Ιταλία Ταξίδι Ιταλία και περιορισμοί covid

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Ιουλη.
Για PCR αφηνω αυτο εδω που βρηκα λογω της φιλικοτητας της γλωσσας και της ευκολιας να κλεισει κανεις σε ολη την Ιταλια. Τιμη δεν ξερω. Αλλα και μονο που εχει τοσο φιλικο σερβις, ειναι σημαντικο.

COVID-19 Test
Μέχρι να πάμε μπορεί να γίνει....οπότε καλό είναι να είμαστε εμβολιασμένοι! Κυρίως για την ασφάλεια μας :)
Ευχαριστη μεν, υπερβολικη δε η βιασυνη για ταξιδι...
Θυμιζω η υποχρεωση για pcr ληγει στις 7/6. Ισως ανανεωθει αλλα ως τον ιουλιο εχουμε καιρο...
Κ 21/6 ολη η χωρα γινεται λευκη. Εκτος απροοπτου...ολα αλλαζουν γρηγορα. Προς το καλυτερο. Κερδαμε..
 

spyros91

Member
Μηνύματα
869
Likes
789
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ντουμπαι
Φυσικά και θέλω γνώμες,γι'αυτό αναζητώ αλλά και προσπαθώ να δώσω στο φόρουμ!Κρατάω την προτροπή σου μαζί με το Φλόριαν,που σε άλλο ποστ το είχες χαρακτηρίσει "αχαστο" @paefstra .
μηπως εχεις βρει και εξεταστικο κεντρο για να κανεις το pcr test για την επιστροφη??? εχω βρει 2-3 σε site που εχουν αναρτηθει εδω, αλλα δεν αναφερουν κοστος!
 

spyros91

Member
Μηνύματα
869
Likes
789
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ντουμπαι
Για ρίξε φίλε μου μια ματιά κι εδώ

Coronavirus Covid 19 Lockdown in Venice Italy
Μονο αυτο με αγχωνει, και μην τυχον το τεστ της επιστροφης βγει θετικο. (εγω ειμαι εμβολιασμενος αλλά η κοπέλα μου οχι) .. ενημερωτικα να σου πω , πως μεχρι 30/6 ισχυει πως για να πας Ιταλια , ακομα και εμβολιασμενος να εισαι, θελουν pcr η rapid..
 

Dr Snoopy

Member
Μηνύματα
797
Likes
10.008
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν.Ζηλανδία
Αν γράψεις ιστορια,δεν σε ρωταω τπτ,αλλιώς θα σε ενοχλήσω πολύ!
Μπα δεν βλέπω να γράφω ιστορία όποτε ρώτα ότι θέλεις.Πες μου όμως πότε θα πας και αν έχετε κάνει εμβόλιο γιατί εδώ το να κανεις PCR είναι προβληματικό και πανάκριβο.Οι Βενετσιάνοι στην ουρά για το εμβόλιο
IMG_6891.JPG
 

spyros91

Member
Μηνύματα
869
Likes
789
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ντουμπαι
Μπα δεν βλέπω να γράφω ιστορία όποτε ρώτα ότι θέλεις.Πες μου όμως πότε θα πας και αν έχετε κάνει εμβόλιο γιατί εδώ το να κανεις PCR είναι προβληματικό και πανάκριβο.Οι Βενετσιάνοι στην ουρά για το εμβόλιο
View attachment 355543
Όταν λες προβληματικό και πανάκριβο? Γιατί σκοπεύω να είμαι κ εγώ εκεί αρχές Ιούλη.. βρήκα στο Μέστρε για pcr με πενήντα ευρώ αν κατάλαβα καλά!!
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.922
Likes
40.752
Όταν λες προβληματικό και πανάκριβο? Γιατί σκοπεύω να είμαι κ εγώ εκεί αρχές Ιούλη.. βρήκα στο Μέστρε για pcr με πενήντα ευρώ αν κατάλαβα καλά!!
Μη με αγχωνετε. Ετοιμαζομαστε για Ναπολη και η @Sassenach77 με ενημερωσε για 50 ευρω επισης και βρηκα εργαστηριο που κλεινεις πανευκολα ηλεκτρονικα.
 

spyros91

Member
Μηνύματα
869
Likes
789
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ντουμπαι
Μηνύματα
959
Likes
5.226
Μπα δεν βλέπω να γράφω ιστορία όποτε ρώτα ότι θέλεις.Πες μου όμως πότε θα πας και αν έχετε κάνει εμβόλιο γιατί εδώ το να κανεις PCR είναι προβληματικό και πανάκριβο.Οι Βενετσιάνοι στην ουρά για το εμβόλιο
Πάμε 5-9/7.Εγω θα είμαι πλήρως εμβολιασμενος,όχι όμως μετά από 14 μέρες.Η σύζυγος όχι.Πες μας αν θέλεις και τη διαδικασία στο αεροδρόμιο εδώ/εκει καθώς και για τις μετακινήσεις σας τις εκεί.[/QUOTE]
 
Last edited by a moderator:

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.424
Likes
4.409
Για κάποιον (εμένα) που νόσησε από covid (λιγότερο από 6 μήνες πριν), με βεβαίωση θετικού pcr στα αγγλικά από ιδιωτικό εργαστήριο είναι (είμαι) καλυμμένος?
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.075
Likes
20.111
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γη του Πυρός
Μη με αγχωνετε. Ετοιμαζομαστε για Ναπολη και η @Sassenach77 με ενημερωσε για 50 ευρω επισης και βρηκα εργαστηριο που κλεινεις πανευκολα ηλεκτρονικα.
Να μην αγχωνομαστε άδικα παρακαλώ!
_20210612_130532.JPG
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.075
Likes
20.111
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γη του Πυρός
Για κάποιον (εμένα) που νόσησε από covid (λιγότερο από 6 μήνες πριν), με βεβαίωση θετικού pcr στα αγγλικά από ιδιωτικό εργαστήριο είναι (είμαι) καλυμμένος?
Εννοείς ότι νοσησες πριν 6 μήνες και έκανες τεστ τώρα το οποίο είναι θετικό; Δεν είμαι σίγουρη αν έχω καταλάβει τι ακριβώς ρωτάς...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.108
Μηνύματα
880.533
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom