Τουρκία Ταξίδι στην Κωνσταντινούπολη

giorgos3924

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
Καλησπέρα!
Αύριο πάω Κωνσταντινούπολη.
Έχετε να προτείνετε κανένα καλό προορισμό (αξιοθέατα, καταστήματα, φαγητό, καφές κτλ...)
επίσης που μπορώ να κάνω συναλλαγή σε λίρες;

Ξενοδοχείο μάλλον θα κλείσω αυτό
Booking.com: Paris Hotel, Κωνσταντινούπολη, Τουρκία - 123 Σχόλια πελατών. Κάντε κράτηση σε ξενοδοχείο τώρα!

Έχετε να προτείνετε κάτι καλύτερο με τιμή έως 80 ευρώ
Με δικό του μπάνιο + πρωινό.
Σε περιοχή κοντά αγία σοφία (σουλταναχμετ)

Επίσης, η πιστωτική θα πρέπει να είναι στο όνομα αυτουνου που θα κάνει την κράτηση;
Μπορώ πχ να χρησιμοποιήσω κάποιου συγγενή μου πχ για την κράτηση στο booking?
 

vickokka

Member
Μηνύματα
1.241
Likes
1.943
Ταξίδι-Όνειρο
παντου
Το ξενοδοχείο φαίνεται καλο αλλα θα βρεις κι αλλα πιο κοντά στο κέντρο του Σουλταναχμετ.για αξιοθέατα πρεπει να βρεις ιστορίες εδω και να διαβάσεις κανενα οδηγό!δοκίμασε,αν μπορείς να κατεβα σεις τον Triposo ,εμένα με βοήθησε πολυ στο ταξίδι μου.
 

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.572
Καλησπέρα!
Αύριο πάω Κωνσταντινούπολη.
Έχετε να προτείνετε κανένα καλό προορισμό (αξιοθέατα, καταστήματα, φαγητό, καφές κτλ...)
επίσης που μπορώ να κάνω συναλλαγή σε λίρες;

Ξενοδοχείο μάλλον θα κλείσω αυτό
Booking.com: Paris Hotel, Κωνσταντινούπολη, Τουρκία - 123 Σχόλια πελατών. Κάντε κράτηση σε ξενοδοχείο τώρα!

Έχετε να προτείνετε κάτι καλύτερο με τιμή έως 80 ευρώ
Με δικό του μπάνιο + πρωινό.
Σε περιοχή κοντά αγία σοφία (σουλταναχμετ)

Επίσης, η πιστωτική θα πρέπει να είναι στο όνομα αυτουνου που θα κάνει την κράτηση;
Μπορώ πχ να χρησιμοποιήσω κάποιου συγγενή μου πχ για την κράτηση στο booking?

Για την πιστωτική δε πιστευω να έχεις πρόβλημα, εχω κάνει κρατηση και εγώ με τη κάρτα μου για συγγενείς μου (σε ξενοδοχείο στην Ελλάδα) και δεν είχαμε πρόβλημα. Αλλά μετά η πληρωμή πρέπει να γίνει εκεί με μετρητά γιατί δε μπορείς να τους δώσεις τη πιστωτική του συγγενή σου, δεν επιτρέπεται, πόσο μάλλον αν ζητάνε και pin για να τη χρεώσουν.
Εκτός αν κλείσεις ξενοδοχείο με προπληρωμή οπότε όλη η χρέωση θα γίνει τη στιγμή της κράτησης.
 

giorgos3924

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις! ακομα κοιταω για ξενοδοχείο ομως! είχα βρει ένα πολύ καλο στα 60 ευρώ 3ημερο,αλλα δύστυχως το εχασα και το καλύτερο value for money είναι το παρις. για συναλλαγμα τι γίνεται? που μπορεί να γίνει?
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.792
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου

traveladdict

Member
Μηνύματα
1.380
Likes
1.341
Επόμενο Ταξίδι
Λος Άντζελες
Ταξίδι-Όνειρο
ΣριΛάνκα,Βενεζουέλα ξανά!
Καλά, εσύ αύριο φέυγεις και τώρα κοιτάς για ξενοδοχείο?
 

swift96gr

Member
Μηνύματα
188
Likes
42
Επόμενο Ταξίδι
Ότι κάτσει
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη (ξανά)
Ξενοδοχείο αυτό με 32 ευρω το μονοκλινο και 42 το δίκλινο με πρωινό
Angelos Home & Hotel New House Κωνσταντινούπολη Τουρκία - ΟΙ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΕΚΠΤΩΣΕΙΣ για ξενοδοχεία

Εμεινα περσι αρχες Μαρτίου.
Διπλα στο Τραμ. Ανετο για μετακινήσεις. Πρωινό όχι κάτι ιδιαίτερο.

Εμφανισιακά και από άποψη τιμής δείχνει καλύτρο από αυτό που προτεινεις
 

giorgos3924

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
Εντάξει τα κανόνισα.
Τώρα ψάχνω σχετικά με το συνάλλαγμα.
Πού μπορώ να κάνω συναλλαγή λιρες-ευρω;
Επίσης υπάρχει κάποιος offline χαρτης για android με διάφορες τουριστικές πληροφορίες όπως αυτές του φόρουμ;
 

swift96gr

Member
Μηνύματα
188
Likes
42
Επόμενο Ταξίδι
Ότι κάτσει
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη (ξανά)
Χάλασε 20 ευρώ στο αεροδρόμιο για να έχεις να κινηθεις και μετα θα βρεις μαγαζια που κάνουν συναλλαγμα με καλύτερη ισοτιμία. Θα τα καταλάβεις από την επιγραφή "Döviz"
 

elin

Member
Μηνύματα
15
Likes
28
Επόμενο Ταξίδι
Αλσατία
Ταξίδι-Όνειρο
όχι, κάποιο συγκεκριμένο
Φίλε Γιώργο αν προλάβεις και διαβάσεις το μην μου , για συνάλλαγμα σίγουρα θα κάνεις σε κάποιο doviz. Μην αλλάξεις γύρω από τη στάση του τραμ στο Σουλταναχμέτ. Εκεί οι τιμή είναι γύρω στις 2,32 με 2,34 λίρες. Καλύτερς τιμές αυτήν την εποχή γύρω στο 2,38 θα βρεις είτε στην κλειστή αγορά (καπαλί τσαρσί) ή αν βρεθείς στην άλλη κλειστή αγορά των μπαχαρικών, ακριβώς πίσω της ο δρόμος που ανεβαίνει στα 30 μέτρα υπάρχει ένα doviz με όνομα Zeki έχει πάντα την καλύτερη τιμή.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.298
Μηνύματα
887.192
Μέλη
38.966
Νεότερο μέλος
christinalovari@y

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom