Ινδονησία Σιγκαπούρη Ταξίδι Σιγκαπούρη/ Μπαλί... τα φώτα σας

vrea

Member
Μηνύματα
232
Likes
209
Παρεμπιπτόντως ξέρει κανεις κάποιον αξιόπιστο και με νόρμαλ τιμές οδηγό γιατί είμαστε εδώ και δε μου πολύ αρέσουν αυτά που ακούω. Κάποιοι οδηγοί που αναφέρθηκαν παλιότερα δεν έχουν πια σελίδα στο trip advisor
O οδηγός μας ήταν εξαιρετικός. Αν σε ενδιαφέρει μπορείς να επικοινωνήσεις μαζί του στο www.balikarsatour.com . Το όνομα του είναι Karsa
 

thalia tsif

Member
Μηνύματα
584
Likes
1.944
Πήγες στο εστιατόριο αυτό; Θέλω πολύ να πάω κι εγώ τώρα που θα επισκεφτώ τη Σιγκαπούρη, όμως φοβάμαι μην έχει μεγάλες ουρές
Νομίζω είναι το Maxwell hawker που πήγαμε. Δεν έχει ουρές. Φαγητό υπέροχο κ παμφθηνο
 

thalia tsif

Member
Μηνύματα
584
Likes
1.944
Παρεμπιπτόντως ξέρει κανεις κάποιον αξιόπιστο και με νόρμαλ τιμές οδηγό γιατί είμαστε εδώ και δε μου πολύ αρέσουν αυτά που ακούω. Κάποιοι οδηγοί που αναφέρθηκαν παλιότερα δεν έχουν πια σελίδα στο trip advisor
Αφού γύρισα μόλις συστήνω ανεπιφύλακτα τον putu karaywan...+62 821-2384-1907 έχει what's up... καταπληκτικος
 
Μηνύματα
421
Likes
391
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κίνα
Για 4 μέρες δεν το συζητάμε. Καλύτερα όλες στο ubud. Δεν υπάρχει καμία σύγκριση με τον Νότο. Επιπλέον από το ubud μπορείς να οργανώσεις πιο καλά το πρόγραμμα σου σε όλα τα σημεία ενδιαφέροντος και να μην περιοριστείς στον νότο που εγώ παραπάνω από μία μέρα δεν θα ξόδευα.
ευχαριστώ πάρα πολύ. ήμουν και εγώ για ubud αλλά ήθελα μία επιβεβαίωση. από εκεί και πέρα διαβάζω για να οργανώσω τις 3 ημέρες σίγουρα εκδρομές.

να υπολογίζω από αυτά που μου λέτε γύρω στα 30€ την ημέρα μόνο για τον οδηγό;
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.853
Likes
14.086
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Νομίζω είναι το Maxwell hawker που πήγαμε. Δεν έχει ουρές. Φαγητό υπέροχο κ παμφθηνο
Πήγαμε τελικά και θα ξαναπάμε. Πολύ νόστιμο φαγητό. Εμ δεν είναι τυχαία αστεράτο! Λέγεται Hawker Chan Hong Kong Chichen και δεν είχε ουρές.
 

vrea

Member
Μηνύματα
232
Likes
209
ευχαριστώ πάρα πολύ. ήμουν και εγώ για ubud αλλά ήθελα μία επιβεβαίωση. από εκεί και πέρα διαβάζω για να οργανώσω τις 3 ημέρες σίγουρα εκδρομές.

να υπολογίζω από αυτά που μου λέτε γύρω στα 30€ την ημέρα μόνο για τον οδηγό;
Ναι αν θυμάμαι καλά κάπου εκεί ήταν. Θα σου πρότεινα να μιλήσεις με τον Karsa. Είναι εξαιρετικός, πολύ εξυπηρετικός, υπομονετικός και έχει πολύ εμπειρία στην δουλειά του.
Επειδή στο παλιό γραφείο όλοι ζητάγαν αυτόν, αποφάσισε να ανοίξει δικό του. Εϊμαι σίγουροι ότι θα σου κάνει καλές τιμές επειδή είναι νέο το γραφείο του

Όσον αφορά τον
O οδηγός μας ήταν εξαιρετικός. Αν σε ενδιαφέρει μπορείς να επικοινωνήσεις μαζί του στο www.balikarsatour.com . Το όνομα του είναι Karsa
Σαν ποιότητα ανθρώπου εννοείται ότι τον συστήνω ανεπιφύλακτα. Ήταν ο προσωπικός μας οδηγός, ξεναγός, φωτογράφος.... Παρακολουθήσαμε γιορτές σε ναούς σαν ντόπιοι - μάλιστα μας είχε φέρει και ρούχα να μας ντύσει!!!
Πολύ διακριτικός, μας περίμενε αδιαμαρτύρητα και πολύ τυπικός στην ώρα του. Ακόμη και σήμερα μας στέλνει φωτογραφίες που κράτησε από τότε.
Γενικά από το Μπαλί έχω κρατήσει τις καλύτερες αναμνήσεις όσον αφορά τον τόπο αλλά και τους ανθρώπους
 
Last edited by a moderator:

vrea

Member
Μηνύματα
232
Likes
209
Καλησπέρα σας. Θα ήθελα την βοήθεια σας σχετικά με το Μπαλί. Θα πάμε 4 μέρες Σιγκαπούρη και 4 μέρες Μπαλί. Λίγες για Μπαλί το ξέρω αλλά τοσες έχουμε άδεια. Το ερώτημα ειναι? όλες τις μέρες να τις κλείσω στο ubud? σκέφτηκα 2 Ubud και 2 στο νότο! τι λέτε;
Αν δεν το έχεις κλείσει ήδη, εγώ θα έβαζα 2-3 μέρες στη Σιγκαπούρη και 5-6 Μπαλί. Δεν νομίζω ότι συγκρίνεται το Μπαλί με την Σιγκαπούρη. Είναι σαφέστατα πιο ενδιαφέρον.
 
Μηνύματα
421
Likes
391
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κίνα
Τα κλείσαμε ήδη, με το σκεπτικό ότι όλοι λένε ότι 4 μέρες Σιγκαπούρη είναι πολύ καλά (φτάνει σαν χρονικό διάστημα) και θέλουμε να το πάμε χαλαρά. Από αυτά που διαβάζω το Μπαλί έχει ένα σωρό δραστηριότητες οπότε ίσως ήθελε μόνο του όλες τις ημέρες! Στην παρούσα φάση θα πάρουμε μια πρώτη γεύση και ίσως μετά το ξανασυνδιασουμε πχ με Κουάλα Λουμπούρη άλλο προορισμό!
 

Bobcat89

Member
Μηνύματα
190
Likes
193
Επόμενο Ταξίδι
ΙΝΔΟΝΗΣΙΑ
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΚΑΝΚΟΥΝ
Καλησπέρα σας! έκλεισα για του χρόνου 11-21 Αυγούστου για Σιγκαπούρη και από εκεί να πάω στο Μπαλι με την airasia.Ποσες μέρες μου προτείνετε να μείνω στο Μπαλί και ποιες στην Σιγκαπούρη;ποια είναι τα must που πρέπει να δω στην Σιγκαπούρη;;σκεφτόμουν να μείνω από 12-17 Μπαλί και 17-21 Σιγκαπούρη!
 

panlek30

Member
Μηνύματα
1.530
Likes
3.940
Επόμενο Ταξίδι
Ντουμπάι
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού - Βολιβία
Καλησπέρα σας! έκλεισα για του χρόνου 11-21 Αυγούστου για Σιγκαπούρη και από εκεί να πάω στο Μπαλι με την airasia.Ποσες μέρες μου προτείνετε να μείνω στο Μπαλί και ποιες στην Σιγκαπούρη;ποια είναι τα must που πρέπει να δω στην Σιγκαπούρη;;σκεφτόμουν να μείνω από 12-17 Μπαλί και 17-21 Σιγκαπούρη!
Μη χαλαλησεις τοσες μερες Σιγκαπούρη. 2 μερες max απο τις μερες που εχεις...
 
Μηνύματα
959
Likes
5.226
Εγώ θα σου απαντήσω εξαρτάται τι θέλεις εσύ να δεις περισσότερο. Αν έχεις ανάγκη να κοιτάξεις μια υπεσυγκλονιστικη πόλη, και ψώνια κάτσε λίγο περισσότερο Σιγκαπούρη. Επέτρεψε με να σου πω πως είναι ακριβή πόλη, βάλε το και αυτό στο πλάνο σου. Αν θέλεις φύση, δραστηριότητες, ξεκούραση, ψυχική ανάταση κάτσε λίγο περισσότερο στο Μπαλί. Νομίζω πως έχεις μοιράσει καλά τις μέρες σου!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.688
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom