Γαλλία Ταξίδι Γαλλία και περιορισμοί covid

Μηνύματα
196
Likes
250
Ταξίδι-Όνειρο
Ο γύρος του κόσμου
Συνέβη το εξής και θέλω να ξέρω αν έχει κάποιος παρόμοια εμπειρία ή γνωρίζει κάτι..
Φίλη μου είναι στο Παρίσι και ετοιμάζομαι και εγώ να πάω.. Εμβολιασμενη και εκείνη και εγώ με πρώτη δόση Johnson και αναμνηστική δόση Pfizer, ωστόσο σε εκείνη βγαίνει παντού το πιστοποιητικό άκυρο και χρειάζεται να τους εξηγεί τι συμβαίνει με τις δύο δόσεις και ότι ότι η πρώτη ήταν από μονοδοσικο εμβόλιο. Με έχει αγχώσει αυτό.. Γνωρίζει κάποιος κάτι;
 

coco_

Member
Μηνύματα
1.325
Likes
1.801
Επόμενο Ταξίδι
on the beach!
Ταξίδι-Όνειρο
Guatemala
Εχει περάσει το απαιτούμενο χρονικό διάστημα από καθε δόση;
 
Last edited:

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.322
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
ωστόσο σε εκείνη βγαίνει παντού το πιστοποιητικό άκυρο και χρειάζεται να τους εξηγεί τι συμβαίνει με τις δύο δόσεις
Το δικό μου πιστοποιητικό (EU) περνούσε παντού στα μαγαζιά της εστίασης, χωρίς να χρειαστούν διευκρινήσεις μιας και δεν έχουν περάσει 14 ημέρες από τη Γ δόση.
Φάνηκε όμως ως μη έγκυρο στο αεροδρόμιο κατά την επιστροφή, κάνοντας με να ψάξω να βρω το παλαιότερο που έδειχνε αναλυτικά τις δόσεις. Παράνοια!
 
Μηνύματα
196
Likes
250
Ταξίδι-Όνειρο
Ο γύρος του κόσμου
Γαλλία πάντως το πιστοποιητικό μου μόλις βγήκε άκυρο με πρώτη δόση Johnson και επαναληπτική Pfizer
 
Μηνύματα
196
Likes
250
Ταξίδι-Όνειρο
Ο γύρος του κόσμου
Κ αν βγει άκυρο....τι κάνουμε όσο??????
Εμείς εξηγήσαμε στην σερβιτόρα, η οποία φώναξε τον υπεύθυνο και του εξηγήσαμε ότι έχουμε κάνει μια από μονοδοσικο εμβόλιο και μια αναμνηστική δόση και είναι σαν να έχουμε κάνει 3 και μας είπε ότι είμαστε οκ και μας άφησε να κάτσουμε..
Δεν ξέρω βέβαια από εδώ και περα τι άλλο θα έχουμε
 
Μηνύματα
196
Likes
250
Ταξίδι-Όνειρο
Ο γύρος του κόσμου
2 ερωτήσεις.
1)Η επαναληπτική πριν πόσες ημέρες;
2) Το είχες εκτυπωμένο ή από το κινητό;
Η επαναληπτική εγινε 7 Δεκεμβρίου και το έχω και στο κινητό και εκτυπωμένο.
 
Μηνύματα
16
Likes
2
Καλημέρα σας. Πρόκειται να επισκεφθούμε το Παρίσι με την κοπέλα μου στις 2-6 Φεβρουαρίου και είμαστε σε αναζήτηση ξενοδοχείου. Πληροφοριακά εγώ είμαι 32 και η κοπέλα μου 28. Έχουμε καταλήξει σε 3 μάλλον ξενοδοχεία και θα θέλαμε τα φώτα σας.
1) Hotel George Astotel ★★★ Hotel George - Astotel, Παρίσι, Γαλλία
2) Hotel Gerando ★★★ Hôtel Gérando, Παρίσι, Γαλλία
3) Ibis Paris Bastille Opera ★★★ ibis Paris Bastille Opera, Παρίσι, Γαλλία
Ψάχνουμε κάτι σχετικά οικονομικό, σε ασφαλή, όμορφη και αν γίνεται νεανική περιοχή και σίγουρα να βολεύουν οι συγκοινωνίες μιας και δεν θα μείνουμε πολλές μέρες και θα θέλαμε να δούμε ό,τι προλαβαίνουμε. Σας ευχαριστώ!
Καλησπερα, εχω κ εγω καποιες ερωτησεις σχετικα με το Παρισι
Απο ελλαδα προς παρισι δειχνουμε μονο το πιστοποιητικο ;
Οταν φτανεις Γαλλια σ κανουν καποιο τεστ ;; ή μονο οταν επιστρεψεις στην Ελλαδα;;
Τελος αν φτασει καποιος 20.00 το βραδυ η πτηση του στο αεροδρομιο Μποβε με λεοφωρειο κ επειτα με μετρο θα ειναι επικινδυνα αν φτασει καποιος κατα τις 22.00 στο ξενοδοχειο; με αυτα τα μεσα;;

Σας ευχαριστω
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.322
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
Καλησπερα, εχω κ εγω καποιες ερωτησεις σχετικα με το Παρισι
Απο ελλαδα προς παρισι δειχνουμε μονο το πιστοποιητικο ;
Οταν φτανεις Γαλλια σ κανουν καποιο τεστ ;; ή μονο οταν επιστρεψεις στην Ελλαδα;;
Καλησπέρα.
Ναι το πιστοποιητικό εμβολιασμού, μαζί με το dPlf και τη βεβαίωση που απαιτούν για την είσοδο στη χώρα. Πρακτικά βέβαια δε μου ζήτησε κανείς τίποτα τα Χριστούγεννα κατά την άφιξη μου στο αεροδρόμιο, η πρόσβαση ήταν εντελώς ελεύθερη, βέβαια αυτό μπορεί να χει αλλάξει.
Για να επιστρέψεις Ελλάδα χρειάζεσαι τεστ ναι.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.212
Μηνύματα
883.808
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom