ΗΠΑ Ταξίδι ΗΠΑ και περιορισμοί covid

deerhunter

Member
Μηνύματα
66
Likes
13
όταν σκανάρω το ευρωπαικό πιστοποιητικό εμβολιασμού μέσω της εφαρμογής, μου γράφει οτί είναι άκυρο επειδή έχω κάνει μόνο τα 2 εμβόλια και όχι το booster λέτε να έχω κάποιο πρόβλημα ή έχουν άλλο τρόπο που κάνουν έλεγχο?ευχαριστώ
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.088
Likes
44.923
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
όταν σκανάρω το ευρωπαικό πιστοποιητικό εμβολιασμού μέσω της εφαρμογής, μου γράφει οτί είναι άκυρο επειδή έχω κάνει μόνο τα 2 εμβόλια και όχι το booster λέτε να έχω κάποιο πρόβλημα ή έχουν άλλο τρόπο που κάνουν έλεγχο?ευχαριστώ
Δε το σκάναραν κάπου, τουλάχιστον σε μένα, μόνο κατά την έκδοση των καρτών επιβίβασης ζητήθηκε.
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.593
Likes
9.769
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ονειρεμένο Ταξίδι
New Zealand
Πλέον είναι τελείως τυπικό, αλλά δε παύει να είναι απαραίτητο. Μέχρι τον Μάιο τουλάχιστον που είπαν ότι θα το καταργήσουν.

Ήταν τελείως τυπικό έτσι και αλλιώς από την στιγμή που δεν έχουν τρόπο να κάνουν cross-check το έγγραφο αφού το ευρωπαϊκό πιστοποιητικό με βάση το 6μηνο που ίσχυε, δεν είναι προαπαιτούμενο και άρα όποιο QR code και να προσπαθήσουν να διαβάσουν θα βγει άκυρο.
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.593
Likes
9.769
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ονειρεμένο Ταξίδι
New Zealand
Ο παππούς αντιστέκεται, η Γερουσία παρ΄όλα αυτά ψήφισε υπέρ της κατάργησης των μέτρων για την επίδειξη πιστοποιητικού εμβολιασμού COVID για ταξίδια στην Αμερική. Όπως πάνε τα πράγματα 11 Μαϊου θα επιτραπεί η κανονική είσοδος στις ΗΠΑ χωρίς να χρειάζεται το πιστοποιητικό εμβολιασμού.

Senate votes to end Covid-19 emergency, 3 years after initial declaration | CNN Politics
 

STAVROS9

Member
Μηνύματα
58
Likes
8
Ο παππούς αντιστέκεται, η Γερουσία παρ΄όλα αυτά ψήφισε υπέρ της κατάργησης των μέτρων για την επίδειξη πιστοποιητικού εμβολιασμού COVID για ταξίδια στην Αμερική. Όπως πάνε τα πράγματα 11 Μαϊου θα επιτραπεί η κανονική είσοδος στις ΗΠΑ χωρίς να χρειάζεται το πιστοποιητικό εμβολιασμού.

Senate votes to end Covid-19 emergency, 3 years after initial declaration | CNN Politics
Μακάρι!!
 

Roadrunner

Member
Μηνύματα
57
Likes
14
Καλημέρα παιδιά ! Τελικά υπάρχει κάποιο νεότερο σχετικά με τον εμβολιασμό και είσοδο στις ΗΠΑ μια που η πανδημία <<τελείωσε>>;Χρειάζεται συμπλήρωση εγγράφων όπως πιο παλιά εντός Ευρώπης τύπου PLF? Ευχαριστώ πολύ!
 

funnybone

Member
Μηνύματα
9
Likes
2
Καλημέρα παιδιά ! Τελικά υπάρχει κάποιο νεότερο σχετικά με τον εμβολιασμό και είσοδο στις ΗΠΑ μια που η πανδημία <<τελείωσε>>;Χρειάζεται συμπλήρωση εγγράφων όπως πιο παλιά εντός Ευρώπης τύπου PLF? Ευχαριστώ πολύ!
Αυτό που έχει αλλάξει από 12 Μαΐου, είναι ότι δεν απαιτείται πλέον πιστοποιητικό εμβολιασμού για
''nonimmigrant travel''

Announcements | Official U.S. Department of State Visa Appointment Service | Greece | English
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.580
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom