ΗΠΑ Ταξίδι ΗΠΑ και περιορισμοί covid

panerola

Member
Μηνύματα
9
Likes
8
Καλημέρα σε όλους
Θα ήθελα να ρωτήσω αν στην Αμερική γενικά υπάρχει κάποιος περιορισμός ακόμα για μη εμβολιασμενους . Προσπαθω να βγάλω ακρη με αναζητήσεις στο Ίντερνετ αλλά δεν έχω κάποια ξεκάθαρη απάντηση .
 
D

Delmem38110

Guest
Καλημέρα σε όλους
Θα ήθελα να ρωτήσω αν στην Αμερική γενικά υπάρχει κάποιος περιορισμός ακόμα για μη εμβολιασμενους . Προσπαθω να βγάλω ακρη με αναζητήσεις στο Ίντερνετ αλλά δεν έχω κάποια ξεκάθαρη απάντηση .
δεν μπαίνεις στις ΗΠΑ αν δεν είσαι πλήρως εμβολιασμένος.
δες το εργαλείο σερπα στις τουρκικές αερογραμμές.
γίνετε έλεγχος από τις αεροπορικές για όλα τα απαιτούμενα έγγραφα. αν δεν έχεις έστω και ένα δεν μπαίνεις στο αεροσκάφος.
https://www.turkishairlines.com/en-gr/announcements/coronavirus-outbreak/travel-restrictions/
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.553
Likes
12.363
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν. Αμερική
Καλημέρα σε όλους
Θα ήθελα να ρωτήσω αν στην Αμερική γενικά υπάρχει κάποιος περιορισμός ακόμα για μη εμβολιασμενους . Προσπαθω να βγάλω ακρη με αναζητήσεις στο Ίντερνετ αλλά δεν έχω κάποια ξεκάθαρη απάντηση .
Kαλημέρα. Το μήνυμά σου μεταφέρθηκε στο σχετικό θέμα.
 

panerola

Member
Μηνύματα
9
Likes
8
δεν μπαίνεις στις ΗΠΑ αν δεν είσαι πλήρως εμβολιασμένος.
δες το εργαλείο σερπα στις τουρκικές αερογραμμές.
γίνετε έλεγχος από τις αεροπορικές για όλα τα απαιτούμενα έγγραφα. αν δεν έχεις έστω και ένα δεν μπαίνεις στο αεροσκάφος.
https://www.turkishairlines.com/en-gr/announcements/coronavirus-outbreak/travel-restrictions/
Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση . Τι κρίμα να μην μπορούν να πάνε μη εμβολιασμένοι Αμερική …
 

panerola

Member
Μηνύματα
9
Likes
8
Γιατί είμαι μη εμβολιασμενος και θα ήθελα παρά πολύ να πάω σε κάποια από τις Ηνωμένες πολιτείες της Αμερικής ! Τελικά εκεί που υπάρχει το άγαλμα της Ελευθεριας μάλλον δεν υπάρχει και τόση ελευθερία αφού δεν μου επιτρέπουν την είσοδο ..
 
D

Delmem38110

Guest
Γιατί είμαι μη εμβολιασμενος και θα ήθελα παρά πολύ να πάω σε κάποια από τις Ηνωμένες πολιτείες της Αμερικής ! Τελικά εκεί που υπάρχει το άγαλμα της Ελευθεριας μάλλον δεν υπάρχει και τόση ελευθερία αφού δεν μου επιτρέπουν την είσοδο ..
επέλεξες ελεύθερα να μην εμβολιαστείς...
αυτοί έχουν επιλέξει επίσης ελεύθερα να μην επιτρέψουν την είσοδο στους μη εμβολιασμένους γιατί αυτό θεωρούν σωστό.
δεν βλέπω που είναι το λάθος. δεν μπορούμε να τα έχουμε όλα δικά μας.
 

Hayate

Member
Μηνύματα
838
Likes
5.105
Επόμενο Ταξίδι
Oπου δεν κανονιζουμε..
Ονειρεμένο Ταξίδι
Hokkaido χειμωνα
Γιατί είμαι μη εμβολιασμενος και θα ήθελα παρά πολύ να πάω σε κάποια από τις Ηνωμένες πολιτείες της Αμερικής ! Τελικά εκεί που υπάρχει το άγαλμα της Ελευθεριας μάλλον δεν υπάρχει και τόση ελευθερία αφού δεν μου επιτρέπουν την είσοδο ..
Ε θα πας αν θες και μπορείς... Αν όχι φέτος του χρόνου, η αν οχι του χρόνου μετά.. Θα αλλάξουν τα πραγματα...
 

Hayate

Member
Μηνύματα
838
Likes
5.105
Επόμενο Ταξίδι
Oπου δεν κανονιζουμε..
Ονειρεμένο Ταξίδι
Hokkaido χειμωνα

ariadni494949

Member
Μηνύματα
8
Likes
5
Σας ευχαριστώ πάρα πολύ όλους για την βοήθεια!!!Μια τελευταία ερώτηση.Εχω κάνει δύο εμβόλια για κοβιντ,πριν ένα χρόνο περίπου.Τι χρειάζεται να έχω μαζί μου για το κοβιντ;Πρέπει να κάνω εξεταση;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.688
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom