Μάλτα Ταξίδι Μάλτα και περιορισμοί covid

paefstra

Member
Μηνύματα
12.934
Likes
40.783
Ωχχχ , πολυ ακριβο. Αν δεν γινει καποια αλλαγη για επιστροφη στην Ελλαδα απο 1 Ιουλίου, θα βγει πολυ ακριβο το ταξιδι.... εγω έκλεισα 5.07 με 09.07.
Εχει ανακοινωθει ηδη οτι αν εχει καποιος πιστοποιητικο εμβολιασμου δεν θελει τεστ για να μπει στην Ελλαδα. Αλλη αλλαγη ποια?
 
Μηνύματα
137
Likes
125
Εχει ανακοινωθει ηδη οτι αν εχει καποιος πιστοποιητικο εμβολιασμου δεν θελει τεστ για να μπει στην Ελλαδα. Αλλη αλλαγη ποια?
Ενα ατομο απο την παρεα δεν θα εχει εμβολιο μεχρι τοτε.εχω ακουσει μηπως επιτραπει εισοδος με rapid στην Ελλαδα. Αυτο περιμένω. ..
 

EIRHNH2

Member
Μηνύματα
1.276
Likes
1.343
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
ο κόσμος ΟΛΟΣ!!!!
και εμεις μαλτα! 2-6 αυγουστου!!! Να ρωτησω κατι; σε περιπτωση που κολλησεις εκει... τι γινεται; βρισκεις αλλο ξενοδοχειο και κανεις καραντινα; δεν το γρουσουζευω αλλα θελω να εχω και ενα plan B (αν κ θα ειμαστε εμβολιασμενοι)... Να βγαλετε ευρωπαικη καρτα υγειας παντως!
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.070
Likes
1.941
Ενα ατομο απο την παρεα δεν θα εχει εμβολιο μεχρι τοτε.εχω ακουσει μηπως επιτραπει εισοδος με rapid στην Ελλαδα. Αυτο περιμένω. ..
Στη Μαλτα με λιγη διαδικασια βεβαια κανεις τσαμπα pcr test μεταφρασμενο στα αγγλικα και κλεινοντας το ραντεβου online...σε καποια ιστορια ειχα ποσταρει και το λινκ,δε θυμαμαι ποια ομως :haha:
 
Μηνύματα
137
Likes
125
Στη Μαλτα με λιγη διαδικασια βεβαια κανεις τσαμπα pcr test μεταφρασμενο στα αγγλικα και κλεινοντας το ραντεβου online...σε καποια ιστορια ειχα ποσταρει και το λινκ,δε θυμαμαι ποια ομως :haha:
Δεν ισχυει πια δωρεάν για τουριστες , οπως αναφερθηκε στα προηγούμενα μηνυματα.
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.070
Likes
1.941
Δεν ισχυει πια δωρεάν για τουριστες , οπως αναφερθηκε στα προηγούμενα μηνυματα.
Προσπαθησε καποιος να κλεισει και δε του το δεκτηκε ή πηγε καποιος να κανει τσαμπα και δε του κανανε?
Edit απο περιεργια μπηκα στο σιτε και εκλεισα ραντεβου για τεστ και παρολο που δεν ειχα βαλει κινητο για να με καλεσουν να κλεισω το ραντεβου μαλλον διασταυρωνοντας το ονομα μου απο περσυ με πηραν τηλ σημερα στο κινητο μου για να κλειστει το ραντεβου!!αρα δε νομιζω να μην ισχυει για τουριστες!!
 
Last edited:

paefstra

Member
Μηνύματα
12.934
Likes
40.783
Η Times of Malta αναθεωρει το ιδιο της το δημοσιευμα και αναφερει οτι μονο το Μαλτεζικο πιστοποιητικο εμβολιασμου θα γινεται δεκτο, ενω θα αργησει να υιοθετησει το Ευρωπαικο Πιστοποιητικο.
Αρα εισοδος στη χωρα με pcr μεχρι να εναρμονιστουν.
Vaccine certificates can now be used when returning from additional countries
 

vikara

Member
Μηνύματα
474
Likes
3.967
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νησί του Πάσχα
Η Times of Malta αναθεωρει το ιδιο της το δημοσιευμα και αναφερει οτι μονο το Μαλτεζικο πιστοποιητικο εμβολιασμου θα γινεται δεκτο, ενω θα αργησει να υιοθετησει το Ευρωπαικο Πιστοποιητικο.
Αρα εισοδος στη χωρα με pcr μεχρι να εναρμονιστουν.
Vaccine certificates can now be used when returning from additional countries
Μήπως απλά εννοεί ότι επεκτείνει το δικό τους πιστοποιητικό και σε άλλες χώρες?Εγώ αυτό καταλαβαίνω...Ότι ισχύει δηλαδή κανονικά το πιστοποιητικό για τους εμβολιασμενους από τη λίστα όπως έχει αναρτηθεί προηγουμένως και οι Μαλτέζοι απλά μπορούν να ταξιδεύουν και από/προς αυτές τις νέες χώρες που αναφέρει το άρθρο (αυτό με βολεύει κιόλας να καταλάβω,μακάρι να είναι έτσι)
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.934
Likes
40.783
Αν διαβασεις ολο το αρθρο και
Μήπως απλά εννοεί ότι επεκτείνει το δικό τους πιστοποιητικό και σε άλλες χώρες?Εγώ αυτό καταλαβαίνω...Ότι ισχύει δηλαδή κανονικά το πιστοποιητικό για τους εμβολιασμενους από τη λίστα όπως έχει αναρτηθεί προηγουμένως και οι Μαλτέζοι απλά μπορούν να ταξιδεύουν και από/προς αυτές τις νέες χώρες που αναφέρει το άρθρο (αυτό με βολεύει κιόλας να καταλάβω,μακάρι να είναι έτσι)
Malta's vaccine certificate system is not yet ready to be integrated into an EU-wide system that will officially launch on July and is currently classified as being in a "test phase".

Correction June 15: A previous version stated that Malta would be accepting foreign-issued vaccine certificates.


Και εδω πριν λιγες μερες: EU vaccine certificate set for July 1 launch, but Malta still in 'test phase'
 

dimistr

Member
Μηνύματα
170
Likes
60
Αχχχ μας βλέπω να κάνουμε μοριακό....
Για να τα βάλουμε λίγο σε σειρά τα ταξίδια μας.... Εμείς πάμε 24 με 27 Ιουλίου!!!! Ποιος πάει πρώτος να μας δώσει τα φώτα του?????
 
Μηνύματα
137
Likes
125
Προσπαθησε καποιος να κλεισει και δε του το δεκτηκε ή πηγε καποιος να κανει τσαμπα και δε του κανανε?
Edit απο περιεργια μπηκα στο σιτε και εκλεισα ραντεβου για τεστ και παρολο που δεν ειχα βαλει κινητο για να με καλεσουν να κλεισω το ραντεβου μαλλον διασταυρωνοντας το ονομα μου απο περσυ με πηραν τηλ σημερα στο κινητο μου για να κλειστει το ραντεβου!!αρα δε νομιζω να μην ισχυει για τουριστες!!
Σ ευχαριστώ πολυ .σε ποιο νοσοκομείο προσπάθησεις να κλεισεις το ραντεβου?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.688
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom