ΗΠΑ Ταξίδι ΗΠΑ και περιορισμοί covid

Lexuss

Member
Μηνύματα
312
Likes
169
Κανείς δεν εκβιάζει κανέναν, αυτοί είναι οι κανονισμοί.

Υ.Γ μην μας σκοτώνετε με τα αιλεινηκα
Ειναι στυγνος εκβιασμος! Κουμαντο στο σωμα του κανει ο καθενας μονος του! Οταν σου λεει οτι για να χαρεις την ελευθερια σου θα κανεις ενα εμβολιο αλλιως δεν σε αφηνω να ταξιδεψεις, αυτο ειναι εκβιασμος. Θα το δεχομουνα μονο αν το εμβολιο σταματουσε την μεταδοση . Απο την στιγμη που κολανε και η εμβολιασμενοι κ μεταδιδουν , αυτα τα μετρα αποσκοπουν σε αλλα πραγματα.

Οσο για τα ορθογραφικα τι να κανω δεν ειμαι του χαβαρντ οπως οι λεβεντες που μας κυβερνουν.
 

Manos46

Member
Μηνύματα
591
Likes
2.463
Ταξίδι-Όνειρο
???
Κάνεις δεν υποχρεώνει κανέναν να ταξιδέψει, αυτοί είναι οι κανονισμοί. Σε όποιον δεν αρέσει υπάρχουν COVID free χώρες για χαρούν την "ελευθερία" τους
 

Lexuss

Member
Μηνύματα
312
Likes
169
Κάνεις δεν υποχρεώνει κανέναν να ταξιδέψει, αυτοί είναι οι κανονισμοί. Σε όποιον δεν αρέσει υπάρχουν COVID free χώρες για χαρούν την "ελευθερία" τους
φιλε μου δεν ειναι ετσι μην υποκρινομαστε! Για εξηγησε μου γιατι καπιες χωρες ειναι covide free, και καπιες αλλες οχι. Αυτο που προσπαθουν να κανουν ειναι ενας μοχλος πιεσης σε αυτους που αγαπανε τα ταξιδια ωστε να υποκυψουν και να εμβολιαστουν. Καπιος μπορει να εχει ονειρο ζωης να παει στην νεα υορκη στο los angeles γιατι να του την στερησεις με αυτον τον παραλογο κανονισμο που δεν βοηθαει σε τιποτα στην τελικη?
 

Manos46

Member
Μηνύματα
591
Likes
2.463
Ταξίδι-Όνειρο
???
Δεν έχει λογική αυτό που λες. Μιλάς για εκβιασμούς ενώ κάνεις δεν σε υποχρεώνει να ταξιδέψεις. Και τι θα πει όνειρο ζωής; Κάθε χώρα έχει τους νόμους της κ τους περιορισμούς της.
Δλδ αν είσαι καπνιστής θα καπνίσεις μέσα στο αεροπλάνο γιατί σε εκβιάζουν με πρόστιμο αν το κάνεις. Δεν έχει λογική ο συλλογισμός σου
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.431
Likes
4.415
Παιδιά please να μείνουμε ontopic, νομίζω δεν έχουμε όρεξη οι υπόλοιποι να λαμβάνουμε ειδοποιήσεις για νέες απαντήσεις στο θέμα και να διαβάζουμε μή σχετικά post.
Υπάρχουν και τα PM.
Ευχαριστώ
 
Last edited:

Lexuss

Member
Μηνύματα
312
Likes
169
Δεν έχει λογική αυτό που λες. Μιλάς για εκβιασμούς ενώ κάνεις δεν σε υποχρεώνει να ταξιδέψεις. Και τι θα πει όνειρο ζωής; Κάθε χώρα έχει τους νόμους της κ τους περιορισμούς της.
Δλδ αν είσαι καπνιστής θα καπνίσεις μέσα στο αεροπλάνο γιατί σε εκβιάζουν με πρόστιμο αν το κάνεις. Δεν έχει λογική ο συλλογισμός σου
λογικη δεν εχει αυτο που λες εσυ. Τι σχεση εχει το καπνισμα με το εμβολιο? Το καπνισμα απαγορευετε γιατι κανει κακο και τους διπλανους σου και ποσο μαλλον σε αεροπλανο που μπορει να προκληθει φωτια πχ, αυτο λεει η λογικη και ειναι το σωστο. Αλλα να ειμαι για καπιο τροπο απειλη γιατι δεν εχω εμβολιαστη και να μην μπορω να ταξιδεψω , αυτο ειναι εντελος τρελο! Και σε ρωταο γιατι μου φενεσε σκεπτομενος ανθρωπος. Εσενα θα σε πειραζε να ταξιδεψεις με αεροπλανο και διπλα σου να καθετε ανεμβολιαστος? Και αν ναι τι να φοβηθεις απο τον ανεμβολιαστο?
 

blade_

Member
Μηνύματα
180
Likes
168
ολο χαρα ετοιμαζα ενα ταξιδακι σε κανενα διμηνο προς νεα υορκη και μαιαμι...ωσπου θυμαμαι οτι καποια μικρα χωρια αντιστεκονται ακομα στους εισβολεις :p
Ειναι ακομα υπο περιορισμο εκει? Μονο με πιστοποιητικο εμβολιασμου ταξιδευεις?Νοσησης δεν κανει?

Ευχαριστω πολυ...
 

tzenipan

Member
Μηνύματα
252
Likes
1.040
Επόμενο Ταξίδι
Νεα Υορκη
Ταξίδι-Όνειρο
Αργεντινη
ολο χαρα ετοιμαζα ενα ταξιδακι σε κανενα διμηνο προς νεα υορκη και μαιαμι...ωσπου θυμαμαι οτι καποια μικρα χωρια αντιστεκονται ακομα στους εισβολεις :p
Ειναι ακομα υπο περιορισμο εκει? Μονο με πιστοποιητικο εμβολιασμου ταξιδευεις?Νοσησης δεν κανει?

Ευχαριστω πολυ...
Θέλει να είσαι εμβολιασμενος με το αρχικό έστω σχήμα. Δλδ 2 δόσεις pfizer, moderna, novavax(αυτό με την παλιά τεχνολογία) η 1 δόση j&j. Δεν κοιτάζουν αν έχει γίνει ενισχυτική δοση
 

nikkap

Member
Μηνύματα
21
Likes
16
Επόμενο Ταξίδι
Ιρλανδια
Ταξίδι-Όνειρο
Ιραν
Όντας ανεμβολίαστος είμαι πολύ λυπημένος γιατί δεν μπορώ να ταξιδέψω στις ΗΠΑ. Έχω ταξιδέψει σε 18 χώρες της Ευρώπης.Πρόκειται για μια θλιβερή διάκριση σε βάρος πολλών πολιτών, εξαιτίας μιας προσωπικής τους επιλογής.Χαίρετε.
 

tzenipan

Member
Μηνύματα
252
Likes
1.040
Επόμενο Ταξίδι
Νεα Υορκη
Ταξίδι-Όνειρο
Αργεντινη
Όντας ανεμβολίαστος είμαι πολύ λυπημένος γιατί δεν μπορώ να ταξιδέψω στις ΗΠΑ. Έχω ταξιδέψει σε 18 χώρες της Ευρώπης.Πρόκειται για μια θλιβερή διάκριση σε βάρος πολλών πολιτών, εξαιτίας μιας προσωπικής τους επιλογής.Χαίρετε.
Θα συμφωνήσω, παρόλο που έκανα τις δύο δόσεις novavax στο παρά 5 για να μπορέσω να ταξιδέψω. Υπομονή, δε θα διατηρηθεί πολύ αυτό το μέτρο όπως φαίνεται... Πιστεύω το καλοκαίρι θα αλλάξει πλεύση ο μπαιντεν
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.190
Μηνύματα
883.445
Μέλη
38.897
Νεότερο μέλος
Ρεκομπα

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom