Ινδονησία Ταξίδι στο Μπαλί...τα φώτα σας

BASILISPAP

Member
Μηνύματα
538
Likes
2.750
Επόμενο Ταξίδι
Απο εδώ και από εκεί...
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Περού, Κιργιστάν
Καλησπέρα, η τιμή είναι fix , στις 300000 ρουπίες ( περίπου 18 ευρώ). Το ναυάγιο που αξίζει πραγματικά η κατάδυση είναι το liberty, στο amed . Εμείς επιλέξαμε το Adventure divers Bali https://www.tripadvisor.com/Attract...ws-Adventure_Divers_Bali-Amed_Abang_Bali.html . Η τιμή ανάλογα με το πακέτο που θα επιλέξεις.... Καλή συνέχεια
 
Μηνύματα
61
Likes
8
Καλησπέρα, η τιμή είναι fix , στις 300000 ρουπίες ( περίπου 18 ευρώ). Το ναυάγιο που αξίζει πραγματικά η κατάδυση είναι το liberty, στο amed . Εμείς επιλέξαμε το Adventure divers Bali https://www.tripadvisor.com/Attract...ws-Adventure_Divers_Bali-Amed_Abang_Bali.html . Η τιμή ανάλογα με το πακέτο που θα επιλέξεις.... Καλή συνέχεια
Μονο 18€;εγω σε κατι άρθρα διάβασα για 250€ οι 5 μερες που σου κάνουν προετοιμασία ευχάριστω παρα πολυ αν δεν ειχες παει θα σου έστελνα ενα σουβενίρ για να σε ευχαριστήσω

Και κατι ακομα που μου τράβηξε την προσοχή ηταν το Waterbom στην κουντα εχεις κανεις ιδέα τι παίζει;
 
Last edited by a moderator:

x7777

Member
Μηνύματα
873
Likes
3.407
Επόμενο Ταξίδι
Mexico
Μονο 18€;εγω σε κατι άρθρα διάβασα για 250€ οι 5 μερες που σου κάνουν προετοιμασία ευχάριστω παρα πολυ αν δεν ειχες παει θα σου έστελνα ενα σουβενίρ για να σε ευχαριστήσω
18ε εχει το ταξι. Οχι η καταδυση
 

BASILISPAP

Member
Μηνύματα
538
Likes
2.750
Επόμενο Ταξίδι
Απο εδώ και από εκεί...
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Περού, Κιργιστάν
Μάλλον το έγραψα λίγο μπερδεμένα, τα 18 ευρώ είναι για το ταξί. 250 ευρώ κοστίζουν τα 5 μαθήματα για να πάρεις πιστοποίηση κατάδυσης μέχρι και τα 18 μέτρα . Νόμιζα ότι ήθελες το κόστος για 1 κατάδυση στο ναυάγιο (πραγματικά πανέμορφο, η πρωινή κατάδυση ειδικότερα) , το οποίο δεν γνωρίζω. :)
 
Μηνύματα
61
Likes
8
Μάλλον το έγραψα λίγο μπερδεμένα, τα 18 ευρώ είναι για το ταξί. 250 ευρώ κοστίζουν τα 5 μαθήματα για να πάρεις πιστοποίηση κατάδυσης μέχρι και τα 18 μέτρα . Νόμιζα ότι ήθελες το κόστος για 1 κατάδυση στο ναυάγιο (πραγματικά πανέμορφο, η πρωινή κατάδυση ειδικότερα) , το οποίο δεν γνωρίζω. :)
Μπορεις να κανεις μια κατάδυση χωρίς αλλο μάθημα πιο πριν;με τι κόστος;επίσης τωρα βλεπω τις εισόδους σε διαφορά μέρη και μπορώ να πω οτι ειναι λιγο τσιμπημενα απο 7€ μεχρι 55€ να τα κλείσω μέσο ιντερνετ η εκει θα ειναι πιο οικονομικά;
 

BASILISPAP

Member
Μηνύματα
538
Likes
2.750
Επόμενο Ταξίδι
Απο εδώ και από εκεί...
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Περού, Κιργιστάν
Καλησπέρα, μια κατάδυση μόνο γίνεται ΑΛΛΑ με μέγιστο 8-10 μέτρα βάθος. Αν δεν είσαι πιστοποιημένη δύτης εννοείται. Το ναυάγιο αυτό είναι στα 15-20+ μέτρα. Αλλιώς μπορείς να δεις τον βυθό στα ρηχά, αλλά μην περιμένεις τρομερές εικόνες.
Πολλά πράγματα είναι φθηνότερα όταν τα κλείσεις εκεί!
 

akispas

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
Καλησπερα σας,
Θα ταξιδεψω για Bali τον επομενο μηνα μαζι με τη κοπελα μου και θα μεινουμε 17 βραδια αρχικο πλανο ειναι 3 μερες στο Ubud 5 με 6 μερες στα GILI ISLANDS και μετα μαλλον καπου πιο νοτιο BALI. Μπορει οποιος γνωριζει να μου δωσει προτασεις για παραλιες , ναους , δραστηριοτητες , περιοχες και μεταφορα με καποιο οδηγο για ολη τη μερα. Επισης θα με ενδιεφερε μια ομορφη παραλια χωρις να γινεται χαμος απο τουριστες .

Ευχαριστω
 

akispas

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
Καλησπερα σας,
Θα ταξιδεψω για Bali τον επομενο μηνα μαζι με τη κοπελα μου και θα μεινουμε 17 βραδια αρχικο πλανο ειναι 3 μερες στο Ubud 5 με 6 μερες στα GILI ISLANDS και μετα μαλλον καπου πιο νοτιο BALI. Μπορει οποιος γνωριζει να μου δωσει προτασεις για παραλιες , ναους , δραστηριοτητες , περιοχες και μεταφορα με καποιο οδηγο για ολη τη μερα. Επισης θα με ενδιεφερε μια ομορφη παραλια χωρις να γινεται χαμος απο τουριστες . Τελος σκεφτομαι καποιες μερες για PENIDA ISLAND και αν μπορειτε να μου πειτε που ειναι καλυτερα sanur η seminyak.

Ευχαριστω
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.801
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Καλησπερα σας,
Θα ταξιδεψω για Bali τον επομενο μηνα μαζι με τη κοπελα μου και θα μεινουμε 17 βραδια αρχικο πλανο ειναι 3 μερες στο Ubud 5 με 6 μερες στα GILI ISLANDS και μετα μαλλον καπου πιο νοτιο BALI. Μπορει οποιος γνωριζει να μου δωσει προτασεις για παραλιες , ναους , δραστηριοτητες , περιοχες και μεταφορα με καποιο οδηγο για ολη τη μερα. Επισης θα με ενδιεφερε μια ομορφη παραλια χωρις να γινεται χαμος απο τουριστες . Τελος σκεφτομαι καποιες μερες για PENIDA ISLAND και αν μπορειτε να μου πειτε που ειναι καλυτερα sanur η seminyak.

Ευχαριστω
http://shop.lonelyplanet.com/indonesia/bali-lombok-travel-guide-16/
 

Melenia678

Member
Μηνύματα
18
Likes
2
Καλησπερα.Εμεις μειναμε ολες τις μερες στο ubud και μειναμε πολυ ευχαριστημενοι.Απο ναους εχει παρα πολλους να δειτε οσους περισσοτερους γινεται.Εμας μας εντυπωσιασε o tirta gangga ειναι τα λουτρα του βασιλεια μπες να δεις φωτο ειναι πολυ εντυπωσιακος,αν και λιγακι μακρια. Εμεις κλεισαμε εκδρομη 6 ατομα να πας παρουν να μας πανε για ραφτινγκ στον ποταμο Ayung στον οποιο κατεβηκαμε με zip-line και μετα να συνεχισουμε να δουμε τον ναο besakih με ξεναγο και τελος στον tirta gangga σε πολυ καλη τιμη.Αν σ ενδιαφερει να σου πω απο που το κλεισαμε να επικοινωνισεις οταν πατε.Επισης μας αρεσε πολυ ο καταρρακτης tukad cepung ειναι απο τουσ πιο ομορφους.Να περασετε ομορφα!!!!
 

akispas

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
στομ
Καλησπερα.Εμεις μειναμε ολες τις μερες στο ubud και μειναμε πολυ ευχαριστημενοι.Απο ναους εχει παρα πολλους να δειτε οσους περισσοτερους γινεται.Εμας μας εντυπωσιασε o tirta gangga ειναι τα λουτρα του βασιλεια μπες να δεις φωτο ειναι πολυ εντυπωσιακος,αν και λιγακι μακρια. Εμεις κλεισαμε εκδρομη 6 ατομα να πας παρουν να μας πανε για ραφτινγκ στον ποταμο Ayung στον οποιο κατεβηκαμε με zip-line και μετα να συνεχισουμε να δουμε τον ναο besakih με ξεναγο και τελος στον tirta gangga σε πολυ καλη τιμη.Αν σ ενδιαφερει να σου πω απο που το κλεισαμε να επικοινωνισεις οταν πατε.Επισης μας αρεσε πολυ ο καταρρακτης tukad cepung ειναι απο τουσ πιο ομορφους.Να περασετε ομορφα!!!!
να ρωτησω στο ποταμο κανατε ραφτινγκ η zip line? αν θελεις στειλε μας απο που το κλεισατε ακομα αν επισκεφτεικατε καποιο νησακι και αν σας αξιζει να μηνεις σε καποια νοτια περιοχη
 
Μηνύματα
61
Likes
8
Επειδή και εμεις πάνω κάτω το ίδιο με σένα σκεφτόμαστε βέβαια για μετα το καλοκαίρι οτι διποτε που θα σου φανεί χρήσιμο και καλη ιδέα αν δεν σου κανει κόπο στειλε να μου πεις @akispas !!!!κατι ακομα εχει ιδέα κανεις τι γίνεται με το ηφαίστειο ;;;
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.188
Μηνύματα
883.371
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom