Ταξίδι στη Σικελία

zeel

Member
Μηνύματα
25
Likes
9
Επόμενο Ταξίδι
ουκρ-ρωσ-φιν-εσθ-λετ-πολω
Ταξίδι-Όνειρο
ΥΠΕΡΣΙΒΗΡΙΚΟΣ
ωραια!! ακριβως εκει θελω να παω καποια στιγμη...
εχω και φιλο να μεινω,,,
φανταζομαι απιθανη!!!ετσι??
ότι καλύτερο έχω δει.
Πήγα με αμάξι όλη τη Σκανδιναβία.
Η Νορβηγία σε κάθε στροφή, σε κάθε έξοδο από τούνελ ειναι και μιά έκπληξη.
Οπως βέβαια και οι άνθρωποι,Φιλικότατοι,έτοιμοι να σε εξυπηρετήσουν και το κυριώτερο--
δεν υπάρχει ένας που να μην μιλάει τελεια Αγγλικά..
Για να καταλάβεις σκέφτομαι που να παω του χρόνου για να περάσω καλά.
Γιατί εκεί τα είδα όλα
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Βρισκομαστε στους Ιταλοφιλους και το τοπικ ονομαζεται Σικελια !!!!!:shock::shock:
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.950
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
Mπράβο eya gg
βάζε λίγο τα πράματα στην θέση τους γιατί θα δυαλυθεί το μαγαζί!!!
για σικελία λέμε,λέμε!!
 

sotiria

Member
Μηνύματα
20
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
βορεια ελλαδα αλλα που?
Ταξίδι-Όνειρο
ΤΟΥΡ ΣΤΗΝ ΙΤΑΛΙΑ
θα συμφωνησω με τους προλαλησαντες. ημουν πριν κανα διμηνο νοτια σικελια και πραγματικα ειναι υπεροχη!! οι ανθρωποι φιλοξενοι, σχετικα οιοκονομικα, πολυ παγωτο παντου! εφυγα με τις καλυτερες εντυπωσεις!!!!!
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.360
Likes
9.285
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
θα συμφωνησω με τους προλαλησαντες. ημουν πριν κανα διμηνο νοτια σικελια και πραγματικα ειναι υπεροχη!! οι ανθρωποι φιλοξενοι, σχετικα οιοκονομικα, πολυ παγωτο παντου! εφυγα με τις καλυτερες εντυπωσεις!!!!!
sotiria όλοι συμφωνούμε εδώ. το ξέρουμε ότι είναι υπέροχη..δεν μας γράφεις κανα τιπ σε μερικές γραμμές ? πχ. πήγα εκεί, έμεινα εκεί και ήταν καλό αυτό το ξενοδοχείο, να πάτε σ' αυτό το εστιατόριο ή μην πάτε σ'αυτό, να φάτε αυτό το παγωτό και να πάτε σ' εκείνο το χωριό που έχει αυτό..άντε να βοηθήσεις κανένα άνθρωπο..
και ξεκινάω εγώ: πήγες στο Etnaland και Etnapolis ? αν ναι ποια η γνώμη σου ? αξίζει το δίωρο ταξίδι από Παλέρμο ?
 

Dafni

Member
Μηνύματα
984
Likes
598
Το Εtnαpolis το εμπορικό κέντρο εννοείς ? γιατί σ'αυτό πήγα εγώ...
αλλά δεν μπορώ να πω ότι ενθουσιάστηκα
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.360
Likes
9.285
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Το Εtnαpolis το εμπορικό κέντρο εννοείς ? γιατί σ'αυτό πήγα εγώ...
αλλά δεν μπορώ να πω ότι ενθουσιάστηκα
σκεφτόμουν τη συνδυασμένη επίσκεψη και στα 2. εμπορικό τύπου mall ας πούμε ? στο άλλο πήγες ?
 

Dafni

Member
Μηνύματα
984
Likes
598
όχι μόνο σ'αυτό πήγα....και όπως σου είπα δεν το βρήκα τίποτα το ιδιαίτερο ...μπορεί βέβαια να κάνω λάθος....τα ψώνια δεν είναι προτεραιότητα για μένα στα ταξίδια.Βέβαια κατά τη γνωμη μου αν μια χώρα αξίζει πραγματικά για να ψωνίσει κανεις και μάλιστα ρούχα ,αυτή είναι η Ιταλία σε περιοδο εκπτώσεων.Τότε που πήγα εγώ δεν είχαν εκπτώσεις...
 

sotiria

Member
Μηνύματα
20
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
βορεια ελλαδα αλλα που?
Ταξίδι-Όνειρο
ΤΟΥΡ ΣΤΗΝ ΙΤΑΛΙΑ
sotiria όλοι συμφωνούμε εδώ. το ξέρουμε ότι είναι υπέροχη..δεν μας γράφεις κανα τιπ σε μερικές γραμμές ? πχ. πήγα εκεί, έμεινα εκεί και ήταν καλό αυτό το ξενοδοχείο, να πάτε σ' αυτό το εστιατόριο ή μην πάτε σ'αυτό, να φάτε αυτό το παγωτό και να πάτε σ' εκείνο το χωριό που έχει αυτό..άντε να βοηθήσεις κανένα άνθρωπο..
και ξεκινάω εγώ: πήγες στο Etnaland και Etnapolis ? αν ναι ποια η γνώμη σου ? αξίζει το δίωρο ταξίδι από Παλέρμο ?
samion δες στο φορουμ των ιταλοφιλων εχω γραψει εκει αρκετες πληροφοριες
 

Dafni

Member
Μηνύματα
984
Likes
598
To Etnaland δεν το ήξερα ,απ'ότι είδα τώρα στο ιντερνετ είναι πάρκο αναψυχής ε? ωραίο φαίνεται ,κυριως για παιδιά.....
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.360
Likes
9.285
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
samion δες στο φορουμ των ιταλοφιλων εχω γραψει εκει αρκετες πληροφοριες
ναι ειδα. έχουμε 4 θέματα όμως εμένα προσωπικά, αλλά και πολλούς άλλους, με βοηθούν οι πιο συγκεκριμμένες ινφο όπως αυτές που σου έγραψα. πάω πχ ημερήσια Συρακούσες, αν δοκίμασες κάτι καλό γράψτο..
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.784
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom