Ηνωμένο Βασίλειο Ταξίδι στην Σκωτία

interted

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
8.197
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ράφτινγκ στον Ουρουμπάμπα
Ειναι πολλα τα ερωτήματα και έχουν καλυφθεί και σε άλλες ενότητες.

Εδώ θα πρότεινα ένα πολύ καλό bed & breakfast στο Fort William που είναι καλό σημείο για μια διανυχτέρευση.

http://www.hillview-fortwilliam.com/

Πολύ εξυπηρετικός κόσμος, ωραία θέα, βλέπεις ελαφάκια να περνάνε το πρωί, καθαρά.
 

titi...

Member
Μηνύματα
8
Likes
4
καλησπέρα παιδια!θελω να με βοηθήσετε στο ταξιδι που ετοιμάζω...θα προσγειωθω Μάντσεστερ κ θελω να παω Σκωτία,θελω να αποφύγω το αμαξι,λογω ανάποδης οδήγησης,και φυςικα θελω οικονομικές λύσεις!!!επισης αν θελετε πειτε μου κ ποια μέρη δε πρεπει να χάσω με Τπτ..μερες θα εχω αρκετες,ο χρόνος δε μας αγχώνει...
 

malysa

Member
Μηνύματα
1.047
Likes
1.827
Επόμενο Ταξίδι
έλα μου ντε...
Ταξίδι-Όνειρο
3η βραχονησίδα αριστερά

taver

Member
Μηνύματα
12.490
Likes
29.006
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Παρακαλω η πολη Ayr στην Σκωτια ειναι πιο νοτια απο τα νησια Orkney and Shetland στην Σκωτια ;
Οτιδήποτε στη Σκωτία είναι πιο νότια από τα νησιά αυτά. Εξ' ορισμού. Τα νησιά αυτά, βλέπεις, είναι τέρμα βόρεια.
 

coco

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
2.283
Επόμενο Ταξίδι
ιταλια παλι
Ταξίδι-Όνειρο
ρωσια
Μα το Θεο,αμφεβαλλα οτι υπαρχει αυτο το μερος...
 
Μηνύματα
12
Likes
0
Κ το Inverness ειναι μεγάλη πόλη. Τα υπόλοιπα ειναι σχετικα μικρές πόλεις. Για φαγητο μέχρι 21.30-22.00. Μετά τίποτα. Τίποτα απολύτως όμως! Ενα βράδυ την πατήσαμε στο fort Augustus και μείναμε νηστικοί! Τα πάρκινγκ ειναι αυτοματα. Για βενζινάδικα δε θυμάμαι... Όσο αφορά το budget ολα ειναι σχετικά όπως καταλαβαίνεις! Το budget σου 10 μέρες 2 άτομα ειναι οριακά το min πιστεύω. Εξαρτάται τι τιμές θα βρεις βέβαια! 2 αεροπορικά 400€ + 750€ για 9 βραδιά + 300€ αμάξι για 6 μέρες + 200€ βενζίνη + 1500€ (150€*10 διατροφή, είσοδοι κτλ).
Καλο σας μεσημερι μπορει καποιος στην Σκωτια να βρει οργανωσεις αξιοπιστες που προσεχουν ατομα 55 ετων και πανω και ελληνες ;
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.393
Likes
14.315
Καλο σας μεσημερι μπορει καποιος στην Σκωτια να βρει οργανωσεις αξιοπιστες που προσεχουν ατομα 55 ετων και πανω και ελληνες ;
Συγνώμη τι ακριβώς ψάχνουμε εδώ;Θα πάει κάποιος μόνιμα στην Σκωτία που θα είναι +55 και ΄Ελληνας και θα πρέπει να τον προσέχουν;Γιατί;΄Εχει κάποιο πρόβλημα;Και ψάχνουμε για δωρεάν ή με πληρωμή;
 

Jim@ras

Member
Μηνύματα
17
Likes
2
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Καλησπέρα παιδιά,
Σπουδάζω στην Αγγλία, και έχω κλείσει να πάω ένα 5ήμερο(3-8 Νοεμβρίου) στη Σκωτία εκδρομή.. Βρήκα πολύ φθηνά εισιτήρια με λεωφορείο για Γλασκώβη..
Τι λέτε όμως να κάνω; Να κλείσω σε κάποιο Χόστελ στην Γλασκώβη, και με βάση αυτή να γυρίσω κάποια μέρη εκεί πέρα;
Σαν βασικό μέρος έχω το Εδινβούργο.. Θα μπορέσω όμως να το δω καλά αν πάω 1 μέρα μονοήμερη; Χρειάζεται να μείνω;
Επίσης τι άλλες περιοχές κοντά στην Γλασκώβη θα μπορούσα να εξερευνήσω;
Είναι δηλαδή καλή ιδέα να μένω Γλασκώβη και να γυρίσω όσα περισσότερα μέρη μπορώ;

Ευχαριστώ πολύ :)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.839
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom