Ηνωμένο Βασίλειο Ταξίδι στην Αγγλία με όχι ελληνικό διαβατήριο

rena88

Member
Μηνύματα
55
Likes
35
Επόμενο Ταξίδι
Μπολόνια
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΦΙΛΑΝΔΙΑ
εσενα τελικα δεχτηκαν την αιτηση η οχι?
Όχι σε μας την απορριψανε και δυστυχώς έχω μάθει πως δεν δίνουν και πολύ εύκολα τουριστικές βίζες. Εύχομαι εσυ να εισαι πιο τυχερη.
 

xristina12345

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
εμενα ειναι family visitor αλλα γενικα ειναι πολυ περιεργοι οι Αγγλοι σε αυτα..θα σου πω αυριο..
 

rena88

Member
Μηνύματα
55
Likes
35
Επόμενο Ταξίδι
Μπολόνια
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΦΙΛΑΝΔΙΑ
εμενα ειναι family visitor αλλα γενικα ειναι πολυ περιεργοι οι Αγγλοι σε αυτα..θα σου πω αυριο..
Δυστυχώς το κατάλαβα καλά...Και πάλι καλή επιτυχία.

εμενα ειναι family visitor αλλα γενικα ειναι πολυ περιεργοι οι Αγγλοι σε αυτα..θα σου πω αυριο..
Τι έγινε σου την εγκρινανε;;;
 
Last edited by a moderator:

Alexandra89

Member
Μηνύματα
11
Likes
0
εμενα ειναι family visitor αλλα γενικα ειναι πολυ περιεργοι οι Αγγλοι σε αυτα..θα σου πω αυριο..
Δέχτηκε ι βίζα σου τελικα?και εγώ το περιμένουμε για τον άνδρα μου που είναι Αλβανοί. ακόμα δεν εχι πρασινισι το decision made.δεν ξερό αν εχι να κάνει αυτό με τον ενγρισι
 

Theo Theodor

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Καλησπερα παιδια! Την τριτη 15/10 θα παω Αθηνα με ραιαν για τη συνετευξη κτλ για την βιζα. Τωρα εχω κλεισει εισητηριο με επιστροφη την επομενη μερα θα επιστρεψω αεροπορικως(εντος Ελλαδος ενοειται) αλλα το διαβατηριο μου το κρατανε για την βιζα. Το ερωτημα ειναι πως θα πεταξω χωρις το διαβατηριο? H ραιαν θελει διαβατηριο ή ταυτοτητα μονο. Δεν εχω ταυτοτητα Ελληνικη. Καποιος να βοηθεισει αν γνωριζει κατι παρομοιο? Ευχαριστω προκαταβολικα.
 

Alexandra89

Member
Μηνύματα
11
Likes
0
Καλησπερα παιδια! Την τριτη 15/10 θα παω Αθηνα με ραιαν για τη συνετευξη κτλ για την βιζα. Τωρα εχω κλεισει εισητηριο με επιστροφη την επομενη μερα θα επιστρεψω αεροπορικως(εντος Ελλαδος ενοειται) αλλα το διαβατηριο μου το κρατανε για την βιζα. Το ερωτημα ειναι πως θα πεταξω χωρις το διαβατηριο? H ραιαν θελει διαβατηριο ή ταυτοτητα μονο. Δεν εχω ταυτοτητα Ελληνικη. Καποιος να βοηθεισει αν γνωριζει κατι παρομοιο? Ευχαριστω προκαταβολικα.
Pare ena til na matheis
 

rezi04

New Member
Μηνύματα
3
Likes
1
Καλησπέρα έχω κάνει την αίτηση για τη βίζα και εχω κλείσει το ραντεβού! Μπορεί να μου πεί κάποιος τι έγγραφα χρειάζεται να έχω μαζί μου για την συνάντηση;;;
 

Alexandra89

Member
Μηνύματα
11
Likes
0
Καλησπέρα έχω κάνει την αίτηση για τη βίζα και εχω κλείσει το ραντεβού! Μπορεί να μου πεί κάποιος τι έγγραφα χρειάζεται να έχω μαζί μου για την συνάντηση;;;
To mono pou xriazese eina ta xartia pou exeis ektiposi apo to site tis viza kai ta eggrafa pou sou zitise.eki tha kaneis fotografies kai tha dhoseis ta apotipomata
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.553
Likes
12.363
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν. Αμερική
To mono pou xriazese eina ta xartia pou exeis ektiposi apo to site tis viza kai ta eggrafa pou sou zitise.eki tha kaneis fotografies kai tha dhoseis ta apotipomata
Σύμφωνα με τους όρους του φόρουμ:
Απαγορεύονται τα ΚΕΦΑΛΑΙΑ και τα greeklish, στον τίτλο του μηνύματος αλλά και στο περιεχόμενό του.
Παρακαλώ μην γράφεις με κεφαλαία και διόρθωσε το μήνυμά σου.
 

Ivana

Member
Μηνύματα
899
Likes
1.432
Ονειρεμένο Ταξίδι
οχ.....όλος ο κόσμος
Καλησπερα παιδια! Την τριτη 15/10 θα παω Αθηνα με ραιαν για τη συνετευξη κτλ για την βιζα. Τωρα εχω κλεισει εισητηριο με επιστροφη την επομενη μερα θα επιστρεψω αεροπορικως(εντος Ελλαδος ενοειται) αλλα το διαβατηριο μου το κρατανε για την βιζα. Το ερωτημα ειναι πως θα πεταξω χωρις το διαβατηριο? H ραιαν θελει διαβατηριο ή ταυτοτητα μονο. Δεν εχω ταυτοτητα Ελληνικη. Καποιος να βοηθεισει αν γνωριζει κατι παρομοιο? Ευχαριστω προκαταβολικα.
Καλησπέρα,
θα έχεις μαζί σου βεβαίωση πως έχεις δώσει το διαβατήριο για τη βίζα και όλα καλά θα είναι (θα στο δώσουν έτσι και αλλιώς). Δεν είναι μόνο θέμα πτήσης αλλά δεν μπορείς να κυκλοφορείς χωρίς κανένα έγγραφο βάσει νόμο (γενικά).
Δεν ξέρω αν έχεις άδεια οδήγησης ή πάσο απλά για την ταυτοποίηση.
Επίσης, μπορείς να έχεις μαζί σου και τα 2 boarding pass στο πήγαινε και να ζητήσεις στο δεσκ να στο σφραγίσουν. Μπορείς και να φωτοτυπήσεις το διαβατήριό σου και να το έχεις μαζί με όλα τα προηγούμενα.
Βασικά μην αγχώνεσαι !
 

rezi04

New Member
Μηνύματα
3
Likes
1
To mono pou xriazese eina ta xartia pou exeis ektiposi apo to site tis viza kai ta eggrafa pou sou zitise.eki tha kaneis fotografies kai tha dhoseis ta apotipomata
Αποτυπωματα και φωτογραφιες θα τα βγαλω εκει περα δηλαδη? δεν χρειαζεται να τα εχω βγαλει απο πιο πριν?
 

Ivana

Member
Μηνύματα
899
Likes
1.432
Ονειρεμένο Ταξίδι
οχ.....όλος ο κόσμος
Παρόλο που τις φωτογραφίες τις βγάζουν και εκεί (επιπλέον), πρέπει να έχεις και εκτυπωμένες τις οποίες θα συνάψουν με την αίτηση σου.

Και αποτυπώματα που θα μπορούσες να βγάλεις ούτως ή άλλως; Βεβαίως εκεί μόνο.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.688
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom