Ισπανία Ταξίδι στην Ισπανία

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
298
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα και ινδία
Αυτό το κατάλαβα...έβαλα μία από την υπέροχη Θεσσαλονίκη!!!

…και μια που μιλάμε για Ισπανία...αγγλικά μιλάνε εκεί? Εγώ μιλάω και ιταλικά αλλά…?
αγγλικα??χμ..κατι λιγα..δεν θα εχεις ομως προβλημα!!με τα ιταλικα σου και λιγη φαντασια θα εισαι οκ!!
 

getxowoman

Member
Μηνύματα
2.207
Likes
1.290
Αυτό το κατάλαβα...έβαλα μία από την υπέροχη Θεσσαλονίκη!!!

…και μια που μιλάμε για Ισπανία...αγγλικά μιλάνε εκεί? Εγώ μιλάω και ιταλικά αλλά…?
Δε ξερουν!;) Οχι ξερουν,αλλα δεν ειναι το φορτε τους! Απλα παρε και ενα μικρο λεξικο μαζι σου,σοβαρα! Εχουν τη θεληση να σε βοηθησουν και θα σε βοηθησουν,αλλα παρε μαζι σου το λεξικο για τα βασικα,πως να βγαλεις ενα εισητηριο,το μενου...
 

Marizaki

Member
Μηνύματα
154
Likes
23
Επόμενο Ταξίδι
UK again..
Ταξίδι-Όνειρο
Ιταλια ;!
Καλημέρα!
Κυριακή πρωί- πρωί και όπως βλέπετε έχω αρχίσει...διάβασμα!
Απορίες λοιπόν.
Η κεντρική σελίδα του σιδηροδρομικού σταθμού είναι μόνο στα ισπανικά???!!!! (μόνο με λίγα ιταλικά και πολύ φαντασία όπως είπε η λατίνα θα βγάλω άκρη.) Επίσης…γνωρίζει κανείς μήπως μπορείς να πας απευθείας Segovia από το Τολέδο? Βρήκα μόνο τρένο μέσω Μαδρίτης. Κι έτσι αποφάσισα να μείνω Τολέδο 2 βράδια...να το ευχαριστηθώ και ένα βράδυ Μαδρίτη…δλδ 1,5 μέρα…χωρίς να πάω αλλού. Σωστή σκέψη ε? ε?
 

getxowoman

Member
Μηνύματα
2.207
Likes
1.290
Καλημέρα!
Κυριακή πρωί- πρωί και όπως βλέπετε έχω αρχίσει...διάβασμα!
Απορίες λοιπόν.
Η κεντρική σελίδα του σιδηροδρομικού σταθμού είναι μόνο στα ισπανικά???!!!! (μόνο με λίγα ιταλικά και πολύ φαντασία όπως είπε η λατίνα θα βγάλω άκρη.) Επίσης…γνωρίζει κανείς μήπως μπορείς να πας απευθείας Segovia από το Τολέδο? Βρήκα μόνο τρένο μέσω Μαδρίτης. Κι έτσι αποφάσισα να μείνω Τολέδο 2 βράδια...να το ευχαριστηθώ και ένα βράδυ Μαδρίτη…δλδ 1,5 μέρα…χωρίς να πάω αλλού. Σωστή σκέψη ε? ε?
Καλη σκεψη το προγραμμα,ακομα και αν το τολεδο το βλεπεις σε μια μερα,αλλα σε σε 2 μερες θα το δεις και πιο χαλαρα. Αξιζει να δεις καποια πραγματα χαλαρα και οχι να παω και εδω και εκει για να λεμε μετα σε 3 μερες ειδα αυτες τις πολεις,αλλα στην ουσια δε τις ειδα.
Για γραψε τη σελιδα του σιδηροδρομικου σταθμου να τη δω και να σου πω.
 

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
298
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα και ινδία
καλημερα!!λοιπον, κοιτα..εγω στο τολεδο ειχα παει μονοημερη και μπορω να σου πω οτι την γυρισα ολη την παλια πολη!τα αξιοθεατα ειναι πολλα, αλλα ανετα τα γυριζεις σε μια ημερα!εγω αν σκεφτομουν διανυκτερευση εκει θα το κανα μονο και μονο για να δω την πολη φωτισμενη!εσυ, τις προηγουμενες μερες, θα δουλευεις μεν, αλλα θα δεις την πολη την νυχτα ε???οποτε, λεω να δωσεις αλλη μια μερα στην μαδριτη!!!!
 

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
298
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα και ινδία
Καλημέρα!
Η κεντρική σελίδα του σιδηροδρομικού σταθμού είναι μόνο στα ισπανικά???!!!! (μόνο με λίγα ιταλικά και πολύ φαντασία όπως είπε η λατίνα θα βγάλω άκρη.) Επίσης…γνωρίζει κανείς μήπως μπορείς να πας απευθείας Segovia από το Τολέδο?
το κοιταξα και εγω..δυστυχως, δεν εχει απευθειας τρενο!!:(
 

chrikky

Member
Μηνύματα
1.122
Likes
274
Επόμενο Ταξίδι
Στη Μόσχα αδερφές μου...
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη ξανά...
Που να το μάθει και η chrikky :bleh:..... (λόγω σχετικού αβατάρ)
αχ το χω μάθει από την getxo, αλλά δεν έχω πάει μαδρίτη.. δεν την έχω και σε προτεραιότητα, αλλά άμα πάω θα είναι το πρώτο μέρος για επίσκεψη.. :cool:

(γκρουπάκι φιλων χαβιε θα κάνουμε? :rolleyes: :bleh:)
 

chrikky

Member
Μηνύματα
1.122
Likes
274
Επόμενο Ταξίδι
Στη Μόσχα αδερφές μου...
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη ξανά...
btw, μαριζάκι welcome!!! :)

εμείς εδώ είμαστε βαρκελωνόπληκτοι κυρίως :haha:, αλλά καλά θα περάσεις και στο τολέδο.. είναι φανταστική πόλη το λένε όλοι.. :p (δεν έχω πάει.. :rolleyes:)

βλέπω πιέσεις για το γερμανο-γκρουπ! χαχα!
μπες-μπες.. είμαστε τα καλύτερα παιδιά του φόρουμ.. :cool: ...:bleh:
 

Marizaki

Member
Μηνύματα
154
Likes
23
Επόμενο Ταξίδι
UK again..
Ταξίδι-Όνειρο
Ιταλια ;!
btw, μαριζάκι welcome!!! :)

εμείς εδώ είμαστε βαρκελωνόπληκτοι κυρίως :haha:, αλλά καλά θα περάσεις και στο τολέδο.. είναι φανταστική πόλη το λένε όλοι.. :p (δεν έχω πάει.. :rolleyes:)

βλέπω πιέσεις για το γερμανο-γκρουπ! χαχα!
μπες-μπες.. είμαστε τα καλύτερα παιδιά του φόρουμ.. :cool: ...:bleh:
Κι εμείς Βαρκελώνη θέλαμε αλλά προέκυψε δουλειά στο Τολέδο. Από το να μείνουμε εκεί λέμε να πάμε και Μαδρίτη!!
Οσο για το οτί είστε τα καλύτερα παιδιά εδώ…συμφωνώ και επαυξάνω!!
 

Marizaki

Member
Μηνύματα
154
Likes
23
Επόμενο Ταξίδι
UK again..
Ταξίδι-Όνειρο
Ιταλια ;!
οποτε, λεω να δωσεις αλλη μια μερα στην μαδριτη!!!!
Λοιπόν θα ετοιμάσω πλάνο...και θα σας το παραθέσω για κριτικές!;)
Μπορεί να ετοιμάσω και για 2 ή 1 μέρα στη Μαδρίτη και ακολουθούμε όποιο μας κάτσει καλύτερα!!!
Τα λέμε αργότερααααα
Θενξ γκάιζ:D
 

getxowoman

Member
Μηνύματα
2.207
Likes
1.290
Η σελίδα του σταθμού είναι
Renfe
Λοιπον η σελιδα ειναι και στα αγγλικα,στην κεντρικη σελιδα,κατω αριστερα εκει που υπαρχει ενα τετραγωνακι με ενα κυκλο,κατι σα τη σημαια της Ε.Ε. εκει μπορεις να διαλεξεις τα αγγλικα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.298
Μηνύματα
887.202
Μέλη
38.967
Νεότερο μέλος
plg-12

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom