ΗΠΑ Ταξίδι στη Νέα Υόρκη

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Μα τώρα θες να βγείς και από πάνω? Απαξιώνεις και κατηγορείς μια ολόκληρη εταιρία επειδή ξέρασε ένα παιδί επάνω σου και επειδή λες ότι μιλούσαν οι αεροσυνοδοί και η πτήση ήταν νύχτα? Πες μας σε παρακαλώ πόσα υπερατλαντικά έχεις κάνει και με τι κριτήρια συγκρίνεις την ΟΑ με τις άλλες εταιρίες...
Καλα και συ γιατι ενοχλεισαι τοσο με την δικη μου αποψη?Ρωτησε καποιος για την Ολυμπιακη..αλλοι ειπαν καλα ...αλλοι ειπαν ασχημα.Δεν αρεσουν σε ολους το ιδιο οι υπηρεσιες μιας εταιριας.Δεν με ενοχλησε οτι το παιδι(ηταν 16 ετων παρεπιπτοντως) εκανε εμετο.Το ανεφερα ως γεγονος που δημιουργησε πανζουρλισμο (η μανα του φωναζε ...μπλα μπλα μπλα) και αναγκασε τους συνοδους να αφησουν τη βολη και την κουβεντουλα τους.Ουτε στη νυχτα αναφερθηκα,αυτο που με ενοχλησε ηταν οτι οι συνοδοι αδιαφορουσαν για τους επιβατες...ερχονταν διαφοροι τους ζηταγαν κατι μια ...δυο..τρεις ..ελεγαν θα το κανουν αλλα που.......Διαμαρτυρηθηκαν και αλλοι επιβατες .
Ηταν η κουβεντα για την Ολυμπιακη ,ειπα την αποψη μου ...αυτη ειναι ..αρεσει ..δεν αρεσει...εσυ την διαβαζεις...αν δεν συμφωνεις ..πηγαινε παρακατω και μην ασχολεισαι με την δικη μου γνωμη .
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
1. Η Ο.Α όντως πετάει από το terminal 1 στο JFK...
2. Σοφά τα λέει ο Δευκ.... πρώτα τα διαβατήρια και μετά οι αποσκευές...
3. Η Ο.Α όπως καταλαβαίνεις είναι μπάχαλο ειδικά αυτή την εποχή... σε όλες τις σοβαρές εταιρίες έχεις την δυνατότητα να διαλέξεις την θέση σου από το internet... στην Ο.Α ας ελπίσουμε οτι αυτό θα γίνει από Οκτώβρη μεριά... μέχρι τότε πάρε κανένα τηλ. μπας και γίνει κανένα θαύμα αλλιώς το check in...

Μαλλον τελικα λεμε τα ιδια......
στο μπαχαλο αναφερομαι
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Bεβαίως και λέμε τα ίδια...

ότι η ΟΑ πήγαίνει στο terminal 1 και οτι επειδη είναι σε περιόδο ανασυγκρότησης δεν μπορείς να κλείσεις online της θέσεις σου... αυτό τι σχέση έχει με τις πτήσεις της ΟΑ και την inflight εξυπηρέτηση μόνο εσύ το καταλαβαίνεις...

Σίγουρα ομιλείς την Ελληνική?
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Bεβαίως και λέμε τα ίδια...

ότι η ΟΑ πήγαίνει στο terminal 1 και οτι επειδη είναι σε περιόδο ανασυγκρότησης δεν μπορείς να κλείσεις online της θέσεις σου... αυτό τι σχέση έχει με τις πτήσεις της ΟΑ και την inflight εξυπηρέτηση μόνο εσύ το καταλαβαίνεις...

Σίγουρα ομιλείς την Ελληνική?
Διευκρινησα οτι αναφερομουν στο μπαχαλο και οχι στα terminal

Φαρσι
σου εστελνα ενα π.μ. αλλα δυστυχως δεν εχω πολλα ποστ και δεν το εστειλε
ελεγα λοιπον οτι αυτο πιστευεις ..αυτο πιστευω .....δεν συμφωνουμε.. δεν ενδιαφερεται και κανεις εξαλλου να διαβαζει αυτα που λεμε μεταξυ μας η τις οποιες ειρωνιες και τα συναφη...οποτε θα το εκτιμουσα ιδιαιτερως ..αν δεν μου ξανααπαντουσες στο συγκεκριμενο φορουμ .Υπαρχουν πολλα ατομα με τα οποια μπορεις να επικοινωνησεις και να συμφωνησεις...δεν χρειαζεται αλλο να απαντας σε μενα.
Σε ευχαριστω
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.400
Likes
17.206
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Επειδή όντως δεν εινδιαφέρεται κανείς γι'αυτά που λέτε συνέχεια μεταξύ σας, παρακαλώ ας λήξει αυτό το κομμάτι της συζήτησης εδώ, νομίζω ήταν σαφές το ζήτημα και δόθηκαν οι όποιες εξηγήσεις θεώρησε ο καθένας ότι έπρεπε να δώσει.

Ας συνεχίσουμε παρακαλώ περί Νέας Υόρκης, ναι; :)
 

giorgosk

Member
Μηνύματα
322
Likes
63
Επόμενο Ταξίδι
Μπέργκαμο Κόμο Λέκο
Ταξίδι-Όνειρο
Los Angeles
Μήπως κατά την απογείωση θα πρέπει να μασάμε τσίχλα;
Το άκουσα από κάποιον και αυτό.
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.951
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
Μήπως κατά την απογείωση θα πρέπει να μασάμε τσίχλα;
Το άκουσα από κάποιον και αυτό.
ναί ! όντως ειναι αλήθεια ..σκοπό έχει για να μην βουλώνουν τα αυτιά,όταν παίρνει ύψος το αεροπλάνο...
προσοχή όμως η τσίχλα πρέπει να είναι trident δυόσμος!(αυτό είναι πλάκα):D
 

giorgosk

Member
Μηνύματα
322
Likes
63
Επόμενο Ταξίδι
Μπέργκαμο Κόμο Λέκο
Ταξίδι-Όνειρο
Los Angeles
Και κάτι άλλο.

Το όριο για τις βαλίτσες για Νέα Υόρκη είναι 2 χ 23 κιλά;

Ή μήπως έχει αλλάξει.
 

giorgosk

Member
Μηνύματα
322
Likes
63
Επόμενο Ταξίδι
Μπέργκαμο Κόμο Λέκο
Ταξίδι-Όνειρο
Los Angeles
Θα ήθελα να πάρω κάποια αναμνηστικά δώρα για τους συγγενείς μου στην Νέα Υόρκη.

Θα βρω στο αεροδρόμιο;
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.400
Likes
17.206
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Θα βρεις παντού στο Μανχάταν, υπάρχουν άπειρα μαγαζιά με αναμνηστικά, ειδικά γύρω από την Times Square.
 

giorgosk

Member
Μηνύματα
322
Likes
63
Επόμενο Ταξίδι
Μπέργκαμο Κόμο Λέκο
Ταξίδι-Όνειρο
Los Angeles
Στο αεροδρόμιο Ελ . Βενιζέλος υπάρχουν αρκετά καταστήματα με αναμνηστικά δώρα από Ελλάδα;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.195
Μηνύματα
883.531
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom