Μάλτα Ταξίδι Μάλτα και περιορισμοί covid

vikara

Member
Μηνύματα
475
Likes
4.031
Ταξίδι-Όνειρο
Νησί του Πάσχα
Μάλτα: Η πρώτη χώρα της ΕΕ που απαγορεύει την είσοδο στους ανεμβολίαστους

COVID-19: English language schools to close, only vaccinated people allowed into Malta, Fearne says

Είσοδος μονο σε εμβολιασμένους πλέον για τη Μάλτα...τα παιδιά που συνοδεύονται από τους κηδεμόνες τους εξαιρούνται μπαίνουν κ με pcr. Τώρα αν θα ισχύει αυτό κ για παιδιά ολων των ηλικιών δηλ κ εφήβους δε ξέρω δε διευκρινίζει το αγγλόφωνο αρθρο. Στο ελληνικό όμως λέει
Από τον κανόνα θα εξαιρεθούν μόνο τα ανεμβολίαστα παιδιά ηλικίας 5-12 ετών, τα οποία θα επιτρέπεται να μπουν στη Μάλτα αν έχουν αρνητικό τεστ και συνοδεύονται από πλήρως εμβολιασμένους γονείς. @paefstra @vikara
Ευχαριστούμε για την ενημέρωση @taxidiara!!Η κόρη μας στο τσακ προλαβαίνει(11 ετών) ελπίζω να μην ξανά-αλλαξουν μέχρι τον Αύγουστο!Μέσα στο σασπένς θα ζούμε μέχρι να πατήσουμε το πόδι μας στη Βαλέτα :haha:
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.030
Likes
41.021
Μάλτα: Η πρώτη χώρα της ΕΕ που απαγορεύει την είσοδο στους ανεμβολίαστους

COVID-19: English language schools to close, only vaccinated people allowed into Malta, Fearne says

Είσοδος μονο σε εμβολιασμένους πλέον για τη Μάλτα...τα παιδιά που συνοδεύονται από τους κηδεμόνες τους εξαιρούνται μπαίνουν κ με pcr. Τώρα αν θα ισχύει αυτό κ για παιδιά ολων των ηλικιών δηλ κ εφήβους δε ξέρω δε διευκρινίζει το αγγλόφωνο αρθρο. Στο ελληνικό όμως λέει
Από τον κανόνα θα εξαιρεθούν μόνο τα ανεμβολίαστα παιδιά ηλικίας 5-12 ετών, τα οποία θα επιτρέπεται να μπουν στη Μάλτα αν έχουν αρνητικό τεστ και συνοδεύονται από πλήρως εμβολιασμένους γονείς. @paefstra @vikara
Ευχαριστω για το tag αλλα μονο στην Ιταλια παιρνω παιδι μαζι, που τα τεστ ειναι φτηνα :p
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.609
Likes
12.427
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική

EIRHNH2

Member
Μηνύματα
1.280
Likes
1.349
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
ο κόσμος ΟΛΟΣ!!!!
Εγώ μετά τα 96 σημερινά κρούσματα τρόμαξα...
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.609
Likes
12.427
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Τέλεια!!!! Άρα τα εισητηρια των άλλων παιδιών που θα πηγεναμε παρέα πανεεεεεε...... Γτ ο ένας
Ειχε νοσήσει....
Εν τω μεταξύ διαβάζω ότι οι τρέχουσες προϋποθέσεις εισόδου (οι αλλαγές θα ισχύσουν από την ερχόμενη Τετάρτη, σύμφωνα με το δημοσίευμα) έτσι κι αλλιώς δεν περιλαμβάνουν πιστοποιητικό νοσησης. Κακή πληροφόρηση είχατε.
 

EIRHNH2

Member
Μηνύματα
1.280
Likes
1.349
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
ο κόσμος ΟΛΟΣ!!!!
Κοιτάξτε μήπως προλαβαίνετε να το κάνετε κ να έχετε βέβαια κ 15 μέρες....
 

dimistr

Member
Μηνύματα
176
Likes
63
Θα έκανε μοριακό...που νομίζω ότι ίσχυε να μπεις στην χώρα.
Με τα εισητηρια τι γίνεται....που δεν είναι δική του υπαιτιότητα??κρίμα...ελπίζω να το αλλάζουν... 24 πάμε άρα δεν προλαβενεις εμβόλιο...
 

niax

Member
Μηνύματα
255
Likes
800
Ταξίδι-Όνειρο
βολτα με τον υπερσiβηρικο
24 πάμε άρα δεν προλαβενεις εμβόλιο...
Δεν ξερω ποτε νοσησε το παιδι ουτε αν γενικα ενδιαφερεται να εμβολιστει αλλα αν κανει μια δοση συν τη νοσηση του βγαζουν πιστοποιητικο εμβολιασμου

Για να προλαβει βεβαια τις 14 μερες θα πρεπει αν τον ενδιαφερει να βρει ραντεβου σημερα.. αναλογα που μενετε ισως και να βρει ομως
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.030
Likes
41.021
Εγώ μετά τα 96 σημερινά κρούσματα τρόμαξα...
Προερχονται απο κατι σχολεια. Αφορουν ανεμβολιαστους μαθητες. Δεν εχει διαφορα απο τον χαμο που γινεται εδω με τις κατασκηνωσεις.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.195
Μηνύματα
883.530
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom