πρόσφατα να μας πει αν ισχύει?
 

andpsy

Member
Μηνύματα
266
Likes
643
Επόμενο Ταξίδι
Μαρόκο, Νορβηγία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νότια Αμερική / Ισλανδία
Σκεφτόμαστε να πάμε Βελιγράδι τέλη Μαΐου. Ξέρετε για είσοδο αεροπορικός αν ζητάνε πιστοποιητικό εμβολιασμού ή φτάνει κ ένα αρνητικό τεστ?
Επίσης έχω διαβάσει οτι στα εστιατόρια δεν ζητάνε πιστοποιητικά κτλπ, πήγε κάποιος πρόσφατα να μας πει αν ισχύει?
Πήγα πρόσφατα εγώ Βελιγράδι (προηγούμενο Σ/Κ), στα περισσότερα μαγαζιά δεν ζητούσαν τπτ, μόνο σε ενα μπαρ μας ζήτησαν το πιστοποιητικό εμβολιασμού.

Για την είσοδο στην χώρα, αρκεί το πιστοποιητικό εμβολιασμού, δεν γνωρίζω τι ισχύει για νοσήσαντες ή ανεμβολίαστους
 

alma

Member
Μηνύματα
3.714
Likes
14.997
Πήγα πρόσφατα εγώ Βελιγράδι (προηγούμενο Σ/Κ), στα περισσότερα μαγαζιά δεν ζητούσαν τπτ, μόνο σε ενα μπαρ μας ζήτησαν το πιστοποιητικό εμβολιασμού.

Για την είσοδο στην χώρα, αρκεί το πιστοποιητικό εμβολιασμού, δεν γνωρίζω τι ισχύει για νοσήσαντες ή ανεμβολίαστους
Ζητησαν και τίποτα τύπου PLF?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.073
Μηνύματα
879.669
Μέλη
38.806
Νεότερο μέλος
xeniagousia

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom