Μάλτα Ταξίδι Μάλτα και περιορισμοί covid

Kitten25

Member
Μηνύματα
167
Likes
48
Ταξίδι-Όνειρο
Παταγονία
Παιδια, ξέρει κανείς που μπορούμε να κανουμε Pcr τεστ στη Μαλτα για την επιστροφή στην Ελλάδα? Υπαρχει δωρεαν κατι ? Αν όχι, τι τιμες παιζουν ?
Αν δεν εισαι εμβολιασμενος, πώς θα μπεις ομως? Ανακοινωσαν καραντινα για οσους μπαινουν ανεμβολιαστοι! Γενικα, υπηρχε ενα δωρεαν κεντρο, αλλα πλεον λειτουργει μονο για τους κατοικους Μαλτας. Οι τουριστες πληρωνουν απο οσο ξερω σε ιδιωτικα.
 

vikara

Member
Μηνύματα
475
Likes
4.030
Ταξίδι-Όνειρο
Νησί του Πάσχα
Αν δεν εισαι εμβολιασμενος, πώς θα μπεις ομως? Ανακοινωσαν καραντινα για οσους μπαινουν ανεμβολιαστοι! Γενικα, υπηρχε ενα δωρεαν κεντρο, αλλα πλεον λειτουργει μονο για τους κατοικους Μαλτας. Οι τουριστες πληρωνουν απο οσο ξερω σε ιδιωτικα.
Καραντίνα 14 ημερών για τους ανεμβολιαστους με δικά τους έξοδα.
 

vikara

Member
Μηνύματα
475
Likes
4.030
Ταξίδι-Όνειρο
Νησί του Πάσχα
που το είδες αυτο για τις 14 ημέρες?
Είχε αναρτηθεί στη σελίδα visitmalta στο insta. Τώρα όμως δεν βλέπω το ίδιο κείμενο και δεν μπορώ να μπω στο λινκ που παραθέτει :
Screenshot_2021-07-15-07-54-00-946_com.instagram.android.jpg

Έχουν και αυτή την ανάρτηση:
Screenshot_2021-07-15-07-54-12-346_com.instagram.android.jpg

Στο επίσημο site του υπουργείου υγείας της Μάλτας αναφέρεται 14 μέρες καραντίνα για τους ανεμβολιαστους κατοίκους της Μάλτας που επιστρέφουν στη χώρα: Travel To Malta
 

taxidiara

Member
Μηνύματα
1.075
Likes
2.491
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
ΓΥΡΟΣ Η.Π.Α.
New travel rules: Air Malta sees over 6,000 flight bookings cancelled in a week
August bookings cease, dramatic increase of no-shows at airport

New travel rules: Air Malta sees over 6,000 flight bookings cancelled in a week

Αυτά διαβάζω και σκέφτομαι, ΟΚ, εγώ πες ότι μπορώ να πάω, τι θα γίνει όμως αν η Aegean ακυρώσει τη πτήση? Αν αρχίσουν οι ακυρώσεις κλπ από ανεμβολίαστους ταξιδιώτες?
Μ' αυτά και μ΄αυτά έχω ξενερώσει με τη Μάλτα και άρχισα να λοξοκοιτάζω προς Ιταλία μεριά..
 

vikara

Member
Μηνύματα
475
Likes
4.030
Ταξίδι-Όνειρο
Νησί του Πάσχα
Αν έχεις κλείσει δωμάτιο με δωρεάν ακύρωση,γιατί αγχώνεσαι?Μεχρι τελευταία στιγμή θα δεις αν ακυρωθεί η όχι η πτήση και αναλόγως θα πράξεις...Δεν νομίζω ότι υπάρχει 100%εξασφαλισμενος προορισμος αυτή τη στιγμή από κάθε άποψη.
 

taxidiara

Member
Μηνύματα
1.075
Likes
2.491
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
ΓΥΡΟΣ Η.Π.Α.
Αν έχεις κλείσει δωμάτιο με δωρεάν ακύρωση,γιατί αγχώνεσαι?Μεχρι τελευταία στιγμή θα δεις αν ακυρωθεί η όχι η πτήση και αναλόγως θα πράξεις...Δεν νομίζω ότι υπάρχει 100%εξασφαλισμενος προορισμος αυτή τη στιγμή από κάθε άποψη.
Το ξέρω, απλά είναι το ξενέρωμα που τρως + ότι τελευταία στιγμή δε ξέρω αν θα βρω να πάω κάπου αλλού εξωτερικό (που δε θα έχω προλάβει να προετοιμαστώ καταλλήλως)

Ίδωμεν, ας μην είμαστε απαισιόδοξοι
 

Iris_90

Member
Μηνύματα
760
Likes
3.838
Επόμενο Ταξίδι
Στο άγνωστο ...
Ταξίδι-Όνειρο
Γιατί , σε νοιάζει ;;;
Σήμερα μπήκα στο Reopen Europa και παρατήρησα πως η Μάλτα είναι σε κόκκινο χρώμα , μήπως αυξήθηκαν τα κρούσματα ;;; Μάλλον για αυτό το λόγο οι απανωτές ακυρώσεις εισιτηρίων στην Air Malta ;;;
 

dimistr

Member
Μηνύματα
176
Likes
63
Σήμερα μπήκα στο Reopen Europa και παρατήρησα πως η Μάλτα είναι σε κόκκινο χρώμα , μήπως αυξήθηκαν τα κρούσματα ;;; Μάλλον για αυτό το λόγο οι απανωτές ακυρώσεις εισιτηρίων στην Air Malta ;;;
Εμείς ειμασταν παρέα 4 ατόμων...2 ζευγάρια...το 2 ζευγάρι..η κοπέλα εμβόλιο κ ο άντρας νόσηση...δεν έρχονται με τον περιορισμό ..πόσοι θα ειναι σαν κ εμάς....κ πόσες ακυρώσεις ακόμα....
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.190
Μηνύματα
883.441
Μέλη
38.896
Νεότερο μέλος
η μεγάλη η ζωή

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom