ΗΠΑ Ταξίδι σε Los Angeles, Las Vegas, San Francisko, NY

KaterinaJ

Member
Μηνύματα
422
Likes
512
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Τα βρήκα 470 και για τους 2 χωρίς βαλίτσα που θα την προσθέσουμε.
Είναι σίγουρα για 2 άτομα αυτή η τιμή? Νομίζω πως είναι μόνο για ένα άτομο

μας είπαν οτι καλή περίοδος να κοιτάξουμε αεροπορικά είναι το δεκέμβρη,
Να μην ξεχνάμε οτι θα έρθει και η black friday, που μπορεί να προκύψει και κάτι καλό
 
Last edited by a moderator:

skoumpi

Member
Μηνύματα
1.206
Likes
1.101
Καλημέρα σας, σχεδιάζω με τον σύντροφο μου να κάνουμε ένα ταξίδι μόνοι μας στο Los Angeles-Las Vegas-San Francisco- NY και ότι μπορούμε να δούμε παραπάνω. Υπολογίζουμε γύρω στις 16-18 ημέρες γεμάτες. Θα ήθελα αν μπορεί κάποιος να με κατατοπίσει στο που να μείνουμε και στο περίπου κόστος διαμονής, στο τι αξίζει να δούμε και τι όχι, τι χρήματα χρειάζονται για όλες αυτές τις μέρες ώστε να μην μας λείψει κάτι και όποια πληροφορία παραπάνω έχετε για αυτά τα μέρη. Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Eμείς είχαμε κάνει ένα ταξίδι παρόμοιο που πραγματικά λάτρεψα. Πετάξαμε Λος Αντζελες και φυγαμε απο Σαν Φρανσίσκο με Turkish 650 ευρω το άτομο. Νοικιάσαμε αυτοκίνητο, βγάλαμε και την ετήσια κάρτα για τα national park 80 $ και πηγαμε Grand Canyon -Bryce Canyon- Zion- Sequoia- Yosemity + Horse shoe Bend +fire canyon και ισω και κατι που δεν θυμάμαι αυτη τη στιγμή. Τα προτείνω όλα ανεπιφύλακτα!!!!!! Οι διαμονές μας ήταν πολλές φορές σε Μοτελ που ήταν βολικά καθαρά με πάρκινγκ (τα είχαμε κλείσει ολα από εδώ απο Booking) . Το ταξίδι ηταν φανταστικό !!! Το μοίρασμα ανάμεσα σε πόλεις και υπαιθρο δεν σε άφηνε να βαρεθείς. Τα πάρκα υπέροχα πρεπει να τα δεις... Μετά απο χρόνια εχω να πω πως εχω ξεχάσει πραγματα απο το Λος Αντζελες ή απο το Σαν Φρανσισκο Τα Πάρκα όμως εχουν μείνει ανεξίτηλα στη μνήμη μου. Και για το κόστος που λες 3 ατομα φάγαμε απο 2000-2200 ευρω για δυο εβδομάδες ο καθένας με όλα μέσα -πτησεις-αυτοκινητο-βενζινη-ξενοδοχεια-φαγητό- εισοδους κτλ//// Καλό ταξίδι θα σου μείνει αξέχαστο!!!
america.PNG
 
Last edited:

ChristinaIor

Member
Μηνύματα
60
Likes
79
Ταξίδι-Όνειρο
Safariii
Παιδιά καλημέρα σας! Θα χρειαστώ την πολύτιμη βοήθειά σας.. Έχω κλείσει εισιτήρια για ATH-LAX 04/03 και από SFO-ATH 18/03..
  1. Θα ήθελα να μου προτείνετε περιοχές ανά πόλη να μείνω γιατί οι αποστάσεις που βλέπω είναι τεράστιες και θα ήθελα μία περιοχή ώστε να μην μας δυσκολέψει με τα μέσα μαζικής μεταφοράς..
  2. Θα ήθελα να μου προτείνετε κάποια site με ενοικιαζόμενα αμάξια γιατί όπως έχω διαβάσει από αρκετούς εδώ μας συμφέρει λογικά πιο πολύ. Αν νοικιάσουμε από Λος Άντζελες θα μπορέσουμε να το παραδώσουμε στο Λας Βέγκας; γιατί σκεφτόμαστε να το κάνουμε οδικώς..
  3. Οποιαδήποτε άλλη πληροφορία έχετε για αξιοθέατα στις παραπάνω περιοχές θα ήταν τις εκτιμούσα όλες..

Ευχαριστώ εκ των προτέρων:)
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.365
Likes
14.259
Παιδιά καλημέρα σας! Θα χρειαστώ την πολύτιμη βοήθειά σας.. Έχω κλείσει εισιτήρια για ATH-LAX 04/03 και από SFO-ATH 18/03..
  1. Θα ήθελα να μου προτείνετε περιοχές ανά πόλη να μείνω γιατί οι αποστάσεις που βλέπω είναι τεράστιες και θα ήθελα μία περιοχή ώστε να μην μας δυσκολέψει με τα μέσα μαζικής μεταφοράς..
  2. Θα ήθελα να μου προτείνετε κάποια site με ενοικιαζόμενα αμάξια γιατί όπως έχω διαβάσει από αρκετούς εδώ μας συμφέρει λογικά πιο πολύ. Αν νοικιάσουμε από Λος Άντζελες θα μπορέσουμε να το παραδώσουμε στο Λας Βέγκας; γιατί σκεφτόμαστε να το κάνουμε οδικώς..
  3. Οποιαδήποτε άλλη πληροφορία έχετε για αξιοθέατα στις παραπάνω περιοχές θα ήταν τις εκτιμούσα όλες..

Ευχαριστώ εκ των προτέρων:)
Προσωπικά με βολεύει Banker Hill για Los Angeles και Union Square για San Francisco.Για Las Vegas η Strip είναι μονόδρομος νομίζω.
 

ChristinaIor

Member
Μηνύματα
60
Likes
79
Ταξίδι-Όνειρο
Safariii
Προσωπικά με βολεύει Banker Hill για Los Angeles και Union Square για San Francisco.Για Las Vegas η Strip είναι μονόδρομος νομίζω.

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ.. Αν έχει να μου προτείνεις και κάποια "κρυφά" μέρη τα οποία να μην είναι τόσο γνωστά αλλά αξίζει να τα δεις θα σου ήμουν ευγνώμων..
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.365
Likes
14.259
Σε ευχαριστώ πάρα πολύ.. Αν έχει να μου προτείνεις και κάποια "κρυφά" μέρη τα οποία να μην είναι τόσο γνωστά αλλά αξίζει να τα δεις θα σου ήμουν ευγνώμων..
Κρυφά αξιοθέατα;Καθώς οι μέρες δεν είναι πολλές για κάθε πόλη(3-4;) και αν είναι η πρώτη φορά,οριακά φθάνουν για τα κύρια αξιοθέατα.Επιπλέον δεν ξέρω τι σε ενδιαφέρει περισσότερο.
 

ChristinaIor

Member
Μηνύματα
60
Likes
79
Ταξίδι-Όνειρο
Safariii
Κρυφά αξιοθέατα;Καθώς οι μέρες δεν είναι πολλές για κάθε πόλη(3-4;) και αν είναι η πρώτη φορά,οριακά φθάνουν για τα κύρια αξιοθέατα.Επιπλέον δεν ξέρω τι σε ενδιαφέρει περισσότερο.
Έχω κλείσει εισιτήρια για ΝΒΑ και για UNIVERSAL περιμένω να κλείσω για Disney.. θέλω σίγουρα να κλείσω Grand Canyon και για ΣΦ στο Monterey.. Διαβάζω τις ιστορίες του κόσμου και παίρνω ιδέες.. ξέρεις μήπως κάποιο site για ενοικιάσεις αυτοκινήτων;
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.365
Likes
14.259
Έχω κλείσει εισιτήρια για ΝΒΑ και για UNIVERSAL περιμένω να κλείσω για Disney.. θέλω σίγουρα να κλείσω Grand Canyon και για ΣΦ στο Monterey.. Διαβάζω τις ιστορίες του κόσμου και παίρνω ιδέες.. ξέρεις μήπως κάποιο site για ενοικιάσεις αυτοκινήτων;
Για αυτοκίνητο δεν ξέρω.Για Grand Canyon(και ανάλογα το budget) μπορείς να χρησιμοποιήσεις και ελικόπτερο ή αεροπλάνο.πχ

https://www.maverickhelicopter.com/tour-listing/grand-canyon

Επίσης ανάλογα με τα ενδιαφέροντα σου κάποια παράσταση σε καζίνο.
 

ChristinaIor

Member
Μηνύματα
60
Likes
79
Ταξίδι-Όνειρο
Safariii

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.162
Μηνύματα
882.493
Μέλη
38.878
Νεότερο μέλος
pennykk

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom