Ιταλία Ταξίδι Ιταλία και περιορισμοί covid

gioannis13

Member
Μηνύματα
1.278
Likes
7.956
Επόμενο Ταξίδι
Όπου πετάει αεροπλάνο...
Ταξίδι-Όνειρο
Χωρίς ρολόι στο χέρι !!!
.... για τυχών ιχνηλατηση?
 

MVSylvia

Member
Μηνύματα
595
Likes
2.404
Ιταλία μόνο με πιστοποιητικό εμβολιασμού για Αύγουστο; Είχα δει κάπου που λέγατε ότι η Σικελία ζητάει και pcr αλλά η υπόλοιπη Ιταλία όχι.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.367
Likes
9.289
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Ιταλία μόνο με πιστοποιητικό εμβολιασμού για Αύγουστο; Είχα δει κάπου που λέγατε ότι η Σικελία ζητάει και pcr αλλά η υπόλοιπη Ιταλία όχι.
οχι pcr. ραπιντ κ στη σικελια εχει εξτρα ραπιντ στην αφιξη, δωρο της Περιφερειας.
 

breraromeos

Member
Μηνύματα
31
Likes
49
Γειας σας! Επιστρεψαμε χτες απο Brindisi. Λοιπον κατα την εισοδο στην Ιταλια στις 7/8 πριν το πλοιο εγινε κανονικος ελεγχος εγγραφων και θερμομετρηση ! Για την εισοδο μας στην Ελλαδα οι Ιταλοι ηταν παντελως αδιαφοροι και στην Ηγουμενιτσα στο ελληνικο τελωνειο ηθελαν dplf και green pass
 

EIRHNH2

Member
Μηνύματα
1.280
Likes
1.349
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
ο κόσμος ΟΛΟΣ!!!!
Το ίδιο κ στο Μπέργκαμο... Βγήκαμε από αεροπλάνο κ φύγαμε... Στα μουσεία ζητάνε πιστοποιητικό αλλά δεν ελέγχουν αν είναι όντως δικό σου....
 

Tonia L.

Member
Μηνύματα
294
Likes
3.014
Καλησπέρα και από εμένα.
Πρώτη μέρα στη Ρώμη με πολλή ζέστη και όχι ιδιαίτερα πολύ κόσμο.
Στο αεροδρόμιο Χανίων και στο Ελευθέριος Βενιζέλος μας έλεγξαν το dplf και το πιστοποιητικό εμβολιασμού επιφανειακά, στο Fiumicino δεν μας έλεγξε κανείς.
Μάσκα στους εσωτερικούς χώρους και ΜΜΜ.
Σε μουσεία, αρχαιολογικούς και θρησκευτικούς χώρους είναι απαραίτητο το green pass μαζί με ταυτότητα, ενώ γίνεται και θερμομέτρηση. Στο Πάνθεον υπήρχε μια αρκετά μεγάλη ουρά για τον έλεγχο των εγγράφων.
Στους εξωτερικούς χώρους είναι σχετικά χαλαρά.
 

Kallia87

New Member
Μηνύματα
3
Likes
2
Καλησπέρα!ίσως χαζη ερώτηση για κάποιους αλλά πρώτη φορά ταξιδεύουμε μετα Κορονοίου κ κάθε απάντηση ευπρόσδεκτη... έφτιαξα το plf το δικό μου κ θέλω να κάνω κ του συζύγου το κάνω απ' το δικό μου email η θα πρέπει ναπει απ' το δικό του?της Επιστροφής το κάνω από τώρα ?ταξιδεύουμε 1/9κ γυρίζουμε 5/9.ευχαριστω πολύ!!!
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.148
Likes
20.451
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Καλησπέρα!ίσως χαζη ερώτηση για κάποιους αλλά πρώτη φορά ταξιδεύουμε μετα Κορονοίου κ κάθε απάντηση ευπρόσδεκτη... έφτιαξα το plf το δικό μου κ θέλω να κάνω κ του συζύγου το κάνω απ' το δικό μου email η θα πρέπει ναπει απ' το δικό του?της Επιστροφής το κάνω από τώρα ?ταξιδεύουμε 1/9κ γυρίζουμε 5/9.ευχαριστω πολύ!!!
Καλησπέρα!
Οι οδηγίες λένε αυτό : "Travellers must register to the EU dPLF web application by providing a valid and unique email address and a password."

Της επιστροφής μπορείς να το κάνεις και τώρα.
 

Kallia87

New Member
Μηνύματα
3
Likes
2
Καλησπέρα!
Οι οδηγίες λένε αυτό : "Travellers must register to the EU dPLF web application by providing a valid and unique email address and a password."

Της επιστροφής μπορείς να το κάνεις και τώρα.
Ευχαριστώ πολύ δεν το ειχα προσεξει! Αρα πρεπει να του εκδώσω ενα καινουριο!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.204
Μηνύματα
883.673
Μέλη
38.900
Νεότερο μέλος
Arte_miss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom