Ινδονησία Ταξίδι στο Μπαλί...τα φώτα σας

ioannatr

Member
Μηνύματα
6
Likes
3
Ναι ήμουν πέρυσι το καλοκαίρι. Πες μας τι έχεις προτεραιότητα να δεις στο Μπαλί και εδώ είμαστε να σε βοηθήσουμε. π.χ θες παραλιες, να κάνεις σερφ, να δεις φύση να κάνεις diving , να δεις αρχαία?
Σαφώς να δω αρχαία, ναούς, φύση, καταρράκτες, παραλίες.. Πιο συγκεκριμένα, αυτά που έχω σημειώσει είναι τα εξής: waterfalls Banymada Twin, Gitgit waterfall, Hidden Hills Wanagiri, Puratirta temple, Pure Gunung Kawi, Rice Terrace, Berakih Temple, Monkey forest, Goa Gajah, καποια beach bar και παραλιες, Uluwatu temple, Nusa Dua, Nusa penida, Lembongan-Ceningan
 

thalia tsif

Member
Μηνύματα
575
Likes
1.825
Σαφώς να δω αρχαία, ναούς, φύση, καταρράκτες, παραλίες.. Πιο συγκεκριμένα, αυτά που έχω σημειώσει είναι τα εξής: waterfalls Banymada Twin, Gitgit waterfall, Hidden Hills Wanagiri, Puratirta temple, Pure Gunung Kawi, Rice Terrace, Berakih Temple, Monkey forest, Goa Gajah, καποια beach bar και παραλιες, Uluwatu temple, Nusa Dua, Nusa penida, Lembongan-Ceningan
Καλύτερα να μείνεις Ubud τότε όλες τις μέρες..κ κατά την γνώμη μου εκεί αξίζει κ περισσότερο..δες αν θες το πρόγραμμα μου στην ιστορία crazy Greeks in Asia..
 

ioannatr

Member
Μηνύματα
6
Likes
3
Καλύτερα να μείνεις Ubud τότε όλες τις μέρες..κ κατά την γνώμη μου εκεί αξίζει κ περισσότερο..δες αν θες το πρόγραμμα μου στην ιστορία crazy Greeks in Asia..
Ευχαρίστως και θα το δω Θάλεια! Σ ευχαριστώ πολύ!!
 

tsampi90

Member
Μηνύματα
331
Likes
1.748
Καλησπέρα παιδιά! Ετοιμάζω ταξίδι στο Μπαλί με τον φίλο μου για αρχές Νοέμβρη.. Θα έχω 8 γεμάτες μέρες για να εξερευνήσω το νησί.. Σκέφτομαι τις 3 πρώτες μέρες να μείνουμε Ουμπούντ, τις επόμενες 2 μέρες nusa penida και ολοήμερη κρουαζιέρα στα διπλανά νησάκια και τις 3 τελευταίες μέρες seminyak για να είμαστε δίπλα στο αεροδρόμιο. Επίσης, λέμε να χρησιμοποιήσουμε σκούτερ αντί για αμάξι και οδηγό αλλά απ ότι είδα οι αποστάσεις είναι μακριά η μία από την άλλη, δεν ξέρω. Εσάς πως σας φαίνεται το όλο πρόγραμμα? Ευχαριστώ!!!
Καλημέρα! Συμφωνώ με τα παιδιά για 8 μέρες εγώ θα επικεντρωνόμουν στο Μπαλί γιατί οι αποστάσεις είναι μεγάλες και υπάρχουν πάρα πολλά για να κάνεις και να δεις. Επίσης, το μηχανάκι ίσως το χρησιμοποιούσα για τις μετακινήσεις μέσα στις πόλεις αλλά όχι για εκδρομές. Το Ubud βρίσκεται στο κέντρο και θα βολέψει αλλά αν θες να μείνεις και 1-2 βράδια Seminyak δεν θα ήταν κακό,ίσως το πρώτο ή το τελευταίο βράδυ για να είσαι πιο κοντά στο αεροδρόμιο.
 

ioannatr

Member
Μηνύματα
6
Likes
3
Καλημέρα! Συμφωνώ με τα παιδιά για 8 μέρες εγώ θα επικεντρωνόμουν στο Μπαλί γιατί οι αποστάσεις είναι μεγάλες και υπάρχουν πάρα πολλά για να κάνεις και να δεις. Επίσης, το μηχανάκι ίσως το χρησιμοποιούσα για τις μετακινήσεις μέσα στις πόλεις αλλά όχι για εκδρομές. Το Ubud βρίσκεται στο κέντρο και θα βολέψει αλλά αν θες να μείνεις και 1-2 βράδια Seminyak δεν θα ήταν κακό,ίσως το πρώτο ή το τελευταίο βράδυ για να είσαι πιο κοντά στο αεροδρόμιο.
Με έχετε βοηθήσει όλοι σας πάρα πολύ και σας ευχαριστώ!! Άρα το καλύτερο είναι να μείνω περισσότερα βράδια Ubud και 1-2 στην τουριστική περιοχή
 

frenchman

Member
Μηνύματα
623
Likes
1.493
Επόμενο Ταξίδι
Venice
Ονειρεμένο Ταξίδι
Antarctica
Αν μείνεις Ubud και θέλεις να δεις και τον διαφορετικό βορρά με την εκπληκτική φύση (Munduk), μπορείς να κανονίσεις να κάνεις κάποιο ολοήμερο τρεκ εκεί, υπάρχουν πολλοί συνδυασμοί.
 

Bobcat89

Member
Μηνύματα
190
Likes
193
Επόμενο Ταξίδι
ΙΝΔΟΝΗΣΙΑ
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΚΑΝΚΟΥΝ
καλησπερα παιδια!θα ηθελα μια βοηθεια σχετικα με το πλανο που θα ηθελα να φτιαξω για 6 ημερες στο μπαλι!εχει καποιος να προτεινει τα βασικα αξιοθεατα αυτων των ημερων πως μπορω ν τα προσαρμόσω ετσι ωστε να τα δω ολα μιας και οι αποστασεις ειναι αρκετα μεγαλες?θα μεινω 5 ημερες στο Ubud και 1 ημερα στα νοτια για να ειμαι κοντα στο αεροδρομιο μιας και πεταω νωρις απο εκει!
 

MrSpockGR

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Κι εμείς θέλαμε τον Ιούλιο να πάμε. Αλλά με τον κορονοιο είδαμε ότι έχει κλείσει σύνορα η Ινδονησία για τουρίστες. Λέτε να τα ανοίξουν μέχρι τον Ιούλιο?
 
Μηνύματα
8
Likes
4
Καλησπέρα σε όλους!!! Το φετινό καλοκαίρι σκοπεύω να πάω στο Μπαλί! Θα ήθελα να ρωτήσω μερικά πράγματα σχετικά με αυτό το ταξίδι. Από θάλασσες απ’ όσο ξέρω είναι χαλια!! Σωστά ; Υπάρχει κάποια που θα κανεις μπάνιο και να το χαρείς; Επίσης έχει party και νυχτερινή ζωή ; Έχω ακούσει ότι πάρτυ γίνονται στα νησιά Gilly! Ισχύει ; Και τέλος… τα κουνούπια στην Ubud είναι υποφερτά;; Γιατί πολλά έχουμε διαβάσει! 😌😌😌
 

dammys

Member
Μηνύματα
370
Likes
680
Καλησπέρα σε όλους!!! Το φετινό καλοκαίρι σκοπεύω να πάω στο Μπαλί! Θα ήθελα να ρωτήσω μερικά πράγματα σχετικά με αυτό το ταξίδι. Από θάλασσες απ’ όσο ξέρω είναι χαλια!! Σωστά ; Υπάρχει κάποια που θα κανεις μπάνιο και να το χαρείς; Επίσης έχει party και νυχτερινή ζωή ; Έχω ακούσει ότι πάρτυ γίνονται στα νησιά Gilly! Ισχύει ; Και τέλος… τα κουνούπια στην Ubud είναι υποφερτά;; Γιατί πολλά έχουμε διαβάσει! 😌😌😌
Μια χαρά είναι η θάλασσα στο Μπαλί τση Κρήτης...Έχει 4 παραλίες η πιο γνωστή το καραβοστάσι είναι όνειρο αλλά μαζεύει πολύ κόσμο το Σ/κ...Νυχτερινή ζωή επίσης έχει καλή...Για party δεν κατέωωω....Φαγητό φοβερό....Κουνούπια δε νομίζω...Πού να τρέχεις τώρα στην άλλη ακρη τση γης...Έλα επαέε...Ρακί έχουνε εκεί;

Υ.Γ σόρρυ για το τρολάρισμα αλλά δεν κρατήθηκα...
 
Μηνύματα
8
Likes
4
Μια χαρά είναι η θάλασσα στο Μπαλί τση Κρήτης...Έχει 4 παραλίες η πιο γνωστή το καραβοστάσι είναι όνειρο αλλά μαζεύει πολύ κόσμο το Σ/κ...Νυχτερινή ζωή επίσης έχει καλή...Για party δεν κατέωωω....Φαγητό φοβερό....Κουνούπια δε νομίζω...Πού να τρέχεις τώρα στην άλλη ακρη τση γης...Έλα επαέε...Ρακί έχουνε εκεί;

Υ.Γ σόρρυ για το τρολάρισμα αλλά δεν κρατήθηκα...
Χαχχαχαχχαχαχαχαχαχα
 

Kostasicebar

Member
Μηνύματα
39
Likes
63
Καλησπέρα στην ομάδα,σκέφτομαι να επισκεφτώ το Μπάλι από 25/12 μέχρι και 4/1 (θα αφιερώσω και 3 μέρες μετά στην υπέροχη Σιγκαπούρη ) .Θελουμε να βρούμε ένα μέρος στο οποίο θα μπορούμε να αράξουμε παραλία αλλά και να κολυμπήσουμε δηλ να μην έχει κύματα για σερφ…αν κατάλαβα καλά η περιοχή αυτή είναι η Κούτα και τριγύρω ;;; Οποίος γνωρίζει θα ήθελα να μου έδινε τα φώτα του. Θα πάμε και στην Ουμπούντ ,πόσες μέρες αξίζει λέτε να της αφιερώσουμε ; Κι ερώτηση για σκούτερ ,αν είναι εύκολη η οδήγηση κι αν βολεύει για εξερεύνηση του νησιού . Σας ευχαριστώ πολύ !
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.073
Μηνύματα
879.671
Μέλη
38.807
Νεότερο μέλος
elendim7576

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom