Πολωνία Ταξίδι στην Πολωνία και περιορισμοί covid

spyros91

Member
Μηνύματα
869
Likes
789
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ντουμπαι
Ο,τι να ´ναι το skyscanner.. Ευχαριστώ πολύ!
Έτσι πως πάει το πράγμα, πέρα από το site της iata, θα κοιτάμε και το cnn για Πολωνία.. δύσκολα εκεί τα πράγματα με Λευκορωσία και μετανάστες.. ελπίζω να μην γίνει τίποτα περίεργο!
 

spyros91

Member
Μηνύματα
869
Likes
789
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ντουμπαι
Ποιες είναι η προϋποθέσεις εισόδου στη χώρα αυτή τη περίοδο για ανεμβολιαστος?
Αυτή την περίοδο αν είσαι ανεμβολιαστος, μπορείς να μπεις στην χώρα με αρνητικο τεστ 48 ωρών, χωρίς να μπεις σε καραντίνα.. Temporary limitations - Coronavirus: information and recommendations - Gov.pl website
 

Traveler koko

Member
Μηνύματα
147
Likes
691
Επόμενο Ταξίδι
Ισλανδία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Μαλδίβες
Καλησπέρα σχεδιάζω να πάω Κρακοβία για Πρωτοχρονιά τετραήμερο.. Με τα τωρινά δεδομένα χρειάζεται Ράπιντ 48 ωρών για ανεμβολιαστους?
Στην επιστροφή για Ελλάδα θέλει ξανά Ράπιντ κ plf?? Ξέρει κάποιος κάποιο φαρμακείο ή άλλο στην Κρακοβία για Ράπιντ?
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.013
Likes
6.395
Δεν ξέρω τι χρειάζεται για ανεμβολιαστους αλλά σίγουρα θέλει να συμπληρώσεις το plf.

Το οποίο plf δεν το κοίταξε κανένας στο αεροδρόμιο και βασικά δεν κοίταξαν ούτε πιστοποιητικό εμβολιασμού. Αλλά δεν θέλω να πάρω κανέναν στο λαιμό μου. Και βασικά εμβολιαστείτε (άσχετο αλλά και σχετικό)

Τώρα εκεί γενικά δεν φοράει σχεδόν κανένας μάσκα. Μόνο σε ένα εμπορικό φορούσαν μερικοί. Αλλά γενικά δεν καταλαβαίνεις πως υπάρχει ιός.
 

spyros91

Member
Μηνύματα
869
Likes
789
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ντουμπαι
Δεν ξέρω τι χρειάζεται για ανεμβολιαστους αλλά σίγουρα θέλει να συμπληρώσεις το plf.

Το οποίο plf δεν το κοίταξε κανένας στο αεροδρόμιο και βασικά δεν κοίταξαν ούτε πιστοποιητικό εμβολιασμού. Αλλά δεν θέλω να πάρω κανέναν στο λαιμό μου. Και βασικά εμβολιαστείτε (άσχετο αλλά και σχετικό)

Τώρα εκεί γενικά δεν φοράει σχεδόν κανένας μάσκα. Μόνο σε ένα εμπορικό φορούσαν μερικοί. Αλλά γενικά δεν καταλαβαίνεις πως υπάρχει ιός.
Το plf ούτε εμάς το έλεγξαν.. τα πιστοποιητικά όμως τα έλεγξαν κανονικά ( στο αεροδρόμιο της Κρακοβίας) ..αλλά ναι ισχύει, δεν καταλαβαίνουν τι εστί covid..
 

spyros91

Member
Μηνύματα
869
Likes
789
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ντουμπαι
Καλησπέρα σχεδιάζω να πάω Κρακοβία για Πρωτοχρονιά τετραήμερο.. Με τα τωρινά δεδομένα χρειάζεται Ράπιντ 48 ωρών για ανεμβολιαστους?
Στην επιστροφή για Ελλάδα θέλει ξανά Ράπιντ κ plf?? Ξέρει κάποιος κάποιο φαρμακείο ή άλλο στην Κρακοβία για Ράπιντ?
Kαλησπερα!! Όπως τα είπες είναι .. φαρμακείο δεν γνωρίζω, αλλά μην σε αγχωνει κάτι θα βρεις.. βέβαια μπορεί σε 20 μέρες να έχουν αλλάξει τα πράγματα..
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.070
Likes
1.941
Kαλησπερα!! Όπως τα είπες είναι .. φαρμακείο δεν γνωρίζω, αλλά μην σε αγχωνει κάτι θα βρεις.. βέβαια μπορεί σε 20 μέρες να έχουν αλλάξει τα πράγματα..
Βγηκαν νεα μετρα τα οποια ισχυουν ως την πρωτοχρονια αν καταλαβα καλα..30% πληροτητα σε ξενοδοχεια,μαγαζια,εστιατορια και απο 1 Μαρτιου υποχρεωτικος εμβολιασμος σε καποια επαγγελματα...α και 75% πληροτητα στα μμμ..ολα αυτα απο 15 Δεκεμβρη..το θεμα ομως ειναι αλλο..διαβαζω σε μισα site οτι απο τις 15-12 και μετα για να μπεις σε εστιατοριο θα πρεπει να χεις πιστοποιητικο...στα αλλα μισα δε λεει κατι τετοιο...αν ειστε εκει ηδη καντε μου μια χαρη και ρωτηστε καποιον ντοπιο αν θελετε να μας πει τι θα γινει ακριβως γιατι οι ξενοδοχοι τα παρουσιαζουν ολα ροδινα μη τυχον και χασουνε λεφτα!!!
 

spyros91

Member
Μηνύματα
869
Likes
789
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ντουμπαι
Καλησπέρα σχεδιάζω να πάω Κρακοβία για Πρωτοχρονιά τετραήμερο.. Με τα τωρινά δεδομένα χρειάζεται Ράπιντ 48 ωρών για ανεμβολιαστους?
Στην επιστροφή για Ελλάδα θέλει ξανά Ράπιντ κ plf?? Ξέρει κάποιος κάποιο φαρμακείο ή άλλο στην Κρακοβία για Ράπιντ?
Φαρμακείο : Diagnostyka. Laboratoria Medyczne.
οδός Κοpernika 8 ..σίγουρα θα υπάρχουν κι άλλα!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.116
Μηνύματα
880.711
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom