Σερβία Ταξίδι στο Βελιγράδι.

Nat_c

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Καλημεραα! Σας ανακάλυψα σήμερα και είμαι χαρούμενη λοιπόν είμαι από χτες στο Βελιγράδι και η αλήθεια είναι έχω απογοητευτεί...ναι μεν σαν περιοχή είναι καλά όσο έχω δει. Αλλά οι άνθρωποι αγενεις. Έχω κάνει ταξίδια στο εξωτερικό σε Αμερική και Ιταλία αυτό το πράγμα δεν το έχω ξαναδεί..από φαγητό μέτριο μέχρι στιγμής. Τι να κάνω και που να πάω για να αλλάξω γνώμη? Έχω αρχίσει και εκτιμάω πολύ την Ελλάδα μας που δεν την είχα πάρει και με καλό ματι αν και Ελληνίδα από ευρυτανια! Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας και καλά ταξιδια
 

thalia tsif

Member
Μηνύματα
592
Likes
2.100
Εμένα το Βελιγράδι μου άρεσε πάρα πολύ .κάτω από το καλεμεγκνταν στον ποτάμι έχει ένα υπέροχο ξύλινο καφέ με προβλήτα στο νερό..σκανταρλια πολύ καλό φαγητό. Να πας στα beach bars στην αντα τσιγκανλια..
 

Nat_c

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Ευχαριστώ για την απάντηση! Οκ θα τα κοιτάξω. Απλά εδώ οι περισσότεροι που εχω συναντησει είναι αγενεις. Ούτε νερό δεν φέρνουν στις καφετέριες και στα εστιατόρια. Πρέπει να το ζητάμε ξεχωριστα? Μένω στο παλιό βελιγραδι. Πως πάμε σε αυτά που προτεινες?
 

thalia tsif

Member
Μηνύματα
592
Likes
2.100
Ευχαριστώ για την απάντηση! Οκ θα τα κοιτάξω. Απλά εδώ οι περισσότεροι που εχω συναντησει είναι αγενεις. Ούτε νερό δεν φέρνουν στις καφετέριες και στα εστιατόρια. Πρέπει να το ζητάμε ξεχωριστα? Μένω στο παλιό βελιγραδι. Πως πάμε σε αυτά που προτεινες?
Το Βελιγράδι περπατιεται πολύ ευχάριστα. Χάρτη κ αθλητικά. Για την Άντα τσιγκανλια με λεωφορείο γραμμής ρωτά εκεί. .
 

Nat_c

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Ευχαριστώ θα τα κοιτάξω όλα!! Εσείς τους μιλάγατε αγγλικα? Γιατί μόλις τα ακούνε δεν υπάρχει και τόση εγκάρδια
 

Cyclops

Member
Μηνύματα
8
Likes
1
Καλησπέρα στην παρέα! Με αφορμή τον αγώνα του ολυμπιακού σκέφτομαι να ταξιδέψω για 3-4 μέρες στο Βελιγράδι. Πάντα ήθελα να πάω. Ωστόσο τα αεροπορικά έχουν φτάσει σε απαγορευτικες τιμές. Θα ήθελα με την έμπειρη ματιά σας να με βοηθήσετε τι εναλλακτικές επιλογές υπάρχουν. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
 

Kosmodj

Member
Μηνύματα
24
Likes
30
Ευχαριστώ για την απάντηση! Οκ θα τα κοιτάξω. Απλά εδώ οι περισσότεροι που εχω συναντησει είναι αγενεις. Ούτε νερό δεν φέρνουν στις καφετέριες και στα εστιατόρια. Πρέπει να το ζητάμε ξεχωριστα? Μένω στο παλιό βελιγραδι. Πως πάμε σε αυτά που προτεινες?
Χωρίς παρεξήγηση αλλά στην Ιταλία σου φερναν νερό; Εμενα πουθενά δεν μου είχαν φέρει και αν ζητούσες ήταν και πανακριβο. Αυτό ισχύει μάλιστα στην πλειοψηφία των ευρωπαϊκών κρατών απ' όσο ξέρω. Οι Σέρβοι εμένα μου φάνηκαν αρκετά ευγενικοί και μάλιστα όταν άκουγαν ότι είμαστε από Ελλάδα χαιροντουσταν ιδιαίτερα οι περισσότεροι. Από φαγητό πάλι θεωρώ ότι είναι σε καλό επίπεδο ειδικά για τις δικές μας γεύσεις. Δοκίμασε αυτά που σου γράφουν παραπάνω. Εμενα για φαγητό μου άρεσε πολύ και το εστιατοριο που υπάρχει στο κάστρο κοντά στο ζωολογικο
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.182
Μηνύματα
883.219
Μέλη
38.891
Νεότερο μέλος
CrisPan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom