Εσθονία Λεττονία Λιθουανία Φινλανδία Ταξίδι στην Βαλτική

GTS

Member
Μηνύματα
6.767
Likes
18.143
Από όσα κοίταξα έχει πχ βίλνιους ρίγα 4 ώρες δρομολόγιο με 10 ευρώ και η διαδρομή είναι 4 ώρες. δεν μου φαίνεται ότι αξίζει.

για τα αεροπλάνα για την ώρα δεν βρήκα τιμές καλές. σκέφτομαι επίσης άγχος έλεγχος check in κτλ κτλ. βέβαια δεν έχω αποκλείσει τίποτα ακόμη. με backpack Θα είμαστε χαλαροί και άνετοι.
Έχω κάνει τις τρεις πρωτεύουσες μαζί με τον τότε 7χρονο γιο μου. Μετακινηθήκαμε ανετα με λεωφορείο από πόλη σε πόλη και για εμένα 2μ σε κάθε πρωτεύουσα ήταν αρκετές. Θα έχετε επομένως κ χρόνο όπου εσείς επιλέξετε και για κάτι άλλο.
 

melissokomos

Member
Μηνύματα
110
Likes
125
Επόμενο Ταξίδι
Δέχομαι προτάσεις
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ο ΓΥΡΟΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ
η μετακίνηση με τα λεωφορια είναι άνετα φθηνά και καθαρά και δεν είναι και μεγάλεσ οι αποστάσεις μεταξύ των Πρωτευοθσών
 
Μηνύματα
117
Likes
159
Πως σας φαίνεται η τιμή 188 ευρώ για Ρίγα; (πήγαινε-έλα, αρχές Οκτώβρη).

Γενικότερα όποτε κοιτάζω για τις χώρες της Βαλτικής (με οποιαδήποτε αεροπορική) ή θα είναι πανάκριβα ή με στάση.

Υπάρχει περίπτωση να βρεθεί ποτέ σε νορμαλ τιμή (120 ευρώ ας πούμε);
 

Hayate

Member
Μηνύματα
838
Likes
5.105
Επόμενο Ταξίδι
Oπου δεν κανονιζουμε..
Ονειρεμένο Ταξίδι
Hokkaido χειμωνα
Υποθετω βρηκες με Airbaltic απευθειας Αθήνα-Ριγα αν κρίνω απο την τιμη... Τοτε ναι τόσο έχει, δεν εχω βρει πολυ λιγότερο ούτε σε προσφορά αν θυμάμαι καλα.. Πιο οικονομικο εισητηριο για την ευρύτερη περιοχή ειναι να πας Βιλνιους από Αθηνα με Ryan, θα βρεις με 120-130 ευρώ με βαλιτσα(οχι αποσκευή παραδοτέα) και να συνδυάσεις Λιθουανία Λετονια... Αν πας για Ριγα συγκεκριμένα τοτε θεωρώ η τιμη είναι καλή...
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.934
Likes
40.783
Πως σας φαίνεται η τιμή 188 ευρώ για Ρίγα; (πήγαινε-έλα, αρχές Οκτώβρη).

Γενικότερα όποτε κοιτάζω για τις χώρες της Βαλτικής (με οποιαδήποτε αεροπορική) ή θα είναι πανάκριβα ή με στάση.

Υπάρχει περίπτωση να βρεθεί ποτέ σε νορμαλ τιμή (120 ευρώ ας πούμε);
Aegean για Ταλλιν με καμια προσφορα 50% μπορει να βρεις. Μονο που το 50% ηταν πριν καποιες εβδομαδες. Το Μ. Σαββατο βρηκα το Αθηνα Ταλλιν με 70 ευρω- 20 ευρω κουπονι πηγε μονο 50.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.934
Likes
40.783

Kostass

Member
Μηνύματα
211
Likes
362
Καλημέρα. Όπως γράφω και στον τίτλο σκέφτομαι μήπως περάσουμε το καλοκαίρι 10 ημέρες περίπου (9 Διανυκτερεύσεις) στις βαλτικές χώρες.
Σε μια πρώτη αναζήτηση και βάσει των τιμών αεροπορικών εισιτηρίων αλλά και συγκεκριμένων ημερομηνιών,βλέπω ότι ίσως με βολέψει να πάω Ελσίνκι, να κατέβω μετά Ταλίν,Ρίγα και να γυρίσω από κει Ελλάδα.
Κατά τη γνώμη σας πως θα μπορούσα να κάνω καταμερισμό των 9 Διανυκτερεύσεων σε αυτές τις πόλεις;
Μήπως όμως να άφηνα έξω το Ελσίνκι (μιας και έχω διαβάσει πολύ χλιαρές εντυπώσεις) και να έμενα ας πούμε τέσσερις μέρες Ταλίν και πέντε Ρίγα ή το αντίστροφο;
Ή μήπως είναι πολλές οι μέρες για κάποια από τις δύο πόλεις;
Σόρυ για την μεγάλη ερώτηση αλλά προσπαθώ να είμαι σαφής.
 
Last edited:

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
Θα άφηνα απ' έξω το Ελσίνκι και θα πρόσθετα το Βίλνιους, έχω κάνει αντίστοιχο ταξίδι. Θα έλεγα 2 Ταλίν, 3 Ρίγα, 4 Βίλνιους. Οι 2 τελευταίες πόλεις αποτελούν βάσεις και για μονοήμερες εκδρομές, οπότε ανάλογα τι θες να δεις μένεις και τις αντίστοιχες μέρες στην καθεμία.
4 για Ταλίν και 5 για Ρίγα προσωπικά μου φαίνονται πολλές.
 
Last edited:

GTS

Member
Μηνύματα
6.767
Likes
18.143
Κι εγώ ψηφίζω μια μέρα το πολύ Ελσίνκι μιας και φτάνετε εκεί και μετά Ταλίν, Ρίγα, Βίλνιους.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.688
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom