Γαλλία Ταξίδι Γαλλία και περιορισμοί covid

Μηνύματα
16
Likes
2
Ναι αυτό ακριβώς. Όσο και να προσέχεις μιλάμε για τρομακτικά νούμερα κρουσμάτων. Στα δε σημεία για τεστ του Παρισιού γίνεται πανικός. Χτες ένας γνωστός μου περίμενε 4 ώρες για pcr. Εγώ σήμερα περίμενα 2 ώρες σε προάστιο του Παρισιού που είναι πιο χαλαρά απ'οτι κέντρο.
Σε οποιοδηποτε φαρμακειο μπαινεις κ κανεις ραπιντ; κ σ στελνουν το qr code στο κινητο; βρισκεσαι στο παρισι δηλαδη τωρα;
 
Μηνύματα
196
Likes
250
Ταξίδι-Όνειρο
Ο γύρος του κόσμου
Εγώ τόσο στο πήγαινε όσο και στο έλα δεν είδα το αεροπλάνο φίσκα. Στο Παρίσι είδα κόσμο ειδικά στα τουριστικα σημεία γίνονταν χαμός. Για Ραπιντ είχαμε ρωτήσει σε ένα φαρμακείο κοντά στο ξενοδοχείο και πήγαμε το πρωί πριν φύγουμε και μας το έκανε χωρίς αναμονή αλλά ήμασταν οι πρώτοι που μπήκαμε μέσα. Μετά από 20 λεπτά περάσαμε και πήραμς το χαρτί με το qr και τα αποτελέσματα
 
Μηνύματα
16
Likes
2
Εγώ τόσο στο πήγαινε όσο και στο έλα δεν είδα το αεροπλάνο φίσκα. Στο Παρίσι είδα κόσμο ειδικά στα τουριστικα σημεία γίνονταν χαμός. Για Ραπιντ είχαμε ρωτήσει σε ένα φαρμακείο κοντά στο ξενοδοχείο και πήγαμε το πρωί πριν φύγουμε και μας το έκανε χωρίς αναμονή αλλά ήμασταν οι πρώτοι που μπήκαμε μέσα. Μετά από 20 λεπτά περάσαμε και πήραμς το χαρτί με το qr και τα αποτελέσματα
Ποτε επισκεφθηκες το παρισι travellersoul?

Επισης γνωριζει καποιος υπευθυνα ν μου πει αν μεσω θεσσαλονικης προς γαλλια ζητανε κ τεστ στο check in? Ή μονο το πιστοποιητικο κ το dplf???
 
Last edited by a moderator:

Señor_Nada

Member
Μηνύματα
1.538
Likes
8.501
Ταξίδι-Όνειρο
Άβυσσος

Hayate

Member
Μηνύματα
841
Likes
5.113
Επόμενο Ταξίδι
Oπου δεν κανονιζουμε..
Ταξίδι-Όνειρο
Hokkaido χειμωνα
Επισης γνωριζει καποιος υπευθυνα ν μου πει αν μεσω θεσσαλονικης προς γαλλια ζητανε κ τεστ στο check in? Ή μονο το πιστοποιητικο κ το dplf???
Σου έχουν απαντήσει ήδη!!
Υπεύθυνη δήλωση θέλει..
 
Μηνύματα
16
Likes
2
Σου έχουν απαντήσει ήδη!!
Υπεύθυνη δήλωση θέλει..
Σ ευχαριστω απλα ρωταω κ ξαναρωταω κ μ εχουν πει οτι ζητανε κ αρνητικο τεστ στο check in
Θελω να δω κατα ποσο ισχυει αν γνωριζε καποιος
Μην βρεθω στο τσεκ ιν κ με γυρισουν πισω αν δεν εχω το τεστ
 

haris1992

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Καλησπέρα και καλή χρονιά.Ταξιδευω την Τετάρτη για Παρίσι.Περαν του πιστοποιητικού εμβολιασμού και μιας υπεύθυνης δήλωσης που συμπληρώνω χρειάζεται κάτι άλλο;
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.311
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
Καλησπέρα και καλή χρονιά.Ταξιδευω την Τετάρτη για Παρίσι.Περαν του πιστοποιητικού εμβολιασμού και μιας υπεύθυνης δήλωσης που συμπληρώνω χρειάζεται κάτι άλλο;
Καλώς ήρθες και καλή χρονιά. :)
Χρειάζεται και το έγγραφο dPlf για την είσοδο σου στη Γαλλία, δες τις προηγούμενες 2-3 σελίδες αν θέλεις.
 

haris1992

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Καλώς ήρθες και καλή χρονιά. :)
Χρειάζεται και το έγγραφο dPlf για την είσοδο σου στη Γαλλία, δες τις προηγούμενες 2-3 σελίδες αν θέλεις.
Συγγνώμη αν γίνομαι κουραστικός .Άλλο η υπεύθυνη δήλωση που βρίσκω στην Γαλλική πρεσβεία άλλο το plf ;Και αν ναι που βρίσκω το plf . Ευχαριστώ
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.311
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
Συγγνώμη αν γίνομαι κουραστικός .Άλλο η υπεύθυνη δήλωση που βρίσκω στην Γαλλική πρεσβεία άλλο το plf ;Και αν ναι που βρίσκω το plf . Ευχαριστώ
Ναι βέβαια, πρόκειται για διαφορετικά έγγραφα. Για τη φόρμα plf κοίτα εδώ:

EU Digital Passenger Locator Form (dPLF)

Είναι αντίστοιχη με αυτή που απαιτεί η Ελλάδα κατά την είσοδο.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.784
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom