Ινδονησία Ταξίδι στο Μπαλί...τα φώτα σας

Natasha Natasha 7

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Ταξίδι στο Μπαλί, χωρίς εισιτήριο επιστροφής!

Καλησπέρα!
Πολλές ερωτήσεις!
Αρχικα,
σχετικά με την βίζα πληροφορίες?Για πάνω από μήνα τι χρειάζεται και που;
Λέγεται ότι πρέπει να έχεις εισιτήριο επιστροφής όπου σου ζητούν στο αεροδρόμιο?
Επίσης,έχετε να προτείνετε κάποιο ατομο-ταξι-μεταφορα?
 
Last edited by a moderator:

alexiakat

Member
Μηνύματα
17
Likes
8
Καλησπέρα, ταξιδεύω για Μπαλί τέλος του μήνα! Μια ερώτηση, τι παίζει εκεί με ελονοσία? Χρειάζεται να πάρουμε χάπια?
 

panlek30

Member
Μηνύματα
1.530
Likes
3.940
Επόμενο Ταξίδι
Ντουμπάι
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού - Βολιβία
Καλησπέρα, ταξιδεύω για Μπαλί τέλος του μήνα! Μια ερώτηση, τι παίζει εκεί με ελονοσία? Χρειάζεται να πάρουμε χάπια?
Το Μπαλί χαρακτηρίζεται ως περιοχή χαμηλού ρίσκου για μαλάρια. Δεν απαιτείται.
 

Nikoletta!

Member
Μηνύματα
46
Likes
107
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γαλλική Πολυνησία
Καλησπέρα, ταξιδεύω για Μπαλί τέλος του μήνα! Μια ερώτηση, τι παίζει εκεί με ελονοσία? Χρειάζεται να πάρουμε χάπια?
Καλησπέρα, εμείς δεν είχαμε πάρει ούτε είχαμε διαβάσει πως χρειάζεται! Και για να πω την αλήθεια, κουνούπι δεν είδαμε 😅 ούτε μας τσίμπησε..περισσότερα έχουμε εμείς εδώ! Παρόλα αυτά ένα εντομοαπωθητικό σπρέυ με deet θα είναι χρήσιμο!
 

alexiakat

Member
Μηνύματα
17
Likes
8
Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας! Κάτι ακόμα, ήξερα ότι όταν επισκεφτούμε το Μπαλί 29 Νοεμβρίου-9 Δεκεμβρίου είναι η rainy season αλλά νόμιζα ότι οι βροχές είναι μικρής διάρκειας. Μια κοπέλα μου είπε ότι βρέχει από το πρωί μέχρι το βράδυ.. :( . Ισχύει κάτι τέτοιο? Έχει επισκεφτεί κάποιος το Μπαλί Νοέμβρη- Δεκέμβρη?
 
Μηνύματα
959
Likes
5.226
Αρχές Νοεμβρίου εγώ αλλά δεν αντιμετωπίσαμε κάποιο πρόβλημα.Ενα μεσημέρι ψιχαλισε και μέχρι εκεί.Ειχαμε στα σακίδια μας ένα αδιάβροχο για παν ενδεχόμενο αλλά τελικά δεν χρειάστηκε .
 

alexiakat

Member
Μηνύματα
17
Likes
8
Αρχές Νοεμβρίου εγώ αλλά δεν αντιμετωπίσαμε κάποιο πρόβλημα.Ενα μεσημέρι ψιχαλισε και μέχρι εκεί.Ειχαμε στα σακίδια μας ένα αδιάβροχο για παν ενδεχόμενο αλλά τελικά δεν χρειάστηκε .
Μακάρι να είναι έτσι και σε εμάς!!
 

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.772
Likes
1.097
Επόμενο Ταξίδι
paris- japan
Ονειρεμένο Ταξίδι
japan
Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας! Κάτι ακόμα, ήξερα ότι όταν επισκεφτούμε το Μπαλί 29 Νοεμβρίου-9 Δεκεμβρίου είναι η rainy season αλλά νόμιζα ότι οι βροχές είναι μικρής διάρκειας. Μια κοπέλα μου είπε ότι βρέχει από το πρωί μέχρι το βράδυ.. :( . Ισχύει κάτι τέτοιο? Έχει επισκεφτεί κάποιος το Μπαλί Νοέμβρη- Δεκέμβρη?
Νοέμβριο του 19 που ημουν εκεί ελάχιστα είχε βρέξει... ηταν αρχές βεβαια, ίσως στα τέλη που πας να έχει περισσότερες βροχές , δεν νομιζω οτι υπάρχει λόγος να στεναχωριέσαι...
 

alexiakat

Member
Μηνύματα
17
Likes
8
Νοέμβριο του 19 που ημουν εκεί ελάχιστα είχε βρέξει... ηταν αρχές βεβαια, ίσως στα τέλη που πας να έχει περισσότερες βροχές , δεν νομιζω οτι υπάρχει λόγος να στεναχωριέσαι...
Ελπίζω να μην έχουν ένταση! Η κοπέλα που βρίσκεται τώρα στο Μπαλί και με ενημέρωσε μου είπε ότι στο Ubud που είναι βόρεια βρέχει κάθε μέρα από το πρωί μέχρι το βράδυ...Ελπίζω να ήταν απλά υπερβολική!!:rolleyes:
 

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.772
Likes
1.097
Επόμενο Ταξίδι
paris- japan
Ονειρεμένο Ταξίδι
japan
Ελπίζω να μην έχουν ένταση! Η κοπέλα που βρίσκεται τώρα στο Μπαλί και με ενημέρωσε μου είπε ότι στο Ubud που είναι βόρεια βρέχει κάθε μέρα από το πρωί μέχρι το βράδυ...Ελπίζω να ήταν απλά υπερβολική!!:rolleyes:
το ubud είναι ένα όνειρο....
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.108
Μηνύματα
880.545
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom