ΗΠΑ Ταξίδι ΗΠΑ και περιορισμοί covid

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.593
Likes
9.770
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ονειρεμένο Ταξίδι
New Zealand
Ξέρουμε αν έχει αλλάξει κάτι;
Έρχονται συγγενείς από ΗΠΑ (νομίζω ότι εμείς δεν ζητάμε ακόμη τίποτα)και επιστρέφουν στις 26/7 στις ΗΠΑ
Με 3πλο και 2πλο εμβόλιο.
Αν έχει αλλάξει κάτι; Από 12 Ιουνίου 2022 ισχύει το ότι δε χρειάζεται τεστ για την είσοδο στην Αμερική, είναι εμφανής η πληροφορία.
 

Lexuss

Member
Μηνύματα
310
Likes
169
τελικα για ΗΠΑ μονο με πιστοποιητικο εμβολιοασμου μπορεις να πας παιδια, ή ανοιξε σαν την ευρωπη?
 

gioannis13

Member
Μηνύματα
1.229
Likes
7.618
Επόμενο Ταξίδι
Όπου πετάει αεροπλάνο...
Ονειρεμένο Ταξίδι
Χωρίς ρολόι στο χέρι !!!
Ναι 3 δόσεις.... Esta και έφυγες....
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.593
Likes
9.770
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ονειρεμένο Ταξίδι
New Zealand
Σωστά, θέλουν ένα ολοκληρωμένο εμβολιασμό, χωρίς χρονικό όριο. Μια δόση και πιστοποιητικό νόσησης δεν θεωρείται ολοκληρωμένος εμβολιασμός.
 

Яна

Member
Μηνύματα
256
Likes
286
Γενικά βρε παιδια. Το έχω ξαναρωτησει και δεν έχω λάβει απαντήσει. Σε όσες χώρες θέλω να επισκεφτώ, μπαίνω και βλέπω τους περιορισμούς και λένε να είσαι fully vaccinated. Όταν πατάω για να ψάξω τι σημαίνει fully και κάθε χώρα, λέει μια δόση με μονοδοσικο, δύο δόσεις με το δύο δόσεων εμβολιο. Δεν έχω βρει ποτέ να λέει ξεκάθαρα τρεις δόσεις. Έχω κάνει μόνο δύο και σκοπευω να επισκεφτώ κάποιες χώρες σε Ευρώπη και Ασία και ακόμα δεν έχω βγάλει άκρη.
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.593
Likes
9.770
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ονειρεμένο Ταξίδι
New Zealand
Γενικά βρε παιδια. Το έχω ξαναρωτησει και δεν έχω λάβει απαντήσει. Σε όσες χώρες θέλω να επισκεφτώ, μπαίνω και βλέπω τους περιορισμούς και λένε να είσαι fully vaccinated. Όταν πατάω για να ψάξω τι σημαίνει fully και κάθε χώρα, λέει μια δόση με μονοδοσικο, δύο δόσεις με το δύο δόσεων εμβολιο. Δεν έχω βρει ποτέ να λέει ξεκάθαρα τρεις δόσεις. Έχω κάνει μόνο δύο και σκοπευω να επισκεφτώ κάποιες χώρες σε Ευρώπη και Ασία και ακόμα δεν έχω βγάλει άκρη.
Μα αφού δεν υπάρχει γενική απάντηση, τι απάντηση να λάβεις; Κάθε χώρα έχει τους δικούς τους κανόνες. Οι Γερμανοί και οι Ιταλοί για παράδειγμα θεωρούσαν κάπου μέσα Μάρτη-Απρίλη φουλ εμβολιασμένο όποιον είχε είτε 3 δόσεις είτε ολοκληρωμένο πρώτο εμβολιασμό λιγότερο των 9 μηνών, οι Αμερικάνοι ακόμα θεωρούν φουλ εμβολιασμένο όποιον έχει ολοκληρώσει εμβολιασμό ανεξαρτήτως διάρκειας.
 

Nikos1986

Member
Μηνύματα
897
Likes
3.945
Επόμενο Ταξίδι
Γενεύη - Ανεσί
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αυστραλία - Καλιφόρνια
Για ποιά χώρα ψάχνεις; Για ΗΠΑ συγκεκριμένα ή γενικά; Π.χ. για Αυστραλία που πάω εγώ, δεν γίνεται κουβέντα για 3 δόσεις. 1 δόση με μονοδοσικά, 2 δόσεις με διδοσικά (πώς τα λένε :haha:).
 

Яна

Member
Μηνύματα
256
Likes
286
Για ποιά χώρα ψάχνεις; Για ΗΠΑ συγκεκριμένα ή γενικά; Π.χ. για Αυστραλία που πάω εγώ, δεν γίνεται κουβέντα για 3 δόσεις. 1 δόση με μονοδοσικά, 2 δόσεις με διδοσικά (πώς τα λένε :haha:).
Ταυλανδη κυρίως. Σιγκαπούρη, Γερμανία, Τσεχία
 

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.571
Για μικρά παιδιά (κάτω από 6) που δεν έχουν εμβολιαστεί καθόλου έχει αλλάξει κάτι; Εμείς εμβολιασμένοι με 3 δόσεις, τα παιδιά καμία.. Το ένα έχει πιστοποιητικό νόσησης που ισχύει ως Οκτώβρη. Ζητάνε τεστ για τα μη εμβολιασμενα παιδιά; Ή τίποτα;
 
Last edited:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.658
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom