Αιθιοπία Ταξίδι στην Αιθιοπία

traveladdict

Member
Μηνύματα
1.380
Likes
1.341
Επόμενο Ταξίδι
Λος Άντζελες
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΣριΛάνκα,Βενεζουέλα ξανά!
Αν ο καθένας κάνει ξεχωριστή κράτηση και πληρώσει δεν υπάρχει πρόβλημα.
Αν όμως ένας αναλάβει να κάνει την κράτηση για όλους, πως θα γίνει η πληρωμή? Δεν θα μαζέψει λεφτά από τους υπόλοιπους? Δεν θα πληρώσει μέσω τράπεζας, ή με κάρτα?
Αυτό είναι εμπορική πράξη και θα πρέπει να έχει παραστατικά (προτιμολόγια από το ξένο γραφείο, αποδείξεις πληρωμής στην τράπεζα και αποδείξεις προς τους υπόλοιπους συνταξιδιώτες).
 

mike32

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
αιθιοπια
Ονειρεμένο Ταξίδι
νεπαλ
καλησπερα!!θα ηθελα να με βοηθησει καποιος αν ξερει για τις εσωτερικες πτησεις της αιθιοπιας απο τζινγκα η αλμπα μινχ για αντι σαμπεμπα αν γινονται!!επισης αν ξερεις καποιος που αξειζη να παμε να δουμε καποιες φυλες!!
 

NATASA 09

Member
Μηνύματα
129
Likes
70
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λαος Καμποτζη Βιετναμ
καλησπερα!!θα ηθελα να με βοηθησει καποιος αν ξερει για τις εσωτερικες πτησεις της αιθιοπιας απο τζινγκα η αλμπα μινχ για αντι σαμπεμπα αν γινονται!!επισης αν ξερεις καποιος που αξειζη να παμε να δουμε καποιες φυλες!!
Καταρχάς καλοσώρισες!Απ΄όσο είμαι σε θέση να γνωρίζω από την ιστοσελίδα των αιθιοπικών αερογραμμών δεν μπορείς να κλείσεις εσωτερικές πτήσεις, πρέπει να επικοινωνήσεις μαζί τους.
Δεν γνωρίζω αν έχει αλλάξει κάτι μέχρι τώρα. Για τις φυλές που ρωτάς η κοιλάδα του Όμο παρουσιάζει εξαιρετικό ενδιαφέρον. Είναι ένα δύσκολο ταξίδι και χρειάζεται πολύ καλό προγραμματισμό αν πας χωρίς γκρουπ και έχεις περιορισμένο αριθμό ημερών.
 

Vasiliki12

New Member
Μηνύματα
1
Likes
1
Γεια σας παιδια!
Ενας ακομη λατρης των ταξιδιων, πεταω για Αντισ Αμπαμπα στις 21 Ιανουαριου 2022, για περιπου ενα μηνα.

Any advise gia to itinerary, η την ασφαλεια ειναι καλοδεχουμενη με appreciation.

Vasiliki
 
Μηνύματα
4
Likes
14
Καλησπέρα μπορεί να με κατατοπίσει καποιος για Αιθιοπια? Θελω να παω στις φυλες του νοτου για μια εβδομάδα τον Απρίλιο θα είμαστε 4 άτομα. Αν καποιος γνωριζει περίπου ποιο είναι το λογικό κόστος για να σε παρει οδηγος απο Άντις α μπέμπα μέχρι κάτω στον ποταμό στις φιλες και πισω θα ήμουν ευγνώμων Ευχαριστώ πολύ και καλά ταξίδια.
 

shadows27

New Member
Μηνύματα
4
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Βιετναμ
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ισλανδια
Καλησπερα σε ολους,παιδια θελω την βοηθεια σας, σκεφτομαι να κανω ενα μικρο overstop στην επιστροφη μου απο Zanzibar το φετινο καλοκαιρι στην Αιθιοπια ( Αντίς Αμπέμπα ).. 3 μερες θα εχω μονο διαθεσιμες...και αυτο επειδη λογο πτησεων εχω βρει καλο ναυλο και δεν μπορω να το μετακινησω και πολυ...(σκεφτομαι να τα κλεισω αμεσα) αν εχει καποιος ταξιδεψει εκει προσφατα θα ηθελα καποιες μικρες συμβουλες και πληροφοριες / tips σχετικα...για το τι μπορω να κανω εκει και τι αξιζει να δω σε αυτο το μικρο διαστημα που εχω διαθεσιμο στην πρωτευτουσα της..επισης αν ειναι ασφαλες να κινηθω εκει με την παρεα μου η χρειαζομαι καποιον τοπικο οδηγο εκει κτλ... αν μπορει καποιος να βοηθησει θα το εκτιμουσα ιδιαιτερα..δεκτες καθε ειδους πληροφοριες (hotels-restaurants-bars etc) επισης αν γνωριζει καποιος καποιον καλο οικονομικο guide εκει ωστε να ερθω σε επικοινωνια μαζι του...ευχαριστω παρα πολυ και ευχομαι σε ολους απιστευτα ταξιδια!!ευχαριστω και παλι
γραφω πρωτη φορα εδω στην ομαδα σας..αν ειμαι εκτος θεματος εδω που γραφω ζητω συγνωμη :p
 

tatooine

Member
Μηνύματα
1.352
Likes
5.007
Εμφανίστηκε σήμερα με την ανανέωση της εφαρμογής τους. Ίσως υπάρχουν άτομα που μπορούν να το χρησιμοποιήσουν.
IMG_0.jpg
 

travel_lover

Member
Μηνύματα
156
Likes
89
Επόμενο Ταξίδι
ΙΝΔΙΑ -
Καλησπέρα ταξιδιώτες,
ποια μέρη προτείνετε για 7 ημέρες;
 

tatooine

Member
Μηνύματα
1.352
Likes
5.007
Ότι γυαλίζει δεν είναι χρυσός. Για τράνζιτ μεγαλυτέρα των 8 ωρών έχεις δικαίωμα σε λίγες δραστηριότητες που νόμιζα ότι ήταν δωρεάν η με μικρό κόστος. Αμ δε.
Τουρ στην πόλη 269 δολάρια.
Τουρ καφέ 199 δολάρια.
Οι τιμές είναι ανά άτομο.
IMG_E68BC3B53CD5-1.jpeg
 

travel_lover

Member
Μηνύματα
156
Likes
89
Επόμενο Ταξίδι
ΙΝΔΙΑ -
Καλησπέρα σας! Θα ήθελα να σας ρωτήσω σχετικά με τις μετακινήσεις. Οι εσωτερικές πτήσεις για οποιαδήποτε περίοδο και αν κλείσεις είναι πανάκριβες. Επίσης, η μετακίνηση με λεωφορείο είναι πάρα πολλές ώρες για τα περισσότερα μέρη. Όσοι έχετε ταξιδέψει στην Αιθιοπία πώς μετακινούσασταν. Από τη δική μου εμπειρία σε άλλες χώρες, οι εσωτερικές πτήσεις ήταν πολύ πιο φτηνές σε σχέση με τις διεθνείς. Τέλος, επειδή θέλω οπωσδήποτε να επισκεφθώ το Harar, από τη στιγμή που δεν υπάρχει αεροδρόμιο η μόνη λύση είναι να πετάξει κάποιος από Addis Ababa προς Dire Dawa και μετά; Υπάρχουν συχνά δρομολόγια λεωφορείων, καθότι δεν κατάφερα να βρω σχετική σελίδα.
 

tatooine

Member
Μηνύματα
1.352
Likes
5.007
Καλησπέρα σας! Θα ήθελα να σας ρωτήσω σχετικά με τις μετακινήσεις. Οι εσωτερικές πτήσεις για οποιαδήποτε περίοδο και αν κλείσεις είναι πανάκριβες. Επίσης, η μετακίνηση με λεωφορείο είναι πάρα πολλές ώρες για τα περισσότερα μέρη. Όσοι έχετε ταξιδέψει στην Αιθιοπία πώς μετακινούσασταν. Από τη δική μου εμπειρία σε άλλες χώρες, οι εσωτερικές πτήσεις ήταν πολύ πιο φτηνές σε σχέση με τις διεθνείς. Τέλος, επειδή θέλω οπωσδήποτε να επισκεφθώ το Harar, από τη στιγμή που δεν υπάρχει αεροδρόμιο η μόνη λύση είναι να πετάξει κάποιος από Addis Ababa προς Dire Dawa και μετά; Υπάρχουν συχνά δρομολόγια λεωφορείων, καθότι δεν κατάφερα να βρω σχετική σελίδα.
Δες λίγο τις πτήσεις με μίλια αν διαθετεις.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.688
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom