Γερμανία Ταξίδι Γερμανία και περιορισμοί covid

stratman_

Member
Μηνύματα
27
Likes
7
Υπάρχει περίπτωση να ακυρωθεί πτήση την Δευτέρα απο Βόννη προς Αθήνα σε περίπτωση που μέσα στο ΣΒΚ γίνει lockdown στην Γερμανία; η πτήση είναι σχεδόν γεμάτη...
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.337
Likes
14.200
Υπάρχει περίπτωση να ακυρωθεί πτήση την Δευτέρα απο Βόννη προς Αθήνα σε περίπτωση που μέσα στο ΣΒΚ γίνει lockdown στην Γερμανία; η πτήση είναι σχεδόν γεμάτη...
Τα αεροδρόμια πολύ δύσκολο να κλείσουν λόγω lockdown.Ποιά ετσιρεία είναι;
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.337
Likes
14.200
Ryanair! Αυτό με ανησυχεί πιο πολύ! Να είσαι στο εξωτερικο και να μην ξέρεις αν μπορεις να γυρίσεις :p
Είναι μόνον 3 μέρες από την πτήση.Αν την ακυρώσει η εταιρεία θα πρέπει να αποζημιώσει πολλαπλά.Και πολύ δύσκολο να κλείσουν τα αεροδρόμια και να ακυρωθούν όλες οι πτήσεις.
 

Dr Snoopy

Member
Μηνύματα
797
Likes
10.008
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν.Ζηλανδία
Πότε αναλαμβάνει η καινούργια κυβέρνηση;
Πρέπει να συνεδριάσει η καινούργια βουλή και να δώσει ψήφο εμπιστοσύνης στον υποψήφιο καγκελάριο και μετά αυτός θα σχηματίσει την κυβέρνηση.Η προσωπική μου εκτίμηση είναι ότι αυτή η διαδικασία δεν θα γίνει πριν το τέλος της άλλης εβδομάδος
Υπάρχει περίπτωση να ακυρωθεί πτήση την Δευτέρα απο Βόννη προς Αθήνα σε περίπτωση που μέσα στο ΣΒΚ γίνει lockdown στην Γερμανία;
Μην ανησυχείς,η πτήση θα γίνει οπωσδήποτε,δεν θα γίνει lockdown μέσα στο Σαββατοκύριακο αλλά και στην απίθανη περίπτωση που θα γίνει αυτό δεν αφορά τα ταξίδια προς το εξωτερικό όπως είπε ο @fotast
 

stratman_

Member
Μηνύματα
27
Likes
7
Πρέπει να συνεδριάσει η καινούργια βουλή και να δώσει ψήφο εμπιστοσύνης στον υποψήφιο καγκελάριο και μετά αυτός θα σχηματίσει την κυβέρνηση.Η προσωπική μου εκτίμηση είναι ότι αυτή η διαδικασία δεν θα γίνει πριν το τέλος της άλλης εβδομάδος

Μην ανησυχείς,η πτήση θα γίνει οπωσδήποτε,δεν θα γίνει lockdown μέσα στο Σαββατοκύριακο αλλά και στην απίθανη περίπτωση που θα γίνει αυτό δεν αφορά τα ταξίδια προς το εξωτερικό όπως είπε ο @fotast
Για την νέα κυβέρνηση νομίζω, θα πρέπει να "περάσει" και απο τα μέλη των κομμάτων αν δεν κάνω λάθος, άρα θα καθυστερήσει περισσότερο. Σωστά; Ώστε να εγκρίνουν την συμφωνία.
 

Dr Snoopy

Member
Μηνύματα
797
Likes
10.008
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν.Ζηλανδία
Για την νέα κυβέρνηση νομίζω, θα πρέπει να "περάσει" και απο τα μέλη των κομμάτων αν δεν κάνω λάθος, άρα θα καθυστερήσει περισσότερο. Σωστά; Ώστε να εγκρίνουν την συμφωνία.
Οι Πράσινοι έχουν ήδη ανακοινώσει ποια στελέχη τους θα γίνουν υπουργοί,αναμένεται η ανακοίνωση και από τα άλλα κόμματα
 

bandit650

Member
Μηνύματα
621
Likes
2.847
Εγώ ταξιδεύω 8 με 13/12. Άρα είναι πολύ δύσκολο να μπει λοκνταουν ως τότε.
Και το παράθυρο αλλαγής των εισιτηρίων είναι ουσιαστικά μέχρι τέλος του Νοέμβρη.
 

Eftichia

Member
Μηνύματα
858
Likes
1.285
Επόμενο Ταξίδι
τοσκανη
Ονειρεμένο Ταξίδι
καραιβικη
Ισχύει κάτι για υποχρεωτική καραντίνα ασχέτως εμβολιασμού?
 

bandit650

Member
Μηνύματα
621
Likes
2.847
Αν κάνεις τη φόρμα εισόδου πριν την είσοδο στη χώρα και βάλεις το πιστοποιητικό εμβολιασμού δε κάνεις καραντίνα.
Μέχρι στιγμής τουλάχιστον.
 

stratman_

Member
Μηνύματα
27
Likes
7
Άκουγα πριν λίγες ώρες σε γερμανικό ραδιοφωνικό σταθμό, ό,τι την επόμενη εβδομάδα η Γερμανία ανακοινώνει lockdown κατά 99%. Προφανώς και δεν ξέρω αν ισχυεί, απλά το μεταφέρω, και δεν ξέρω λεπτομέρεις.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.685
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom