Γερμανία Ταξίδι Γερμανία και περιορισμοί covid

bandit650

Member
Μηνύματα
621
Likes
2.848
Άκουγα πριν λίγες ώρες σε γερμανικό ραδιοφωνικό σταθμό, ό,τι την επόμενη εβδομάδα η Γερμανία ανακοινώνει lockdown κατά 99%. Προφανώς και δεν ξέρω αν ισχυεί, απλά το μεταφέρω, και δεν ξέρω λεπτομέρεις.
Το θέμα είναι από πότε θα έχει ισχύ η απόφαση.
 

onoma meloys

Member
Μηνύματα
70
Likes
25
Καλησπέρα, γνωρίζει μήπως κανένας, εάν γίνονται αποδεκτά για τον κανόνα 2G+ και τα rapid self test; Ή πρέπει να πάμε σε εργαστήριο και να κάνουμε το κλασσικό;
 

Eftichia

Member
Μηνύματα
858
Likes
1.285
Επόμενο Ταξίδι
τοσκανη
Ταξίδι-Όνειρο
καραιβικη
Καλησπέρα, γνωρίζει μήπως κανένας, εάν γίνονται αποδεκτά για τον κανόνα 2G+ και τα rapid self test; Ή πρέπει να πάμε σε εργαστήριο και να κάνουμε το κλασσικό;
Rapid test θέλουνε 24 ωρών ή PCR 48 ωρών
 

AntRo

Member
Μηνύματα
1.298
Likes
2.040
Ταξίδι-Όνειρο
All over the world
Ολα αυτα τα χαρτιά μπορω να φτιάξω απο τώρα για τις τρείς χώρες η καποιες μερες νωρίτερα? Τα plf και το ανέβασμα στην Γερμανία του πιστοποιητικού. Θέλει και στις άλλες χώρες ανέβασμα κάπου?
Κατα την διαδικασια της ψηφιακης εγγραφης (για Γερμανια) στο πεδιο που δηλωνεις την ημερομηνια αφιξης στη χωρα εκει δεν σε αφηνει να προχωρησεις αμα η αφιξη δεν ειναι απο τρεις μερες πριν το ταξιδι και μεχρι μια μερα μετα την αφιξη αν θυμαμαι καλα. Εκτος και αν αλλαξε την τελευταια βδομαδα.
 

chris12

Member
Μηνύματα
7
Likes
0
Με αυτά που διαβάζω βλεπω να αναβάλω το ταξίδι μου στο Μόναχο 8-13 Δεκεμβρίου για τα μεσα του χειμώνα που ίσως η κατάσταση είναι πιο σταθερή
 

chris12

Member
Μηνύματα
7
Likes
0
Εγώ για Βερολίνο ακριβώς τις ίδιες μέρες. Θα πάω γιατί βλέπω το χειμώνα να είμαστε κλεισμένοι στα σπίτια μας
Εγω σκέφτομαι ότι αν τώρα είναι το 4-5 κύμα (έχουμε χάσει το μέτρημα από τα κύματα😢) ίσως σε ένα μήνα να έχει βελτιωθεί κάπως η κατάσταση σε σχέση με τα τωρινά δεδομένα πάντα
 

bandit650

Member
Μηνύματα
621
Likes
2.848
Εκτός από το κύμα παίζει και νέα μετάλλαξη. Το άγχος μου είναι μη μας κλείσουν πριν τις 8/12.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.162
Μηνύματα
882.484
Μέλη
38.878
Νεότερο μέλος
pennykk

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom