Ιταλία Ταξίδι Ιταλία και περιορισμοί covid

katerinavama

Member
Μηνύματα
44
Likes
76
Παιδιά απορία..... Θα πάμε Ιταλία.. Τορίνο... Αφού το επιτρέπουν θα κάνουμε τεστ αντιγόνων για να γυρίσουμε.... Από το ξενοδοχείο μου είπαν ότι μπορώ να το κάνω σε οποιοδήποτε φαρμακείο απλά το αποτέλεσμα θα είναι ιταλικα... Ξέρετε κάτι για αυτό?.... Εν το μεταξύ ταξιδεύουμε Δευτέρα πρωί 11 και κάτι και δεν έχω βρει κάποιο εργαστήριο που να μπορώ να το κάνω το Σάββατο.... Από όλα τα μυνηματα μου απάντησε ένα αλλά μου είπε Παρασκευη για να έχω το αποτέλεσμα το Σάββατο αλλά δε θα είναι 48 ωρών 🤣🙄🙄🙄🙄
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.919
Likes
40.748
Παιδιά απορία..... Θα πάμε Ιταλία.. Τορίνο... Αφού το επιτρέπουν θα κάνουμε τεστ αντιγόνων για να γυρίσουμε.... Από το ξενοδοχείο μου είπαν ότι μπορώ να το κάνω σε οποιοδήποτε φαρμακείο απλά το αποτέλεσμα θα είναι ιταλικα... Ξέρετε κάτι για αυτό?.... Εν το μεταξύ ταξιδεύουμε Δευτέρα πρωί 11 και κάτι και δεν έχω βρει κάποιο εργαστήριο που να μπορώ να το κάνω το Σάββατο.... Από όλα τα μυνηματα μου απάντησε ένα αλλά μου είπε Παρασκευη για να έχω το αποτέλεσμα το Σάββατο αλλά δε θα είναι 48 ωρών 🤣🙄🙄🙄🙄
Αποκλειεται να μην εχει σε αεροδρομια. Γιατι σου ειπαν οτι το rapid βγαινει την επομενη μερα? Τι rapid θα ηταν αν αργουσε τοσο?
 

katerinavama

Member
Μηνύματα
44
Likes
76
Αποκλειεται να μην εχει σε αεροδρομια. Γιατι σου ειπαν οτι το rapid βγαινει την επομενη μερα? Τι rapid θα ηταν αν αργουσε τοσο?
Μάλλον κατάλαβε λάθος.. Το ξέρω για το αεροδρόμιο απλά δεν θέλω χάσω χρόνο να πάω εκεί και να γυρίσω πίσω.. 1 ώρα περίπου... Αν δεν βρω κάτι θα πάμε να το κάνουμε εκεί -ή θα το κάνουμε την ημέρα αναχωρήσης... Αλλα με αγχώνει αυτό το σχέδιο
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.919
Likes
40.748
Μάλλον κατάλαβε λάθος.. Το ξέρω για το αεροδρόμιο απλά δεν θέλω χάσω χρόνο να πάω εκεί και να γυρίσω πίσω.. 1 ώρα περίπου... Αν δεν βρω κάτι θα πάμε να το κάνουμε εκεί -ή θα το κάνουμε την ημέρα αναχωρήσης... Αλλα με αγχώνει αυτό το σχέδιο
Αν σου ειπε μπαρουφες για το ποιο τεστ καταλαβε, αντιλαμβανεσαι οτι ειπε πιθανον μπαρουφες και για το που θα το βρεις Σαββατο. Αν δεν εχει σε φαρμακειο, δοκιμασε σε κλινικη, αεροδρομιο κλπ.
 

ZoiT

Member
Μηνύματα
41
Likes
154
Επόμενο Ταξίδι
Αλσατία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Βιετνάμ
Παιδιά απορία..... Θα πάμε Ιταλία.. Τορίνο... Αφού το επιτρέπουν θα κάνουμε τεστ αντιγόνων για να γυρίσουμε.... Από το ξενοδοχείο μου είπαν ότι μπορώ να το κάνω σε οποιοδήποτε φαρμακείο απλά το αποτέλεσμα θα είναι ιταλικα... Ξέρετε κάτι για αυτό?.... Εν το μεταξύ ταξιδεύουμε Δευτέρα πρωί 11 και κάτι και δεν έχω βρει κάποιο εργαστήριο που να μπορώ να το κάνω το Σάββατο.... Από όλα τα μυνηματα μου απάντησε ένα αλλά μου είπε Παρασκευη για να έχω το αποτέλεσμα το Σάββατο αλλά δε θα είναι 48 ωρών 🤣🙄🙄🙄🙄
Είμαι στη Ρώμη και σήμερα ρώτησα σε ένα φαρμακείο για rapid test για την ανήλικη κόρη μου. Μου είπε πως βγαίνει σε 20 λεπτά, κοστίζει 22€ και θα μου δώσει χαρτί για να το χρησιμοποιήσω για ταξίδι. Προφανώς θα είναι στα ιταλικά αλλά δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα με αυτό.
 

katerinavama

Member
Μηνύματα
44
Likes
76
Είμαι στη Ρώμη και σήμερα ρώτησα σε ένα φαρμακείο για rapid test για την ανήλικη κόρη μου. Μου είπε πως βγαίνει σε 20 λεπτά, κοστίζει 22€ και θα μου δώσει χαρτί για να το χρησιμοποιήσω για ταξίδι. Προφανώς θα είναι στα ιταλικά αλλά δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα με αυτό.
Και έμενα μου είπαν ότι θα είναι στα Ιταλικα.....
 

ZoiT

Member
Μηνύματα
41
Likes
154
Επόμενο Ταξίδι
Αλσατία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Βιετνάμ
Η Ρώμη είναι καταπληκτική αυτή την περίοδο. Την ευχαριστιέσαι περισσότερο. Σήμερα στα μουσεία του Βατικανού αλλά και στη βασιλική δεν είχε καθόλου ουρά. Μηδέν άτομα στην κυριολεξία... Χθες το βραδάκι στα ισπανικά σκαλιά ζήτημα να είχε πενήντα άτομα!! Στην περιοχή trastevere είχε περισσότερη κίνηση.
 

Maria_tin

New Member
Μηνύματα
3
Likes
1
Καλησπέρα!!

Τον Ιούλιο θα ταξιδέψω Ρωμη για 2 24ωρα. Είμαι πλήρως εμβολιασμένη εγώ αλλά το αγόρι μου έχει κάνει μόνο την 1η δόση.

Μήπως γνωρίζει κάποιος τι απαιτείται για το ταξίδι προς την Ρώμη αλλά και για την επιστροφή (μοριακα τεστ, αυυοπεριορισμοι κλπ) ;

Ευχαριστώ πολύ
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.552
Likes
12.363
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν. Αμερική
Καλησπέρα!!

Τον Ιούλιο θα ταξιδέψω Ρωμη για 2 24ωρα. Είμαι πλήρως εμβολιασμένη εγώ αλλά το αγόρι μου έχει κάνει μόνο την 1η δόση.

Μήπως γνωρίζει κάποιος τι απαιτείται για το ταξίδι προς την Ρώμη αλλά και για την επιστροφή (μοριακα τεστ, αυυοπεριορισμοι κλπ) ;

Ευχαριστώ πολύ
Το μήνυμά σου μεταφέρθηκε σε αυτό το σχετικό θέμα. Διαβάζοντας το θα λύσεις πολλές απορίες.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
το μέχρι 30 Ιουλίου τι σημαίνει; Ότι μετά μπορεί να αλλάξει κάτι;
ισως ναι ισως οχι. εξαρταται απο την πανδημια. εσυ μπορεις να προβλεψεις πως θα ειναι την 1/8? αλλο τοσο κι αυτοι. θυμιζω μονο οτι στην Ελλαδα τα μετρα εχουν οριζοντα μιας εβδομαδας που διαρκει η ΚΥΑ...μετα τη βδομαδα (που ληγει 28/6, 06.00) μονο υποθεσεις κανουμε.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.108
Μηνύματα
880.493
Μέλη
38.836
Νεότερο μέλος
ipagou

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom