Ουγγαρία Ταξίδι στη Βουδαπέστη

thespyros

Banned
Μηνύματα
391
Likes
32
Επόμενο Ταξίδι
ισπανια ΜΑΔΡΙΤΗ ΠΡΟΣΕΧΩΣ
ΣΤΙΣ 17 ΚΑΙ 20 αναχωρωωωωωωωω αν και δεν θυμαμαι καλα τα εισητηρια του μετρο .τελος παντων ν
 

eua9

Member
Μηνύματα
85
Likes
12
Γύρισα και εγώ από Βουδαπέστη, το μικρό Παρίσι! Ήταν ανέλπιστα όμορφη! Τι εικόνες! Καμία σχέση με μιζέρια. Καλύτερη από Βιέννη! Μου θύμισε Παρισάκι σε κάποιες φάσεις. Και η Rynair Κυρία, δεν μπορώ να πω, αν και ο αδερφός μου που πήγε Μιλάνο-Βαλένθια με ryanair είχαν καθυστέρηση 5 ώρες.
Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου:clap:.. μου θύμισε και εμένα Παρίσι (σε μικρογραφία).. και το παρίσι είναι η αδυναμία μου άρα η βουδαπέστη μου άρεσε πολύ!
βουδαπέστη θα ξανά πήγαινα σίγουρα.. βιέννη δεν νομίζω ..
 

thespyros

Banned
Μηνύματα
391
Likes
32
Επόμενο Ταξίδι
ισπανια ΜΑΔΡΙΤΗ ΠΡΟΣΕΧΩΣ
αντε να δω σε 2 ωρες πεταωωωωωωωωωωω
 

eua9

Member
Μηνύματα
85
Likes
12
Γύρισα πριν 4 μέρες..:D
Εγώ σαν tip θα σας έλεγα να πάτε να φάτε στην κεντρική αγορά γκούλας και λούγκος καθώς και τα υπέροχα λουκάνικα..
πήγα και σε κυριλέ εστιατόρια που συστήνονταν από το φόρουμ ήταν ωραία και εκεί αλλά δεν ξέρω η παραδοσιακή γεύση πιστεύω ότι ήταν στην αγορά.. βέβαια η κατάσταση εκεί είναι κάπως.. πολύς κόσμος και γενικά ψάχνεις να βρεις τραπεζάκι και σκαμπό για να μην φας όρθιος.. πάντως τα φαγητά ηταν περιποιημένα και καθαρά παρόλο που σερβιρονταν σε πλαστικά πιάτα.. αξία γεύματος(5 ευρώ).. αλλά φεύγετε σκασμένοι..και πραγματικα πεντανόστιμα!:clap:
υπόψιν ότι δεν συνηθίζω να τρώω σε τέτοιο στυλ άρα πιστεύω ότι αξίζει μια επίσκεψη εκεί ένα μεσημεράκι.. υπόψιν οτι κλείνει στις 3..
 

eua9

Member
Μηνύματα
85
Likes
12
τώρα που αναφέρατε εισιτήρια πραγματικά παιδιά υπάρχουν 3 άτομα μονίμως στην είσοδο του μετρό έτσι ώστε να ελέγχουν τα εισιτήρια ! :shock: δεν το έχω ξανά δει αυτό! κάθε λίγο και λιγάκι έψαχνα να βρω το εισητήριο για να το δείξω!
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
Γύρισα πριν 4 μέρες..:D
Εγώ σαν tip θα σας έλεγα να πάτε να φάτε στην κεντρική αγορά γκούλας και λούγκος καθώς και τα υπέροχα λουκάνικα..
πήγα και σε κυριλέ εστιατόρια που συστήνονταν από το φόρουμ ήταν ωραία και εκεί αλλά δεν ξέρω η παραδοσιακή γεύση πιστεύω ότι ήταν στην αγορά.. βέβαια η κατάσταση εκεί είναι κάπως.. πολύς κόσμος και γενικά ψάχνεις να βρεις τραπεζάκι και σκαμπό για να μην φας όρθιος.. πάντως τα φαγητά ηταν περιποιημένα και καθαρά παρόλο που σερβιρονταν σε πλαστικά πιάτα.. αξία γεύματος(5 ευρώ).. αλλά φεύγετε σκασμένοι..και πραγματικα πεντανόστιμα!:clap:
υπόψιν ότι δεν συνηθίζω να τρώω σε τέτοιο στυλ άρα πιστεύω ότι αξίζει μια επίσκεψη εκεί ένα μεσημεράκι.. υπόψιν οτι κλείνει στις 3..
δόξα το θεό, και νόμιζα πως μόνος τα έλεγα, μόνος τα άκουγα

α και είναι Λάνγκος ;)
 

eua9

Member
Μηνύματα
85
Likes
12
δόξα το θεό, και νόμιζα πως μόνος τα έλεγα, μόνος τα άκουγα

α και είναι Λάνγκος ;)
ναι όντως θανάση είχες δικιο..:D
πήγαμε στην αγορά Σάββατο και ρωτούσαμε αν θα είναι και την Κυριακή ανοιχτά για να ξανά πάμε.. δυστυχώς Κυριακή Κλειστά!

τι Λάνγκος τι Λούγκος :p ! φάτε το παραδοσιακό με σαλάμι δικό τους και ένα περίεργο τυρί είναι πεντανόστιμο :clap:
 

EIRHNH2

Member
Μηνύματα
1.279
Likes
1.348
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
ο κόσμος ΟΛΟΣ!!!!
δόξα το θεό, και νόμιζα πως μόνος τα έλεγα, μόνος τα άκουγα

α και είναι Λάνγκος ;)
και εμεις φαγαμε και εκει !!! αν και πηγαμε με το κλεισιμο και τα μισα ειχαν κλεισει (πρεπει να ηταν 4.30 - οποτε πατε νωρις)
Λάνγκος φαγαμε με κρεμα τυρι και σαλαμι και ηταν φανταστικο!!! Μαζι με μαυρη μπυριτσα!:D
Τα γλυκα τους ηταν χαλια... Εντελως αγλυκα!:(
 

dimat

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Λημνος
Ταξίδι-Όνειρο
Θιβετ
πεταμε αυριο για Βουδαπέστη και ο καιρος θα ειναι χαλια ολοι την εβδομάδα. Κριμα!!!:(:(:(
 

mariaj

Member
Μηνύματα
319
Likes
414
Ταξίδι-Όνειρο
Bali
πεταμε αυριο για Βουδαπέστη και ο καιρος θα ειναι χαλια ολοι την εβδομάδα. Κριμα!!!:(:(:(
Υπομονή, μην αγχώνεστε,απλά δεν θα έχετε σύμμαχο τον καιρό..Και πάλι έστω με μία κάποια δυσκολία θα κάνετε τις βόλτες σας,θα δείτε τα αξιοθέατά σας και θα είστε μια χαρά.Σας εύχομαι να τα περάσατε τέλεια και να μας πεις εντυπώσεις όταν με το καλό γυρίσετε!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.723
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
fanisfanisfanis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom