Ιταλία Ταξίδι Ιταλία και περιορισμοί covid

xanthi3

Member
Μηνύματα
72
Likes
89
σχολιασα συγκεκριμενη φραση, δεν συζηταμε περι ανεμων κ υδατων. μπορεις να μου πεις τι δεν σου ειναι σαφες στο κυβερνητικο σαιτ περι plf ενηλικων?
One form must be completed for each adult passenger
Το ταξίδι μου έγινε 25/07 και όταν έκανα τα έγγραφα μου ήταν σαφές ότι απαιτείται ένα. Γιατί υπήρχε η επιλογή προσθήκης family member ενήλικα αν σε κοινo plf μπορείς να βάλεις μόνο minors; Σε κάθε περίπτωση έγραψα την προσωπική μου εμπειρία το οποίο και σημείωσα. Και όχι.. Δεν συζητάω περί ανέμων και υδάτων. Δεν το συνηθίζω. Φαίνεται άλλωστε από τα συγκεκριμένα posts μου στο forum παρά τα χρόνια που το παρακολουθώ. Οι επισημάνσεις σου εύχομαι να είναι εξίσου βοηθητικές για όλους και κάνεις να μην υποβάλει πλέον ερώτημα αναφορικά με το plf
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.367
Likes
9.289
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Το ταξίδι μου έγινε 25/07 και όταν έκανα τα έγγραφα μου ήταν σαφές ότι απαιτείται ένα. Γιατί υπήρχε η επιλογή προσθήκης family member ενήλικα αν σε κοινo plf μπορείς να βάλεις μόνο minors; Σε κάθε περίπτωση έγραψα την προσωπική μου εμπειρία το οποίο και σημείωσα.
γιατι δηλωνεις με ποιον ταξιδευεις μαζι. αλλο αυτο. ειναι ξεκαθαρο κ δεν χρειαζεται να μπερδευεται κανεις: 1 plf/ ενηλικο. μην τα λεμε 100 φορες.
 

xanthi3

Member
Μηνύματα
72
Likes
89
γιατι δηλωνεις με ποιον ταξιδευεις μαζι. αλλο αυτο. ειναι ξεκαθαρο κ δεν χρειαζεται να μπερδευεται κανεις: 1 plf/ ενηλικο. μην τα λεμε 100 φορες.
Τέλος παραθέτω απόσπασμα κειμένου αναφορικά με τις οδηγίες συμπλήρωσης για family όταν έκανα εγώ το ταξίδι. Αν ήταν λάθος τι να πω..Σε 2 ελέγχους δεν μου επεσήμανε κανείς παραληψη.
 

Attachments

Samion

Member
Μηνύματα
10.367
Likes
9.289
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Τέλος παραθέτω απόσπασμα κειμένου αναφορικά με τις οδηγίες συμπλήρωσης για family όταν έκανα εγώ το ταξίδι. Αν ήταν λάθος τι να πω..Σε 2 ελέγχους δεν μου επεσήμανε κανείς παραληψη.
επαναλαμβανω: ο μη ελεγχος δεν ειναι αποδειξη για τπτ. διαβαζετε προσεκτικα το επισημο σαιτ, οχι εμενα. για 101η φορα: η Ιταλια απαιτει 1 plf/ενηλικο.
Screenshot_20210811-124057_Chrome.jpg
 

Dion777

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Γεια σας..είμαι Μαγιόρκα και κάνω τσεκ ιν στην ρυαναιρ για mxp..μου ζητάει να φορτώσω κάτι εγγραφα..έχει κάνεις υπόψιν του κατι;;;
 
Μηνύματα
137
Likes
125
Passengers must inform local Health Authority of their arrival.

καλησπέρα! αυτό με ποιο τρόπο γίνεται? έχει κάπου τηλέφωνα ή μειλ ανα περιοχή?
ψάχνω ,άλλα δεν βρίσκω κάτι ...
 

touRocker

Member
Μηνύματα
70
Likes
175
Επόμενο Ταξίδι
Planet Earth
Ταξίδι-Όνειρο
Dark Side Of The Moon
Γεια σας..είμαι Μαγιόρκα και κάνω τσεκ ιν στην ρυαναιρ για mxp..μου ζητάει να φορτώσω κάτι εγγραφα..έχει κάνεις υπόψιν του κατι;;;
Δεν ξέρω για Μαγιόρκα ... αλλά από Ιταλία το να "φορτώσεις" τα χαρτιά ήταν προαιρετικό ... αρκεί όμως να τα έχει σε έντυπη μορφή επάνω σου.
 

EIRHNH2

Member
Μηνύματα
1.280
Likes
1.349
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
ο κόσμος ΟΛΟΣ!!!!
δεν ειμαι σιγουρη αλλα εμεις ειχαμε φορτωσει (για μαλτα) το πιστοποιητικο εμβολιασμου και το dplf... Ετσι τα boarding pass μας ειχαν προτεραιοτηταμ σε αντιθεση με αλλους που περιμενανσ την ουρα... Στη θεση σου αυτα θα φορτωνα... θωεω ειναι προαιρετικο.. Φυσικα μαζι σου να εχεις οτι αλλο χρειαζεται.... Για ιταλια σε λιγες μερες αυτ οσκοπευω να κανω...
 

sinefoula

Member
Μηνύματα
451
Likes
1.683
Επόμενο Ταξίδι
;;;;;;;;;;;;;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα,Αίγυπτος,Μαρόκο!
καλημερα κι απο εμενα,ενω εκανα το plf με προορισμο την ιταλια(εμιλια,ρομανα) σε 5 λεπτα
παω να κανω και το plf για επιστροφη στην ελλαδα,και μου πηρε ενα 2ωρο....και γραφει οτι θα μου στειλουν το επισημο plf ενα 24ωρο πριν επιστρεψω απ τν ιταλια...και δωστου ερωτησεις και τηλεφωνα και στοιχεια,και σκατα...θα φυγω,πρωτα ο θεος 3 σεπτεμβρη και θα επιστρεψω αθηνα 10 σεπτεμβρη,μηπως βιαστικα να το κανω;μενω σε νησι,που δεν εχει διευθυνσεις,εκει να δεις γελιο,εβαλα κλασικα skala 1 οτι του φανει του λωλοστεφανη...γιατι τοση πρεμουρα ρε παιδια στην επιστροφη;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.196
Μηνύματα
883.589
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom