ΗΠΑ Ταξίδι στις ΗΠΑ.

taver

Member
Μηνύματα
12.468
Likes
28.827
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
.... Η ταξιδιωτική ασφάλεια είναι υποχρεωτική για την είσοδο στις Ηνωμένες πολιτείες ?
Όχι, αλλά μην τολμήσεις να πας χωρίς. Οι τιμές των παροχών υγείας εκεί είναι σε άλλο επίπεδο. Αν σου τύχει κάτι απλό, πάει εκείνο το δυάρι στο Παγκράτι.
 

KaterinaJ

Member
Μηνύματα
422
Likes
512
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία
Πεταμε την Παρασκευη για ΗΠΑ.
ΕΣΤΑ έχουμε εγκεκριμένη
Θα εκτυπώσω το Ευρωπαϊκό Πιστοποιητικό διαγνωστικου ελεγχου μετα το ραπιντ που θα κάνω αύριο
Επισης θα εκτυπωσω το ευρωπαϊκό πιστοποιητικό εμβολιασμού
Ταξιδιωτικη ασφαλεια θα κανω αυριο

Χρειαζομαστε κατι αλλο;
Ευχομαι να περάσετε πολύ καλά και να σας δώσει όμορφες αναμνήσεις το ταξίδι σας. Τελικά ποιά ασφάλεια θα κάνεις? Την insubuy?
 

Kwstas Mparmpas

New Member
Μηνύματα
4
Likes
5
Ένα όνειρο πλησιάζει!!!!

Καλησπέρα σας βασικά!!! :cool::cool:
Πλησιάζουν κι εμένα οι μέρες μου για το ταξίδι των ονείρων μου, συγκεκριμένα πετάω στις 12 Αυγούστου για Μόντρεαλ, με πρώτη πτήση από Θεσσαλονίκη προς Άμστερνταμ. Όλα είναι έτοιμα (θέλω να πιστεύω) από άποψη διαμονής και ETa… θα μείνω έως και 17 Αυγούστου στο Μόντρεαλ και έπειτα με λεωφορείο θα κατέβω Νέα Υόρκη (και εδώ είναι όλα διαμονή και esta ) :xalara:όμως για λίγο ως τις 21 που γυρνάω πίσω στην Ελλάδα. Ουσιαστικά φτάνω 17 Αυγούστου απόγευμα στο σταθμό δίπλα απ την Times Square και εδώ είναι που θέλω την βοήθεια σας τέλος πάντων την γνώμη σας!!!!! Εχω συγγενείς τους οποίους πρέπει να επισκεφτώ στην Φιλαδέλφεια, θα θυσιάσω μια μέρα από τις λίγες στην Νέα Υόρκη, θεωρείτε ότι αξίζει όλο αυτό το να"πεταχτώ" μέχρι την Φιλαδέλφεια αστραπιαία;
 
Last edited by a moderator:

fotast

Member
Μηνύματα
9.336
Likes
14.199
Ένα όνειρο πλησιάζει!!!!

Καλησπέρα σας βασικά!!! :cool::cool:
Πλησιάζουν κι εμένα οι μέρες μου για το ταξίδι των ονείρων μου, συγκεκριμένα πετάω στις 12 Αυγούστου για Μόντρεαλ, με πρώτη πτήση από Θεσσαλονίκη προς Άμστερνταμ. Όλα είναι έτοιμα (θέλω να πιστεύω) από άποψη διαμονής και ETa… θα μείνω έως και 17 Αυγούστου στο Μόντρεαλ και έπειτα με λεωφορείο θα κατέβω Νέα Υόρκη (και εδώ είναι όλα διαμονή και esta ) :xalara:όμως για λίγο ως τις 21 που γυρνάω πίσω στην Ελλάδα. Ουσιαστικά φτάνω 17 Αυγούστου απόγευμα στο σταθμό δίπλα απ την Times Square και εδώ είναι που θέλω την βοήθεια σας τέλος πάντων την γνώμη σας!!!!! Εχω συγγενείς τους οποίους πρέπει να επισκεφτώ στην Φιλαδέλφεια, θα θυσιάσω μια μέρα από τις λίγες στην Νέα Υόρκη, θεωρείτε ότι αξίζει όλο αυτό το να"πεταχτώ" μέχρι την Φιλαδέλφεια αστραπιαία;
Πρώτη φορά υποθέτω;Αν ναι και η επίσκεψη στους συγγενείς δεν είναι απαραίτητη προσωπικά δεν θα πήγαινα καθώς έχεις μόνο 3-3,5 μέρες στην Ν.Υόρκη.
 

gioannis13

Member
Μηνύματα
1.228
Likes
7.625
Επόμενο Ταξίδι
Όπου πετάει αεροπλάνο...
Ονειρεμένο Ταξίδι
Χωρίς ρολόι στο χέρι !!!
Να πεις στους συγγενείς να έρθουν στο νησί να σε δουν.... Όπου νησί Manhattan..... Και η Φιλαδέλφεια είναι κούκλα αλλά συμφωνώ με fotast -
 

Kwstas Mparmpas

New Member
Μηνύματα
4
Likes
5
Πρώτη φορά υποθέτω;Αν ναι και η επίσκεψη στους συγγενείς δεν είναι απαραίτητη προσωπικά δεν θα πήγαινα καθώς έχεις μόνο 3-3,5 μέρες στην Ν.Υόρκη.
Ναι μετά θα έχω τύψεις για αυτά που έχασα στην Νέα Υόρκη
 

Kwstas Mparmpas

New Member
Μηνύματα
4
Likes
5
Να πεις στους συγγενείς να έρθουν στο νησί να σε δουν.... Όπου νησί Manhattan..... Και η Φιλαδέλφεια είναι κούκλα αλλά συμφωνώ με fotast -
είναι μεγάλοι σε ηλικία 70 και πάνω…. τους πέφτει λίγο μακριά για την ηλικία τους η αλήθεια είναι έστω και αν μικρή η απόσταση…. σχετικά δηλαδή γιατί των αμερικανών το κοντά είναι Ορεστιάδα Κρήτη…. Σκέφτομαι πάντως να κάτσω Νέα Υόρκη και να κάνω όσα πράγματα προλάβω!!!! Εξάλλου έχω και εκεί φίλο έλληνα!!!!
 

Hayate

Member
Μηνύματα
838
Likes
5.105
Επόμενο Ταξίδι
Oπου δεν κανονιζουμε..
Ονειρεμένο Ταξίδι
Hokkaido χειμωνα
Παω εκτάκτως σε 15 μέρες Ηνωμενες Πολιτείες... Πετάω Σαν Φραντσισκο γυρνάω απο Βεγκας... Με αυτα και με αυτα θα εχω γύρω στις 12 καθαρες μέρες δικες μου περαν της δουλειας...Ειναι τελευταίας στιγμής οπότε θα ηθελα καμια ιδεα να αξιοποιήσω καλύτερα αυτες τις μέρες στην ευρύτερη περιοχή .. Σκεφτομουν να αράξω κανα4 - 5 μέρες Σαν Φραντζισκο και μετα Βεγκας κανα 3-4...Το θεμα ειναι οτι δε θα εχω αυτοκίνητο οπότε οτι δω παραπανω, ιδιως απο παρκα '' πρέπει '' να το κανω είτε με γκρουπ ειτε με μεσα μεταφορας...
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.336
Likes
14.199
Παω εκτάκτως σε 15 μέρες Ηνωμενες Πολιτείες... Πετάω Σαν Φραντσισκο γυρνάω απο Βεγκας... Με αυτα και με αυτα θα εχω γύρω στις 12 καθαρες μέρες δικες μου περαν της δουλειας...Ειναι τελευταίας στιγμής οπότε θα ηθελα καμια ιδεα να αξιοποιήσω καλύτερα αυτες τις μέρες στην ευρύτερη περιοχή .. Σκεφτομουν να αράξω κανα4 - 5 μέρες Σαν Φραντζισκο και μετα Βεγκας κανα 3-4...Το θεμα ειναι οτι δε θα εχω αυτοκίνητο οπότε οτι δω παραπανω, ιδιως απο παρκα '' πρέπει '' να το κανω είτε με γκρουπ ειτε με μεσα μεταφορας...
Από Βέγκας έχει κάθε είδους οργανωμένες για Κάνυον.Λεωφορεία, αεροπλάνο+ελικόπτερο κτλ.Με ψάξιμο και ανάλογα τι θέλεις θα βρεις λύση.
 

KaterinaJ

Member
Μηνύματα
422
Likes
512
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία
Παω εκτάκτως σε 15 μέρες Ηνωμενες Πολιτείες... Πετάω Σαν Φραντσισκο γυρνάω απο Βεγκας... Με αυτα και με αυτα θα εχω γύρω στις 12 καθαρες μέρες δικες μου περαν της δουλειας...Ειναι τελευταίας στιγμής οπότε θα ηθελα καμια ιδεα να αξιοποιήσω καλύτερα αυτες τις μέρες στην ευρύτερη περιοχή .. Σκεφτομουν να αράξω κανα4 - 5 μέρες Σαν Φραντζισκο και μετα Βεγκας κανα 3-4...Το θεμα ειναι οτι δε θα εχω αυτοκίνητο οπότε οτι δω παραπανω, ιδιως απο παρκα '' πρέπει '' να το κανω είτε με γκρουπ ειτε με μεσα μεταφορας...
Στο Las Vegas μπορείς να προσθέσεις εκδρομή στο Grand Canyon. Στο San Fransisco πολύ ωραία ημερήσια (εχει οργανωμένες) είναι η παραλιακή διαδρομή για Monterey και Carmel by the sea. Αν μπορούσες να συνενοηθείς με το πρακτορείο να γυρίσεις την επόμενη μέρα, για να κάνεις και καμιά διανυκτέρευση στο Carmel, θα ήταν τέλεια

From San Francisco: Monterey and Carmel Day Tour
 

Hayate

Member
Μηνύματα
838
Likes
5.105
Επόμενο Ταξίδι
Oπου δεν κανονιζουμε..
Ονειρεμένο Ταξίδι
Hokkaido χειμωνα
Από Βέγκας έχει κάθε είδους οργανωμένες για Κάνυον.Λεωφορεία, αεροπλάνο+ελικόπτερο κτλ.Με ψάξιμο και ανάλογα τι θέλεις θα βρεις λύση.
Αυτο κοιτουσα μηπως βολευει χωρις αυτοκινητο να παει καποιος και να μεινει ισως 2-3 μέρες στην ευρύτερη περιοχη του Gran Canyon αλλα και η μονοημερη καλη είναι...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.115
Μηνύματα
880.717
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom