ΗΠΑ Ταξίδι στην Νέα Υόρκη, ποσο θα κοστίσει περίπου;

Hayate

Member
Μηνύματα
842
Likes
5.116
Επόμενο Ταξίδι
Oπου δεν κανονιζουμε..
Ταξίδι-Όνειρο
Hokkaido χειμωνα
Γεια σου φίλε μου. Τα αεροπορικά τόσο περίπου οι τιμές βρήκα και εγώ τα οποία καλύπτονται από την δικιά μ τσέπη, διαβατήριο και esta θα το κάνουν δωρο οι γονείς για γενέθλια, και σε hostel θα μείνω ναι, νομίζω η τιμή δεν θα κυμανθεί περίπου σε κάνα 1.500 ;
Αποψη μου με σωστη διαχείριση και λιγο ψάξιμο χωρις πολλες στερησεις με 1500 κάθεσαι 10 μερες αρκετα ανετα.. Εχεις και περιθωριο για ενα αγωνα η ενα μιουζικαλ(μετραει τρελα) στα 50-70 δολάρια.. Λεω αποψη μου αλλα το εχω κανει κιολας, μπορεί και με λιγότερα..
 

PanosDJ

Member
Μηνύματα
17
Likes
31
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Ταξίδι-Όνειρο
Μάτσου Πίτσου
Αποψη μου με σωστη διαχείριση και λιγο ψάξιμο χωρις πολλες στερησεις με 1500 κάθεσαι 10 μερες αρκετα ανετα.. Εχεις και περιθωριο για ενα αγωνα η ενα μιουζικαλ(μετραει τρελα) στα 50-70 δολάρια.. Λεω αποψη μου αλλα το εχω κανει κιολας, μπορεί και με λιγότερα..
Φίλε μου Μ έδωσες ένα χαμόγελο ελπίδας, είσαι πολύ τυχερός, στο κάτω κάτω την βγάζουμε και με 1 dollar pizza 😂 1.500 ευρώ για 10 μέρες θα ναι όνειρο, μόνος πήγες εσύ η με παρέα;
 

Hayate

Member
Μηνύματα
842
Likes
5.116
Επόμενο Ταξίδι
Oπου δεν κανονιζουμε..
Ταξίδι-Όνειρο
Hokkaido χειμωνα
Φίλε μου Μ έδωσες ένα χαμόγελο ελπίδας, είσαι πολύ τυχερός, στο κάτω κάτω την βγάζουμε και με 1 dollar pizza 😂 1.500 ευρώ για 10 μέρες θα ναι όνειρο, μόνος πήγες εσύ η με παρέα;
Μα τοσο βγαίνει.. Ισως να υπερεβαλλα λιγο στο κοστος διαμονης καθως απο οτι τσεκαρω ανέβηκαν λιγο οι τιμές και στα hostel απο τα 25 στα 35 ας πούμε αλλα παλι βγαίνει... Εχω παει και με παρέα και μόνος.. Απλα θελει προπορεια λιγο αν εχεις τη δυνατότητα ώστε να πετύχεις καλες τιμές σε εισητηρια και να έχεις επιλογες στη διαμονη..
 

PanosDJ

Member
Μηνύματα
17
Likes
31
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Ταξίδι-Όνειρο
Μάτσου Πίτσου
Μα τοσο βγαίνει.. Ισως να υπερεβαλλα λιγο στο κοστος διαμονης καθως απο οτι τσεκαρω ανέβηκαν λιγο οι τιμές και στα hostel απο τα 25 στα 35 ας πούμε αλλα παλι βγαίνει... Εχω παει και με παρέα και μόνος.. Απλα θελει προπορεια λιγο αν εχεις τη δυνατότητα ώστε να πετύχεις καλες τιμές σε εισητηρια και να έχεις επιλογες στη διαμονη..
Μόλις τώρα βρήκα ένα πολύ καλό χοστελ με 25.. και αεροπορικα βρήκα και με 280 και με 300 και, αν πάω λιγότερες μέρες μειώνεται και το κόστος έτσι; Και επίσης για Λος Άντζελες τόσο κυμαίνονται πάλι οι τιμές;
 

orck

Member
Μηνύματα
662
Likes
1.011
Ειμαι με αυτους που σου λενε δοκιμασε κατι φτηνοτερο πρωτα καπου εδω κοντα, Μιλανο, Λονδινο, Παρισι. Οτιδηποτε πεταει η φτηνοεταιρια που σου αρεσει.
Το 1500αρικο που σου ειπε ενας φιλος παραπανω μου φαινεται δυσκολο να βγει.
Ειναι μακρινο ταξιδι που δεν θα το κανεις καθε χρονο, θελει σιγουρα εβδομαδα και πανω.

Σε ενα κοντινο Λονδινο που θα παρεις το εισητηριο με 50 πηγαινελα πας και για 2ημερο. δεν τρεχει τιποτα.

Καλα ρε παιδια στα McDonalds θες 15δολλαρια για να φας;
 

Hayate

Member
Μηνύματα
842
Likes
5.116
Επόμενο Ταξίδι
Oπου δεν κανονιζουμε..
Ταξίδι-Όνειρο
Hokkaido χειμωνα
Μόλις τώρα βρήκα ένα πολύ καλό χοστελ με 25.. και αεροπορικα βρήκα και με 280 και με 300 και, αν πάω λιγότερες μέρες μειώνεται και το κόστος έτσι; Και επίσης για Λος Άντζελες τόσο κυμαίνονται πάλι οι τιμές;
Δες μόνο λιγο τι αποσκευές μπορείς να πάρεις σε αυτές τις τιμές που βρήκες.. . Για Λος Άντζελες ειναι αρκετά πιο ακριβα τα εισητηρια.. Επιπλέον προφανώς να έχεις στο νου σου μια ταξιδιωτικη ασφάλεια.. Ειναι ρισκο Αμερική χωρις ασφαλιση...
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.377
Likes
14.283
Τα 1500 που υπολόγισα για 6 μέρες είναι χωρίς έξοδα διαβατηρίου,εστα και ταξ.ασφάλειας που είναι φυσικά απαραίτητη για ΗΠΑ.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.030
Likes
41.021
Εγω ειμαι ασχετη απο υπερανλαντικα, αλλα δεν θελει καποια εμπειρια η/και καβατζα να δεις πως θα βρεις λυση αν κατσει μια στραβη και εισαι ισα ισα στα λεφτα στου διαολου το κερατο? Δηλαδη αυτα δεν γινονται ετσι επειδη ειναι καποιος 18 και νομιζει οτι ολα πανε ρολοι στα ταξιδια.
 

PanosDJ

Member
Μηνύματα
17
Likes
31
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Ταξίδι-Όνειρο
Μάτσου Πίτσου
Εγω ειμαι ασχετη απο υπερανλαντικα, αλλα δεν θελει καποια εμπειρια η/και καβατζα να δεις πως θα βρεις λυση αν κατσει μια στραβη και εισαι ισα ισα στα λεφτα στου διαολου το κερατο? Δηλαδη αυτα δεν γινονται ετσι επειδη ειναι καποιος 18 και νομιζει οτι ολα πανε ρολοι στα ταξιδια.
αρχικά ποιος νομίζει ότι όλα πάνε Ρόλοι; Δεν αναφέρθηκε πουθενά 🙂. Απλώς να χτιστεί μια βάση, γιατί αναφέρθηκα και πιο πάνω ότι αν ακυρώσει το άτομο που είναι να πάω η λύση είναι το ταξιδιωτικό
 

gkalla

Member
Μηνύματα
1.253
Likes
6.733
Επόμενο Ταξίδι
Βελιγράδι
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα, Περού, Ν. Ζηλανδία

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.141
Likes
20.435
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Εγω ειμαι ασχετη απο υπερανλαντικα, αλλα δεν θελει καποια εμπειρια η/και καβατζα να δεις πως θα βρεις λυση αν κατσει μια στραβη και εισαι ισα ισα στα λεφτα στου διαολου το κερατο? Δηλαδη αυτα δεν γινονται ετσι επειδη ειναι καποιος 18 και νομιζει οτι ολα πανε ρολοι στα ταξιδια.
Επιτέλους το είπε κάποιος!
 

Hayate

Member
Μηνύματα
842
Likes
5.116
Επόμενο Ταξίδι
Oπου δεν κανονιζουμε..
Ταξίδι-Όνειρο
Hokkaido χειμωνα
Εγω ειμαι ασχετη απο υπερανλαντικα, αλλα δεν θελει καποια εμπειρια η/και καβατζα να δεις πως θα βρεις λυση αν κατσει μια στραβη και εισαι ισα ισα στα λεφτα στου διαολου το κερατο? Δηλαδη αυτα δεν γινονται ετσι επειδη ειναι καποιος 18 και νομιζει οτι ολα πανε ρολοι στα ταξιδια.
Προφανώς.. Καβατζα θεωρητικα ειναι να εχεις ισως μια δεύτερη κάρτα ας πούμε σε διαφορετικό σημείο απο τις υπολοιπες, να ξέρεις οτι υπάρχει κάποιος να σου βάλει καποια χρήματα αν για κάποιο λογο συμβεί κατι και σίγουρα η μεγαλύτερη καβατζα η ταξιδιωτικη ασφάλεια ειτε είναι υποχρεωτικη είτε οχι...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.195
Μηνύματα
883.532
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom