Ισπανία Ταξίδι στην Ισπανία

Marizaki

Member
Μηνύματα
154
Likes
23
Επόμενο Ταξίδι
UK again..
Ταξίδι-Όνειρο
Ιταλια ;!
Παιδιάααααααααααααααααα είστε εδώ? Έχω καταμπερδευτεί!
Το μόνο σίγουρο είναι ότι θα μείνω στο Τολέδο 9 και 10 βράδυ (δλδ η ολόκληρη Free μέρα και 2 βράδια!!! Οπότε στη Μαδρίτη θα είμαι λίγο από μιάμιση μέρα ..γεμάτη...μπορεί και 2!
Δεν είδα ακόμη Hotel από τα υπόλοιπα που να πρωτοπάω? Λέω να ανέβουμε (2 θα είμαστε) στο λεωφοριάκι για City Tour και να κατέβουμε στο Retiro, plaza Mayor (και για τη σοκολάτα που διάβασα), Prado και στο βοτανικό κήπο (είναι το attacha?). Τα ανάκτορα και το thyssen bornemisza τι σχέση έχουν με αυτά? Πως μπορώ να τα συνδυάσω? Το μουσείο της βασίλισσας Σοφίας είναι στα ανάκτορα?

Ποιος ξέρει καλά από Μαδρίτη? Πώς να βάλω μέσα σε αυτά το Μuseo de jamon, το Le bardemcilla (οδός augusto figueroa47)?
Λέω να πάω επίσης στην περιοχή Chueca για ποτό και/ή plazza del sol (για σαγκρια).

Ουφ!! Αυτά? Πως σας ακούγονται?
 
Last edited by a moderator:

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
298
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα και ινδία
Παιδιάααααααααααααααααα είστε εδώ? Έχω καταμπερδευτεί!
Το μόνο σίγουρο είναι ότι θα μείνω στο Τολέδο 9 και 10 βράδυ (δλδ η ολόκληρη Free μέρα και 2 βράδια!!! Οπότε στη Μαδρίτη θα είμαι λίγο από μιάμιση μέρα ..γεμάτη...μπορεί και 2!
Δεν είδα ακόμη Hotel από τα υπόλοιπα που να πρωτοπάω? Λέω να ανέβουμε (2 θα είμαστε) στο λεωφοριάκι για City Tour και να κατέβουμε στο Retiro, plaza Mayor (και για τη σοκολάτα που διάβασα), Prado και στο βοτανικό κήπο (είναι το attacha?). Τα ανάκτορα και το thyssen bornemisza τι σχέση έχουν με αυτά? Πως μπορώ να τα συνδυάσω? Το μουσείο της βασίλισσας Σοφίας είναι στα ανάκτορα?

Ποιος ξέρει καλά από Μαδρίτη? Πώς να βάλω μέσα σε αυτά το Μuseo de jamon, το Le bardemcilla (οδός augusto figueroa47)?
Λέω να πάω επίσης στην περιοχή Chueca για ποτό και/ή plazza del sol (για σαγκρια).

Ουφ!! Αυτά? Πως σας ακούγονται?
οπα, οπα!!marizaki καταρχην χαλαρωσε λιγο!!!!
ο βοτανικος κηπος ειναι κοντα στην atocha, αλλα δεν ειναι must!
οοοολα αυτα που λες, ειναι σχεδον ολα τα αξιοθεατα της μαδριτης..εννοειται οτι δεν προλαβαινεις να τα δεις ολα..καταρχην λοιπον, αποδεξου το και κανε μια επιλογη..
απο μουσεια-ανακτορα, προλαβαινεις να πας μονο σε ενα απο ολα!και αν θες να περπατησεις και να δεις την πολη, τοτε δεν ξερω αν αξιζει να πας στο ρετιρο!!
πες μου αν προτιμας κλασικη ή συγχρονη τεχνη και εγω θα σου φτιαξω προγραμμα για 2 μερες!!απλα δωσε μου λιγο χρονο!αυριο θα στο εχω ετοιμο!!
 
Last edited by a moderator:

Marizaki

Member
Μηνύματα
154
Likes
23
Επόμενο Ταξίδι
UK again..
Ταξίδι-Όνειρο
Ιταλια ;!
Πήρα φόρα ε? :roll:
Ωραία…λοιπόν…θα κρατήσω σίγουρα το city tour (www.madrdvision.es έχει και τις στάσεις). Προτιμώ σύγχρονη τέχνη και το retiro…για βολτα :rolleyes: κι ένα μουσείο..καλά δεν είναι?
Το αφήνω πάνω σου Latina! Θα σε εμπιστευτώ! Θα ψάξω κι εγώ να δω τι θα βγάλω από το πράγραμμα…ή καλύτερα τι θα αφήσω..χεχε!

Χίλια ευχαριστωωωω!!!
 
Last edited by a moderator:

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
298
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα και ινδία
μην φοβασαι!εχω παει σχετικα προσφατα(2006)και τα θυμαμαι ολα τα αξιοθεατα καλα!
εισαι σε καλα χερια!θα σου φτιαξω το προγραμμα και θα στο φουλαρω και ο,τι θες αφαιρεις!
θα σου γραψω και καποια πραγματα για τολεδο!υπομονη μεχρι αυριο!!
 

Marizaki

Member
Μηνύματα
154
Likes
23
Επόμενο Ταξίδι
UK again..
Ταξίδι-Όνειρο
Ιταλια ;!
μην φοβασαι!εχω παει σχετικα προσφατα(2006)και τα θυμαμαι ολα τα αξιοθεατα καλα!
εισαι σε καλα χερια!θα σου φτιαξω το προγραμμα και θα στο φουλαρω και ο,τι θες αφαιρεις!
θα σου γραψω και καποια πραγματα για τολεδο!υπομονη μεχρι αυριο!!
Είσαι μοναδική!!!:clap::clap:
 

Marizaki

Member
Μηνύματα
154
Likes
23
Επόμενο Ταξίδι
UK again..
Ταξίδι-Όνειρο
Ιταλια ;!
Μια ακόμη ερώτηση. Βρήκα πολλά ωραία ξενοδοχεία κοντά σε: plaza Mayor, Puerta del sol, plaza de castilla και retiro. Έχει σημασία ποιο θα διαλέξω...όσον αφορά την περιοχή εννοώ.
 

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
298
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα και ινδία
Μια ακόμη ερώτηση. Βρήκα πολλά ωραία ξενοδοχεία κοντά σε: plaza Mayor, Puerta del sol, plaza de castilla και retiro. Έχει σημασία ποιο θα διαλέξω...όσον αφορά την περιοχή εννοώ.
ολα αυτα κεντρικα ειναι!!με μετρο θα κυκλοφορεις ετσι κι αλλιως!
εγω ειχα μεινει στο mora και ηταν πολυ καλο και κεντρικο!!για δες το και αυτο!!
 

Marizaki

Member
Μηνύματα
154
Likes
23
Επόμενο Ταξίδι
UK again..
Ταξίδι-Όνειρο
Ιταλια ;!
Παιδιαααα, έχω πρόβλημα...ίσως!! θορυβήθηκα λίγο!! Πώς θα πάω Μαδρίτη με αυτό το χαμό??? Να ανοιξω ένα καινούριο θέμα να το συζητήσουμε λίγο?
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Παιδιαααα, έχω πρόβλημα...ίσως!! θορυβήθηκα λίγο!! Πώς θα πάω Μαδρίτη με αυτό το χαμό??? Να ανοιξω ένα καινούριο θέμα να το συζητήσουμε λίγο?
Όχι όχι να μας τα πεις εδώ... για λέγε για τον χαμό... τι χαμός μεγάλος γίνετε στη Μαδρίτη?
Για το πρωτάθλημα λες? Δεν γίνετε τίποτε φέτος... η Μπαρτσελόνα θα το πάρει... από χρόνου και βλέπουμε η Ρεάλ... ή είσαι Αθλέτικο?
 

KIKI

Member
Μηνύματα
2.698
Likes
6.678
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Αφρική Ναμιμπια
και εγω περιμενω να μας πεις για το χαμο που γινεται στη Μαδριτη...
επειδη γνωριζω Ισπανικα και χθες το βραδυ και σημερα εβλεπα TVE (ισπανικο καναλι) δεν ανεφεραν κανενα "χαμο"
Ξερεις κατι παραπανω για να αρχισω να ανησυχω γιατι εχω αρκετους φιλους που ζουν Ισπανια ...
 

Marizaki

Member
Μηνύματα
154
Likes
23
Επόμενο Ταξίδι
UK again..
Ταξίδι-Όνειρο
Ιταλια ;!
Όχι όχι να μας τα πεις εδώ... για λέγε για τον χαμό... τι χαμός μεγάλος γίνετε στη Μαδρίτη?
Για το πρωτάθλημα λες? Δεν γίνετε τίποτε φέτος... η Μπαρτσελόνα θα το πάρει... από χρόνου και βλέπουμε η Ρεάλ... ή είσαι Αθλέτικο?
Αχ Traveller αχ traveller…για τον ιο των χοίρων λέω. Μεταδίδεται από άνθρωπο σε άνθρωπο με τα σταγονίδια...ακόμη και με χειραψία...μπορεί να προκαλέσει μέχρι και θάνατο! Στην Ισπανία βρέθηκε το πρώτο κρούσμα στην ευρώπη! Πρότειναν να ακυρωθούν τα άσκοπα ταξίδια...!!! L
 

KIKI

Member
Μηνύματα
2.698
Likes
6.678
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Αφρική Ναμιμπια
Όχι όχι να μας τα πεις εδώ... για λέγε για τον χαμό... τι χαμός μεγάλος γίνετε στη Μαδρίτη?
Για το πρωτάθλημα λες? Δεν γίνετε τίποτε φέτος... η Μπαρτσελόνα θα το πάρει... από χρόνου και βλέπουμε η Ρεάλ... ή είσαι Αθλέτικο?


traveller ,τριτη φορα σημερα που με προλαβαινεις και γραφεις πριν απο μενα για μενα :haha:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.276
Μηνύματα
886.027
Μέλη
38.947
Νεότερο μέλος
anthger

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom