Triplover

Member
Μηνύματα
1.185
Likes
4.034
Έφτασε η ώρα του πρώτου ταξιδιού στην εποχή του κορωνοϊού. Έχω τσεκάρει από την επίσημη ιστοσελίδα (English) ότι στην Κροατία δεν απαιτείται για εμάς κάτι σε πιστοποιητικό ή τεστ. Το ίδιο ισχύει και για την είσοδο στη Σλοβενία. Σημειωτέον, 2 στους 3 είμαστε μη εμβολιασμένοι. Το ερώτημά μου είναι αν χρειάζεται πιστοποιητικό ή τεστ για να μπούμε στα υπεραστικά λεωφορεία - τρένα για τις εκδρομές και τη μετάβαση μεταξύ των χωρών.
 

gio87

Member
Μηνύματα
124
Likes
703
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού-Βολιβία-Εκουαδορ
Έφτασε η ώρα του πρώτου ταξιδιού στην εποχή του κορωνοϊού. Έχω τσεκάρει από την επίσημη ιστοσελίδα (English) ότι στην Κροατία δεν απαιτείται για εμάς κάτι σε πιστοποιητικό ή τεστ. Το ίδιο ισχύει και για την είσοδο στη Σλοβενία. Σημειωτέον, 2 στους 3 είμαστε μη εμβολιασμένοι. Το ερώτημά μου είναι αν χρειάζεται πιστοποιητικό ή τεστ για να μπούμε στα υπεραστικά λεωφορεία - τρένα για τις εκδρομές και τη μετάβαση μεταξύ των χωρών.
Γύρισα την Πέμπτη από Κροατία-Σλοβενία. Στο τρένο από Ζάγκρεμπ για Λιουμπλιάνα και αντίστροφα δεν ζητήθηκε τίποτα. Λίγο δύσκολοι θα σας το παίξουν στον έλεγχο στα σύνορα οι αστυνομικοί αν είστε με ελληνική ταυτότητα, αλλά και πάλι κανονικά θα περάσετε. Εμένα για παράδειγμα μου είπε Καλημέρα στα ελληνικά ο αστυνομικός μόλις είδε την ταυτότητα 😂.
Επίσης μάσκα πουθενά, ούτε στο τρένο, ούτε στο τραμ, ούτε καν στο αεροδρόμιο, μόνο στο αεροπλάνο.
Καλά να περάσετε και να πάτε οπωσδήποτε Plitvice, εγώ προσωπικά ενθουσιάστηκα!!!
 

alma

Member
Μηνύματα
3.717
Likes
15.013
Χρειαζεται PLF - ή κάποιο παρεμφερές έγγραφο, για είσοδο σε Σερβία ;
Διάβασα πως αίρονται όλοι οι περιορισμοί, όμως δεν εχω παει για να στο βεβαιώσω.Καλύτερα να μας πει όποιος πήγε πρόσφατα.
 

thrykika

Member
Μηνύματα
102
Likes
304
Επόμενο Ταξίδι
Αίγυπτος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ανταρκτική

Saam1

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Γνωρίζει κανείς ποια είναι η κατάσταση εκεί τώρα όσον αφορά το Κόβιντ;
 

DimiBiri

Member
Μηνύματα
292
Likes
921
Επόμενο Ταξίδι
Pending...
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
Γνωρίζει κανείς ποια είναι η κατάσταση εκεί τώρα όσον αφορά το Κόβιντ;

Εαν εννοείτε αν απαιτείται κάποιο πιστοποιητικό.....https://granpol.gov.ba/Content/Read/74?title=Covid-19
 

Traveler koko

Member
Μηνύματα
147
Likes
691
Επόμενο Ταξίδι
Ισλανδία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Μαλδίβες
Δηλαδή;;;προχτές ήμουν Μόσταρ..όλα καλά...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.801
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom