ΗΠΑ Ταξίδι ΗΠΑ και περιορισμοί covid

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.666
Likes
50.513
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Ότι να ‘ναι είναι η κατάσταση…. Εμένα μου είπαν από την εταιρεία τη united που ταξιδεύουμε ότι εφόσον είναι transit μπορούμε να πετάξουμε αν κ ανεμβολιαστοι…. Αυτό όμως δεν τεκμηριώνεται πουθενα! Μας βλέπω να πηγαίνουμε κ εμείς στο αεροδρόμιο κ να μας διώχνουν…. Αν εχει κάποιος ξέρει καμια εξέλιξη ας μας πει ρε παιδιά….
Σε μένα που πέταξα προχτές μου ζητήθηκε από το αεροδρόμιο αναχώρησής μου να δείξω πιστοποιητικό (σε χαρτί, από αυτά που γράφει ο οποιοσδήποτε, δε σκανάρισαν κάτι) και στις ΗΠΑ δε μου ζητήθηκε τίποτε. Αλλά χωρίς έστω ένα χαρτί ούτε εγώ θα πήγαινα στο αεροδρόμιο.
 

renachania

Member
Μηνύματα
30
Likes
10
Σε μένα που πέταξα προχτές μου ζητήθηκε από το αεροδρόμιο αναχώρησής μου να δείξω πιστοποιητικό (σε χαρτί, από αυτά που γράφει ο οποιοσδήποτε, δε σκανάρισαν κάτι) και στις ΗΠΑ δε μου ζητήθηκε τίποτε. Αλλά χωρίς έστω ένα χαρτί ούτε εγώ θα πήγαινα στο αεροδρόμιο.
Όταν λες σε χαρτί;;;

Έχω χαρτί νοσησης ληγμένο τους κάνει;;; 🤪
 

renachania

Member
Μηνύματα
30
Likes
10
Για το πιστοπποιητικό εμβολιασμού μιλάει....
Αυτό φαντάστηκα αλλά επειδή ειπε από αυτά που δίνει ο καθένας είπα να το διευκρινίσω! Απλά απ’οτι κατάλαβα δεν κάνουν εξονυχιστικό ελεγχο… το δείχνεις απλά κ περνάς;
 

taxidiara

Member
Μηνύματα
1.075
Likes
2.491
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
ΓΥΡΟΣ Η.Π.Α.
Σε μένα που πέταξα προχτές μου ζητήθηκε από το αεροδρόμιο αναχώρησής μου να δείξω πιστοποιητικό (σε χαρτί, από αυτά που γράφει ο οποιοσδήποτε, δε σκανάρισαν κάτι) και στις ΗΠΑ δε μου ζητήθηκε τίποτε. Αλλά χωρίς έστω ένα χαρτί ούτε εγώ θα πήγαινα στο αεροδρόμιο.
Στο αεροπλάνο σου ζήτησαν να φορέσεις μάσκα? Εννοώ αν είναι υποχρεωτικό.. Κ αν ναι, με ποια εταιρεία πέταξες? Ρωτάω γιατί για υπερατλαντικό λίγο κουραστικό μου φαίνεται
 

KaterinaJ

Member
Μηνύματα
422
Likes
512
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Στο αεροπλάνο σου ζήτησαν να φορέσεις μάσκα? Εννοώ αν είναι υποχρεωτικό.. Κ αν ναι, με ποια εταιρεία πέταξες? Ρωτάω γιατί για υπερατλαντικό λίγο κουραστικό μου φαίνεται
Με Delta για ΝΥ τον Σεπτέμβριο δεν ήταν υποχρεωτική η μάσκα στο αεροπλάνο
 

Nikoletta!

Member
Μηνύματα
46
Likes
109
Ταξίδι-Όνειρο
Γαλλική Πολυνησία
Στο Ελευθέριος Βενιζέλος σε πτήση Αθήνα Νέα Υόρκη κατά τη διάρκεια του check in μας ζήτησαν πιστοποιητικό εμβολιασμού το οποίο το τσέκαραν 2 φορές, μια όσο περιμέναμε στην ουρά και άλλη μια όταν παραδώσαμε τις βαλίτσες! Εμβολιασμένοι μόνο με τις 2 δόσεις με την τελευταία να έχει γίνει τον Ιούλιο του 2021. Δεν τους ενδιαφέρει πότε έγινε ούτε αν υπάρχει booster dose, απλά ο αρχικός εμβολιασμός με 2 δόσεις.
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.431
Likes
4.415
Ότι να ‘ναι είναι η κατάσταση…. Εμένα μου είπαν από την εταιρεία τη united που ταξιδεύουμε ότι εφόσον είναι transit μπορούμε να πετάξουμε αν κ ανεμβολιαστοι…. Αυτό όμως δεν τεκμηριώνεται πουθενα! Μας βλέπω να πηγαίνουμε κ εμείς στο αεροδρόμιο κ να μας διώχνουν…. Αν εχει κάποιος ξέρει καμια εξέλιξη ας μας πει ρε παιδιά….
COVID-19 and Travel
Δεν υπάρχει κάποια εξαίρεση για transit, δεν ξέρω πώς σου το είπαν από την αεροπορική
 

renachania

Member
Μηνύματα
30
Likes
10
COVID-19 and Travel
Δεν υπάρχει κάποια εξαίρεση για transit, δεν ξέρω πώς σου το είπαν από την αεροπορική
Το ξέρω! Το έχω ψάξει πολύ κ μου έκανε εντύπωση που μου είπαν αυτό το πράγμα… τους έχω στειλει εν τω μεταξύ email για να μου το επιβεβαιώσουν αυτό κ δεν μου απάντησαν ποτέ!!!
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.666
Likes
50.513
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Στο αεροπλάνο σου ζήτησαν να φορέσεις μάσκα? Εννοώ αν είναι υποχρεωτικό.. Κ αν ναι, με ποια εταιρεία πέταξες? Ρωτάω γιατί για υπερατλαντικό λίγο κουραστικό μου φαίνεται
Όχι, American.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.190
Μηνύματα
883.394
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom