ΗΠΑ Ταξίδι ΗΠΑ και περιορισμοί covid

Sarko1979

Member
Μηνύματα
32
Likes
71
Όντας ανεμβολίαστος είμαι πολύ λυπημένος γιατί δεν μπορώ να ταξιδέψω στις ΗΠΑ. Έχω ταξιδέψει σε 18 χώρες της Ευρώπης.Πρόκειται για μια θλιβερή διάκριση σε βάρος πολλών πολιτών, εξαιτίας μιας προσωπικής τους επιλογής.Χαίρετε.
Σιγά που θα λυπηθούμε κιόλας, υπάρχουν κι αλλού πορτοκαλιές... Ίσα ίσα είμαι πολύ χαρούμενος για την επιλογή αυτή.
 

Hayate

Member
Μηνύματα
841
Likes
5.113
Επόμενο Ταξίδι
Oπου δεν κανονιζουμε..
Ταξίδι-Όνειρο
Hokkaido χειμωνα
Όντας ανεμβολίαστος είμαι πολύ λυπημένος γιατί δεν μπορώ να ταξιδέψω στις ΗΠΑ. Έχω ταξιδέψει σε 18 χώρες της Ευρώπης.Πρόκειται για μια θλιβερή διάκριση σε βάρος πολλών πολιτών, εξαιτίας μιας προσωπικής τους επιλογής.Χαίρετε.
U.S. House votes to end foreign air traveler COVID vaccine requirement

Εχει δρομολογηθεί ήδη ο τερματισμός του μέτρου..
 

gioannis13

Member
Μηνύματα
1.262
Likes
7.826
Επόμενο Ταξίδι
Όπου πετάει αεροπλάνο...
Ταξίδι-Όνειρο
Χωρίς ρολόι στο χέρι !!!
Για μένα, καλύτερα να μην σταματούσε ποτέ..... Να υπάρχει ένα φιλτράρισμα στο ποιος θα μπει και ποιος όχι..... :xalara:
 

las

Member
Μηνύματα
85
Likes
314
Ταξίδι-Όνειρο
Νεπάλ
Καλησπέρα σε όλους! Για Αμερική χρειάζεται να είσαι εμβολιασμένους για να πας ή έχουν καταργηθεί και εκεί τα μέτρα;
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.604
Likes
9.841
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand
Καλησπέρα σε όλους! Για Αμερική χρειάζεται να είσαι εμβολιασμένους για να πας ή έχουν καταργηθεί και εκεί τα μέτρα;
Αυτή τη στιγμή ισχύει ακόμα το μέτρο ότι χρειάζεται να υπάρχει τουλάχιστον ένας πλήρης εμβολιασμός (2πλη δόση για διδοσικά, μονή για Johnson), ανεξαρτήτως το πότε έγινε ο εμβολιασμός, ακόμα και 2 χρόνια πριν.

Έχει ψηφιστεί να το καταργήσουν με πιθανή ημερομηνία κάπου μέσα Μαϊου, (νομίζω ή 7 ή 11 Μαϊου).

Edit: Για του λόγου το αληθές.

U.S. House votes to end foreign air traveler COVID vaccine requirement

The White House plans to end the COVID public health emergency on May 11. "As we approach the end of the public health emergency, the administration will review all relevant policies, including this one," the White House said.
 
Last edited:

STAVROS9

Member
Μηνύματα
58
Likes
8
Καλησπέρα έχει πάει κανείς πρόσφατα Ηνωμένες πολιτείες? χρειάζεται εμβόλιο για την είσοδο στην χώρα?
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.599
Likes
12.420
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Καλησπέρα έχει πάει κανείς πρόσφατα Ηνωμένες πολιτείες? χρειάζεται εμβόλιο για την είσοδο στην χώρα?
Καλησπέρα. Το μήνυμά σου μεταφέρθηκε σ αυτό το σχετικό θέμα, το οποίο μπορείς να συμβουλευτείς.
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.310
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
Καλησπέρα έχει πάει κανείς πρόσφατα Ηνωμένες πολιτείες? χρειάζεται εμβόλιο για την είσοδο στην χώρα?
Ναι λίγες μέρες πριν, χρειάζεται πιστοποιητικό εμβολιασμού. Ζητήθηκε από την αεροπορική εταιρεία κατα την έκδοση εισιτηρίων
 

STAVROS9

Member
Μηνύματα
58
Likes
8
Ναι λίγες μέρες πριν, χρειάζεται πιστοποιητικό εμβολιασμού. Ζητήθηκε από την αεροπορική εταιρεία κατα την έκδοση εισιτηρίων
Εγώ κάνει τις τρεις δόσεις..η τελευταία ήταν πριν ένα χρόνο.. λογικά είμαι οκ?
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.749
Μέλη
38.880
Νεότερο μέλος
Adamamdia

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom