Σερβία Ταξίδι στο Βελιγράδι.

goldfish

Member
Μηνύματα
15
Likes
1
Καλησπέρα είμαι νέο μέλος της πολύ όμορφης παρέας σας και σκέφτομαι να επισκεφτώ το Βελιγράδι τον Νοέμβριο.Ποιά είναι κατά την γνώμη σας η καλύτερη περιοχή να κοιτάξω για ξενοδοχείο.Που να κάνω συναλλαγμα και τι πρέπει να δω οπωσδήποτε??
Σας ευχαριστώ εκ των πρότερον.
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
Γειά σου!
Εγώ έμεινα πολύ κεντρικά, σε ένα διαμέρισμα που μου πρότεινε συμφορουμίτισα. Πολύ ευχαριστημένος και πολύ καλός ιδιοκτήτης, σχεδόν ξεναγός μας έγινε!
Αν θες μπορώ να το βρώ και να στο στείλω, μπορείς να το δείς στο fb για φωτ/φίες, έχει φτιάξει group, αν θες στο στέλνω.
Συνάλλαγμα έκανα στο αεροδρόμιο, έτσι κι αλλιώς χρειάστηκα τόσο λίγα, που μου φάνηκε περισσότερος ο κόπος να ψάξω, παρά να κάνω απ'ευθείας εκεί να τελειώνω, αν και για το ταξί (αν πάρεις ταξί), ίσως παίρνουν και ευρώ, εμάς έπαιρναν.
Αξιοθέατα θα δείς βάση...χάρτη, τον Άγιο Σάββα, το fortress, τη Βουλή τους... έχει διάφορα.
Πόσες μέρες θα μείνετε;
Επίσης, να σου προτείνουμε για φαγητά και γλυκά.
Καλό είναι να ψάξεις στην ενότητα ταξιδιωτικές ιστορίες, να διαβάσεις τις ιστορίες που έχουν να κάνουν με το Βελιγράδι και είσαι καλυμμένος/η.
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.426
Likes
7.796
Για μενα λες Αντωνη? ;)
Λοιπον, εμεινα στην οδο Μakedonska που βρισκεται 2 λεπτά από τον πεζόδρομο Knez Mihailova που ειναι το κεντρικότερο σημείο της πόλης.
Το διαμερισμα λεγεται Μakedonska Appartment και εμεινα παρα πολυ ευχαριστημενη.
Booking.com: Belness Apartments, Βελιγράδι, Σερβία - 33 Σχόλια πελατών. Κάντε κράτηση σε ξενοδοχείο τώρα!

Αν δεν προτιμησεις αυτο, γενικα να επιλεξεις καποιο διαμερισμα (ή ξενοδοχειο) κοντα στην Knez Mihailova ωστε να μπορεις με τα ποδια να πας στα βασικα αξιοθεατα καθως και στα εστιατορια-καφε-μπαρ-κλαμπς.

Εχω γραψει μια σχετικη ιστορια, αν θες ριξε ματια:
http://www.travelstories.gr/%F4%E1%...F5%F1%FE%F0%E7/37665-beograd-short-story.html
 

goldfish

Member
Μηνύματα
15
Likes
1
Σας ευχαριστώ για την άμεση ανταπόκριση σας!!!!
Σκοπεύω να μείνω 4 μέρες (3 νύχτες).Αρκούν????
Θα διαβασω και τα λινκς που γράφετε.
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
varioAthens said:
Για μενα λες Αντωνη? ;)
Λοιπον, εμεινα στην οδο Μakedonska που βρισκεται 2 λεπτά από τον πεζόδρομο Knez Mihailova που ειναι το κεντρικότερο σημείο της πόλης.
Το διαμερισμα λεγεται Μakedonska Appartment και εμεινα παρα πολυ ευχαριστημενη.
Booking.com: Belness Apartments, Βελιγράδι, Σερβία - 33 Σχόλια πελατών. Κάντε κράτηση σε ξενοδοχείο τώρα!
Μπα,πως σου πέρασε απ'το μυαλό; :-D

Εγώ δεν έκλεισα όμως από booking,μίλησα με τον ιδιοκτήτη με μέιλ κ ήρθε πολύ φτηνότερα!!

Αρκούν,αν είσαι/είστε γρήγοροι,μπορείτε κ καμία μονοήμερη,αν δε βρέχει...
 

apodrasi

Member
Μηνύματα
546
Likes
1.005
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κίνα-Ινδία-Περού

thgr

Member
Μηνύματα
362
Likes
288
Ονειρεμένο Ταξίδι
Χαβάη
Σε καμία περίπτωση μην επιλέξεις τα μεγάλα "πεντάστερα" ξενοδοχεία. Είχα την τύχη (ατυχία καλύτερα) να μείνω στο continental Beograd. Είναι τεράστιο ξενοδοχείο, αλλά πολύ παλιό, κάτι που φαίνεται σε όλους τους χώρους και τα δωματια, και επιπλέον, βρίσκεται στο νέο Βελιγράδι( novi Beograd) που σημαίνει ότι είναι αρκετά μακριά απο το κέντρο και την knez Mihailova.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.114
Μηνύματα
880.721
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom