Μάλτα Ταξίδι Μάλτα και περιορισμοί covid

Zorz59

Member
Μηνύματα
233
Likes
1.639
Μην μας ξεχάσεις όταν με το καλό γυρησες!!! Ετοιμάζομαι να κλείσω για τέλος Ιουλίου!!! Με 2 δόσεις..κ 20 ημέρες μετά...
Πρέπει να κάνω εκεί pcr ή μπορώ να το κάνω κ εδώ???? Γτ εδώ έχω έναν φίλο κ θα μου το κάνει πολύ πολύ οικονομικά!!!!!!!
Θεωρητικα απο 1 Ιουλιου θα ισχυει στην ευρωπαικη ενωση το covid pass, δηλαδη οι πληρως εμβολιασμενοι (2 δοσεις και συν 2 εβδομαδες) θα κυκλοφορουν απο χωρα σε χωρα χωρις pcr και καραντινες...
Θεωρητικα παντα, περιμενουμε τα νεα...
 

Pierre_1976

Member
Μηνύματα
506
Likes
837
Επόμενο Ταξίδι
Barcelona
Ονειρεμένο Ταξίδι
Σεληνη
Θεωρητικα απο 1 Ιουλιου θα ισχυει στην ευρωπαικη ενωση το covid pass, δηλαδη οι πληρως εμβολιασμενοι (2 δοσεις και συν 2 εβδομαδες) θα κυκλοφορουν απο χωρα σε χωρα χωρις pcr και καραντινες...
Θεωρητικα παντα, περιμενουμε τα νεα...

Δηλαδη πριν τις 1 ιουλιου απαιτειται PCR για να μπεις Μαλτα δεν αρκει το πιστοποιητικο Διαβατηριου?
 

vikara

Member
Μηνύματα
474
Likes
3.967
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νησί του Πάσχα
Μολις κλείσαμε και εμείς για Μάλτα 13-20 Αυγούστου! Αναμένουμε τα νεότερα όσον αφορά το πιστοποιητικό εμβολιασμού και το τι θα ισχύσει από 1/7.
 

taxidiara

Member
Μηνύματα
1.067
Likes
2.483
Επόμενο Ταξίδι
??
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΓΥΡΟΣ Η.Π.Α.
Όπως και σεις έτσι κ εγώ λέω να πάω Μάλτα τέλη Ιούλη, αλλά σε άρθρο που διάβασα σήμερα (δημοσίευση 08/6/2021) All Details on EU COVID-19 Vaccine Passport Revealed: Here’s What You Need to Know - SchengenVisaInfo.com αφού αναφέρει ποιες χώρες είναι ήδη έτοιμες με το covid passport, αναγράφει μεταξύ άλλων τα εξής:

--------------------------
The rest of the EU and Schengen countries are technically ready to connect to the EUDCC gateway, except for the following five, which are in the testing phase:

  • Finland
  • Hungary
  • Malta
  • Switzerland
  • Norway
----------------

Δηλαδή ακόμα κάνουν δοκιμές... Ελπίζω να είναι έτοιμοι 1η Ιούλη που θα ξεκινήσει επισήμως το "διαβατήριο"¨γιατί τη βάψαμε... δεν έχω όρεξη να τρέχω για PCR (θεωρητικά αν χρειαστεί για εκεί θα είναι μόνο, για προς Ελλάδα δε θα χρειαστεί εφόσον θα έχω το covid pass έτσι)?

Αμάν πια ένα ταξίδι είπαμε να πάμε κ μας έχει φάει το άγχος και η γραφειοκρατία.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.934
Likes
40.783
Όπως και σεις έτσι κ εγώ λέω να πάω Μάλτα τέλη Ιούλη, αλλά σε άρθρο που διάβασα σήμερα (δημοσίευση 08/6/2021) All Details on EU COVID-19 Vaccine Passport Revealed: Here’s What You Need to Know - SchengenVisaInfo.com αφού αναφέρει ποιες χώρες είναι ήδη έτοιμες με το covid passport, αναγράφει μεταξύ άλλων τα εξής:

--------------------------
The rest of the EU and Schengen countries are technically ready to connect to the EUDCC gateway, except for the following five, which are in the testing phase:

  • Finland
  • Hungary
  • Malta
  • Switzerland
  • Norway
----------------

Δηλαδή ακόμα κάνουν δοκιμές... Ελπίζω να είναι έτοιμοι 1η Ιούλη που θα ξεκινήσει επισήμως το "διαβατήριο"¨γιατί τη βάψαμε... δεν έχω όρεξη να τρέχω για PCR (θεωρητικά αν χρειαστεί για εκεί θα είναι μόνο, για προς Ελλάδα δε θα χρειαστεί εφόσον θα έχω το covid pass έτσι)?

Αμάν πια ένα ταξίδι είπαμε να πάμε κ μας έχει φάει το άγχος και η γραφειοκρατία.
Κλεισαμε κι εμεις, αλλα αν ενα τεστ ηταν αγχος και γραφειοκρατια , θα επρεπε να παραιτηθουμε απο τις δουλειες μας γιατι καθε εβδομαδα κανουμε τεστ.
Θα κανουμε πριν την αναχωρηση δωρεαν τεστ pcr με μιλια Aegean. Ολα καλα.
 

scofgr

Member
Μηνύματα
7
Likes
10
Καλησπέρα παιδιά!

Ταξιδέυω αυριο για Μάλτα και μετά από πολύ ψάξιμο και τηλέφωνα.
Από την δευτέρα που πέρασε το Testing Malta ειναι μονο για μόνιμους κατοίκους Μάλτας. Άρα ξεχάστε το free swab test. 130-140 κοστίζει σε ιδιωτική κλινική και με παρέπεμψαν στην λίστα του Visit Malta.

Επίσης δεν αναγνωρίζουν τα πιστοποιητικά εμβολιασμού μέχρι 1η Ιουλίου.
 

vikara

Member
Μηνύματα
474
Likes
3.967
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νησί του Πάσχα
Καλησπέρα παιδιά!

Ταξιδέυω αυριο για Μάλτα και μετά από πολύ ψάξιμο και τηλέφωνα.
Από την δευτέρα που πέρασε το Testing Malta ειναι μονο για μόνιμους κατοίκους Μάλτας. Άρα ξεχάστε το free swab test. 130-140 κοστίζει σε ιδιωτική κλινική και με παρέπεμψαν στην λίστα του Visit Malta.

Επίσης δεν αναγνωρίζουν τα πιστοποιητικά εμβολιασμού μέχρι 1η Ιουλίου.
Ευχαριστούμε για τη τις πληροφορίες!Κάνε μας και μια ακόμα ενημέρωση με την επιστροφή σου,αν δεν σου κάνει κόπο (κυρίως για το θέμα του test εκεί).Να περάσεις καλά!!
 
Μηνύματα
137
Likes
125
Καλησπέρα παιδιά!

Ταξιδέυω αυριο για Μάλτα και μετά από πολύ ψάξιμο και τηλέφωνα.
Από την δευτέρα που πέρασε το Testing Malta ειναι μονο για μόνιμους κατοίκους Μάλτας. Άρα ξεχάστε το free swab test. 130-140 κοστίζει σε ιδιωτική κλινική και με παρέπεμψαν στην λίστα του Visit Malta.

Επίσης δεν αναγνωρίζουν τα πιστοποιητικά εμβολιασμού μέχρι 1η Ιουλίου.
Ωχχχ , πολυ ακριβο. Αν δεν γινει καποια αλλαγη για επιστροφη στην Ελλαδα απο 1 Ιουλίου, θα βγει πολυ ακριβο το ταξιδι.... εγω έκλεισα 5.07 με 09.07.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.678
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom